ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"05" лютого 2019 р. справа № 2а-2333/09/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Панікар І.В., розглянувши заяву про заміну у виконавчому провадженні сторони її правонаступником, за матеріалами адміністративного позову Богородчанського районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Дружба" про стягнення заборгованості в сумі 16 344,47 гривень, -
В С Т А Н О В И В:
19.08.2009 року Богородчанський районний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Дружба" про стягнення заборгованості в сумі 16 344,47 гривень.
14.01.2010 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом винесено постанову, якою стягнуто з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Дружба» на користь Богородчанського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття простроченої заборгованості в сумі 11182,75 гривень 7 390 578 гривень 41 копійку та пеню в сумі 5161,72 гривень.
01.02.2019 року на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява Івано-Франківського обласного центру зайнятості про заміну сторони у виконавчому провадженні її правонаступником.
Розглянувши подану заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо, щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Частиною 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Згідно з частин 1, 2, 4, 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте, заявником не зазначено про наявність у нього або в іншої особи оригіналів письмових доказів та додано не належним чином засвідчені копії письмових доказів, а саме - не зазначено дату такого засвідчення в наступних доказах: виконавчий лист № 2а-2333/2009/0970 від 28.04.2010 року, постанова про відкриття виконавчого провадження від 07.05.2010 року, наказ № 169 від 18.10.2016 року, передавальний акт від 31.01.2018 року, копія постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.01.2009 року, довіреність №21/2019 від 31.01.2019 року. Окрім того, додано не належним чином засвідчені копії письмових доказів, зокрема: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 25.01.2019 року та безкоштовний запит з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – без підтвердження уповноваженою особою відповідності копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Приписами частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З урахуванням вищенаведених процесуальних положень, на думку суду, заява про заміну сторони виконавчого провадження подана без додержання вимог частини 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки докази подані в її обгрунтування не відповідають вимогам статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а відповідно, не можуть братися судом до уваги, що позбавляє його можливості належним чином розглянути таку заяву.
Керуючись статтями 94, 166, 167, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Івано-Франківського обласного центру зайнятості про заміну сторони у виконавчому провадженні її правонаступником - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені частиною 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Панікар І.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2019 |
Оприлюднено | 07.02.2019 |
Номер документу | 79606655 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Панікар І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні