ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/7/19 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області до Приватного сільськогосподарського підприємства "Маяк" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,
встановив:
Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - позивач, ГУПФУ в Херсонській області) звернулося з позовною заявою до Приватного сільськогосподарського підприємства "Маяк" (далі - відповідач, ПСП "Маяк"), в якій просить стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 5120,36 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за ПСП "Маяк" рахується заборгованість по невідшкодованим фактичним витратам на виплату пенсії, призначеної за віком на пільгових умовах працівнику ПСП "Маяк" відповідно до п.п."б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за період з грудня 2017 року по грудень 2018 року, з урахуванням коригувань, в сумі 5120,36 грн. Вказану заборгованість відповідачем добровільно не сплачено, що стало підставою для звернення з даною позовною заявою з метою її стягнення в судовому порядку.
Ухвалою від 04.01.2019 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та надано відповідачу строк для надання відзиву на позовну заяву - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Вказану ухвалу відповідач отримав 08.01.2019 р., про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. Станом на 04.02.2019 р. відзив на позовну заяву ПСП "Маяк" не надано.
Враховуючи положення ст.263 КАС України суд розглядає справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Судом встановлено, що ПСП "Маяк" зареєстроване та перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонської області, є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що зумовлено, зокрема, обов'язком відповідача сплачувати витрати на виплату та доставку пільгової пенсії, призначеної ОСОБА_1 як жінці, яка працювала у сільськогосподарському виробництві та виховала п'ятеро і більше дітей.
Відповідно до даних трудової книжки, копія якої долучена до матеріалів справи, ОСОБА_1 працювала робітницею рільництва ПСП "Маяк".
Згідно протоколу від 01.11.2006 р. № 3226 Голопристанського районного Управління Пенсійного фонду України ОСОБА_1 призначено пенсію за віком як багатодітній матері, що працювала у сільському господарстві.
Станом на момент звернення позивача до суду ПСП "Маяк" заборгувало ГУПФУ в Херсонській області суму з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій ОСОБА_1 за період з грудня 2017 року по грудень 2018 року в розмірі 5120,36 грн.
Позивачем на адресу ПСП "Маяк" направлялись розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту другого Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з січня 2017 року від 17.01.2018 р. № 310/06, з квітня 2018 року від 13.04.2018 р. № 420/05-04, з травня 2018 року від 07.05.2018 р. № 570/05-04, з липня 2018 року від 09.07.2018 р. № 939/05-04. Як вбачається з вказаних розрахунків, фактичні витрати на виплату та доставку пенсій ОСОБА_1, з урахуванням коригувань суми згідно розрахунків від 17.01.2018 р. № 310/06 та від 07.05.2018 р. № 570/05-04, становлять 5120,36 грн.
Оскільки заборгованість за період з грудня 2017 року по грудень 2018 року в сумі 5120,36 грн. відповідачем добровільно не сплачена, позивач звернувся до суду з метою її стягнення в судовому порядку.
Відповідно до п.2 Розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Відповідно до п.6.1 п.6 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), відшкодуванню підлягають фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України від 03 жовтня 2017 року N 2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та призначених відповідно до частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за Списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пунктів 2 - 8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно п.6.4 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України" розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць (п.6.7 Інструкції).
Пунктом 6.8 Інструкції передбачено, що у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходженням яких є вільна економічна зона "Крим"). Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства.
ПСП "Маяк" зобов'язане згідно з п.6.7 Інструкції в термін до 25 числа щомісячно забезпечувати відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п.2 Розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" згідно наданих розрахунків.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області на адресу ПСП "Маяк" направлялись розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту другого Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з січня 2017 року від 17.01.2018 р. № 310/06, з квітня 2018 року від 13.04.2018 р. № 420/05-04, з травня 2018 року від 07.05.2018 р. № 570/05-04, з липня 2018 року від 09.07.2018 р. № 939/05-04.
Вказані розрахунки отримано відповідачем, що підтверджується копіями рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень.
Загальна сума заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з грудня 2017 року по грудень 2018 року (з урахуванням коригування суми щодо зменшення в розмірі 4214,82 грн.) складає 5120,36 грн., що підтверджується розрахунками боргу.
На час розгляду справи суду не надано доказів погашення вказаної заборгованості.
Прикінцеві Положення Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не передбачають будь-яких правил щодо звільнення від сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у вигляді покриття витрат на виплату і доставку пенсій на пільгових умовах.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -
вирішив:
Позов Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м.Херсон, вул.28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057) до Приватного сільськогосподарського підприємства "Маяк" (75663, Херсонська область, Голопристанський район, с.Добропілля, вул.Тітова, 7, код ЄДРПОУ 30903761) про відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах - задовольнити.
Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Маяк" (75663, Херсонська область, Голопристанський район, с.Добропілля, вул.Тітова, 7, код ЄДРПОУ 30903761) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м.Херсон, вул.28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057, р/р 25608301012652 в філії Херсонського обласного управління АТ "Державний Ощадний банк України", МФО 352457) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 5120 (п'ять тисяч сто двадцять) грн. 36 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 112010200
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2019 |
Оприлюднено | 05.02.2019 |
Номер документу | 79582079 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Бездрабко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні