Справа № 495/10426/18
№ провадження 1-кс/495/1162/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2019 року м. Білгород - Дністровський
Слідчий суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Білгород-Дністровському клопотання слідчого Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про проведення огляду, -
В С Т А Н О В И В:
12.02.2019 року слідчий Білгород-Дністровського ВПГУНП в Одеській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області з клопотанням про проведення огляду.
В клопотанні зазначено, що слідчим відділом Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018161240000156 від 08.11.2018 року за фактом незаконної діяльності автомобільних автозаправних станцій на території міста Білгород-Дністровський та Білгород-Дністровського району, які з порушенням правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою створюють загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України.
Процесуальне керівництво здійснюється Білгород-Дністровською місцевою прокуратурою.
Відповідно до заяви, невстановлені особи на території сіл Приморське, Бритівка, Монаші, Старокозаче, інших населених пунктів Білгород-Дністровського району та міста Білгород-Дністровський, без будь-яких дозвільних документів реалізовують паливо, чим порушують правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та створюють загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
У ході проведення досудового розслідування допитано ОСОБА_4 , який показав, що у ході його професійної діяльності та спілкування зі своїми знайомими він не раз чув історії про те, що заправившись на якихось заправках, зокрема таких сел Білгород-Дністровського району як Приморське, Бритівка, Монаші, Старокозаче та інші, люди жалілись на якість пального і на те, що машини від такого пального ламаються та взагалі втрачають тягу двигуна. Потім такі ремонти витягують з людей великі кошти, яких і так не вистачає громадянам.
Білгород-Дністровською місцевою прокуратурою управлінню захисту економіки в Одеській області ДЗЕ НПУ надано доручення: у разі надходження оперативної інформації, або встановлення фактів розташування можливих нелегальних автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів на території піднаглядній місцевій прокуратурі (Білгород-Дністровський, Арцизький, Саратський, Тарутинський та Татарбунарський райони) негайно інформувати місцеву прокуратуру відповідними рапортами.
В ході виконання доручення встановлено, що на території земельної ділянки, яка розташована за адресою:
АДРЕСА_1 здійснюється реалізація скрапленого газу з порушенням вимог пожежної безпеки.
Підставою для проведення огляду є необхідність здобуття та фіксації доказів, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні (ст. 91 КПК України), та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
Місцем та об`єктом огляду є ділянка розташована за адресою: Одеська область, м. Татарбунари, вул. Степова, 5, на кій розташовано машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки для здійснення господарської діяльності з реалізації скрапленого газу.
Земельна ділянка належить ВАТ АТП 15143. Особою у фактичному володінні якої вона знаходиться на підставі договору оренди є ПП «Діск»» код ЄДРПОУ 31130189.
В ході проведення огляду планується оглянути територію автозаправної станції, за участю спеціалістів перевірити наявність дозвільних документів на здійснення відповідної діяльності з реалізації палива чи скрапленого газу, наявність погоджень та висновків, зокрема органів ДСНС та інших, встановити факти порушення існуючих правил протипожежної безпеки, охорони та праці, наявність сертифікатів якості на продукцію, наявність експлуатаційно-технічної документації, наявність дозволу на експлуатацію об`єкту підвищеної небезпеки, відсутність декларації відповідності суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки та позитивного висновку за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану та інше.
На підставі наведеного прокурор просить клопотання задовольнити.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, надали заяву у якій просять дане клопотання розглядати за відсутності слідчого та прокурора, зазначили також, що клопотання підтримують.
Вивчивши матеріали клопотання, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий
виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. Клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим надано достатніх даних, які дають підстави вважати, що огляд ділянки місцевості, приміщень, будівель та споруд, які на ній розміщені, яка розташована за адресою: Одеська область, Білгород-Дністровський район, 83 км траси Е-87 (М 15 Одеса-Рені), може позитивно вплинути на хід проведення досудового розслідування по кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за 42018161240000156, тому клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 234, 237 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про проведення огляду - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 та прокурору Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_5 , на проведення огляду ділянки місцевості, приміщень, будівель та споруд, які на ній розміщені, яка розташована за адресою: Одеська область, Білгород-Дністровський район, 83 км траси Е-87 (М 15 Одеса-Рені), територія колишньої вулканізації, координати на мапі: НОМЕР_1 , кадастровий номер земельної ділянки відсутній, з метою здобуття та фіксації доказів, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні (ст. 91 КПК України), та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів, зокрема встановлення наявності дозвільних документів на здійснення відповідної діяльності з реалізації палива чи скрапленого газу, наявності погоджень та висновків, зокрема органів ДСНС та інших, встановлення факту порушення існуючих правил протипожежної безпеки, охорони та праці, наявності сертифікатів якості на продукцію, наявності експлуатаційно-технічної документації, наявності дозволу на експлуатацію об`єкту підвищеної небезпеки, наявності декларації відповідності суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки та позитивного висновку за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану та інше.
Ухвала діє строком до 12.03.2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79871505 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Савицький С. І.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Шевчук Ю. В.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні