КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про забезпечення позову
14 лютого 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/262/19
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М. розглянувши заяву про забезпечення адміністративного позову у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Технічне програмне рішення" до Управління Держпраці у Кіровоградській області про визнання протиправними дій та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Технічне програмне рішення" звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить:
- визнати дії Управління Держпраці у Кіровоградській області по проведенню 09.11.2018 інспекційного відвідування з питань дотримання законодавства про працю Товариством з обмеженою відповідальністю Технічне програмне рішення та дії по винесенню постанови про накладення штрафу від 28.11.2018 № КР2997/1124/АВ/ТД-ФС та припису від 12.11.2018 № КР2997/1124/АВ/П протиправними;
- визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу Управління Держпраці у Кіровоградській області від 28.11.2018 № КР2997/1124/АВ/ТД-ФС;
- визнати протиправним та скасувати припис Управління Держпраці у Кіровоградській області від 12.11.2018 № КР2997/1124/АВ/П.
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 13 лютого 2019 року було відкрито провадження в даній адміністративній справі та призначено до розгляду на 06 березня 2019 року.
13.02.2019 до суду представником позивача подано заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваної постанови про накладення штрафу Управління Держпраці у Кіровоградській області від 28.11.2018 № КР2997/1124/АВЛД-ФС до набрання законної сили судовим рішенням в даній адміністративній справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 154 КАС України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ч.1 ст. 150 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову. Пунктом 1 ч.2 цієї статті визначено, що забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Частиною 5 ст.154 КАС України визначено, що про забезпечення позову або відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
Згідно роз'яснень п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 9 Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову при розгляді заяв про забезпечення позову суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитись, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Заявник зазначив, що товариством з обмеженою відповідальністю Технічне програмне рішення заявлено позовну вимогу визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу Управління Держпраці у Кіровоградській області від 28.11.2018 № КР2997/1124/АВ/ТД-ФС.
Незважаючи на оскарження вказаної постанови до суду, відповідачем були вчинені дії щодо звернення цієї постанови на виконання, а саме 10.01.2019 року Фортечним відділом державної виконавчої служби міста Кропивницький Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області було відкрито виконавче провадження № 58009003 на виконання постанови №КР12997/1124/АВ/ТД-ФС від 28.11.2018.
Наслідком відкриття виконавчого провадження може бути блокування рахунків позивача в межах сум стягнення.
Розглянувши заяву про забезпечення позову суд вважає, що відкриття виконавчого провадження та блокування рахунків позивача може порушити право заявника до ухвалення судового рішення, так як існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову. Також суд рахує, що обраний заявником спосіб забезпечення адміністративного позову відповідає його предмету та, водночас, вжиття таких заходів не зумовлює фактичного вирішення спору по суті, а спрямоване лише на збереження існуючого становища до розгляду справи по суті.
Таким чином, суд приходить до висновку, що заява д товариства з обмеженою відповідальністю "Технічне програмне рішення" про забезпечення позову є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 156 КАС України, ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. Примірник ухвали про забезпечення позову негайно надсилається заявнику, всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також, залежно від виду вжитих заходів, направляється судом для негайного виконання державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів. Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Керуючись статтями 150, 154, 156, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Технічне програмне рішення" про забезпечення позову - задовольнити.
Вжити заходів забезпечення позову, шляхом зупинення дії Постанови Головного управління Держпраці у Кіровоградській області про накладання штрафу уповноваженими посадовими особами №КР2997/1124/АВ/ТД-ФС від 28.11.2018, до вирішення справи по суті.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги у строки, встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду ОСОБА_1
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2019 |
Номер документу | 79837180 |
Судочинство | Адміністративне |
Адмінправопорушення
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
Бучинський А. Б.
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
К.М. Притула
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні