Справа № 495/10426/18
№ провадження 1-кс/495/1629/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2019 року м. Білгород - Дністровський
Слідчий суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,
За участю прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Білгород-Дністровському заяву представника ТОВ «ЕКО-ТРЕЙД-ЛТД» ОСОБА_4 про скасування арешту майна, -
В С Т А Н О В И В:
15.03.2019 року представник ТОВ «ЕКО-ТРЕЙД-ЛТД» ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду з клопотанням, у якому просить скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду від 19.11.2018 року, на майно, яке вилучено та, постановою слідчого від 16 листопада 2018 року, визнані речовими доказами: паливну колонку на два заправні пістолети, ємкість № 1 з дизельним пальним у кількості приблизно 3292 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки), ємкість № 2 з бензином в кількості 3556 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки) АЗС за адресою: Одеська область, Білгород-Дністровський район, 83 км. траси Е-87 (М15 Одеса-Рені); вилучені зразки ГСМ з ємкості № 1 (дизельне пальне), відібрані в скляну пляшку об`ємом 0,5 літра, яка упакована в пакет експертної служби № ЕХР0205924, зразки ГСМ з ємкості № 2 (бензин), відібрані в скляну пляшку об`ємом 0,5 літра, яка упакована в пакет експертної служби № ЕХР0205921; два фрагменти паперу з рукописним текстом, зошит з надписом «Заправка» з рукописним текстом, упаковані в пакет експертної служби № ЕХР0205923; дизельне паливо у кількості 9908 літрів, бензин у кількості 6444 літри.
Своє заяву обґрунтовує тим, що,зазначене майно належить ТОВ «ЕКО-ТРЕЙД-ЛТД», яка не є стороною у даному кримінальному провадженні у в зв`язку з чим арешт зазначеного майна порушує права ТОВ «ЕКО-ТРЕЙД-ЛТД».
Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
На підставі викладеного заявник просить задовольнити заяву.
В судове засідання заявник не з`явився, надав заяву, відповідно до якої просив клоптання розглядати за його відсутності.
Прокурор в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання.
Вивчивши матеріали клопотання, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
В судовомузасіданні встановлено,що вході досудовогорозслідування кримінальногопровадження №42018161240000156 виникла необхідність у забезпеченні кримінального провадження шляхом накладення арешту на майно, яке майно, яке вилучено та, постановою слідчого від 16 листопада 2018 року, визнані речовими доказами: паливну колонку на два заправні пістолети, ємкість № 1 з дизельним пальним у кількості приблизно 3292 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки), ємкість № 2 з бензином в кількості 3556 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки) АЗС за адресою: Одеська область, Білгород-Дністровський район, 83 км. траси Е-87 (М15 Одеса-Рені); вилучені зразки ГСМ з ємкості № 1 (дизельне пальне), відібрані в скляну пляшку об`ємом 0,5 літра, яка упакована в пакет експертної служби № ЕХР0205924, зразки ГСМ з ємкості № 2 (бензин), відібрані в скляну пляшку об`ємом 0,5 літра, яка упакована в пакет експертної служби № ЕХР0205921; два фрагменти паперу з рукописним текстом, зошит з надписом «Заправка» з рукописним текстом, упаковані в пакет експертної служби № ЕХР0205923; дизельне паливо у кількості 9908 літрів, бензин у кількості 6444 літри.
Ухвалою слідчого судді від 19.11.2018 року по справі № 495/10426/18 задоволено клопотання слідчого ОСОБА_5 , накладено арешт шляхом заборони відчуження, користування на вилучені та, постановою слідчого від 16 листопада 2018 року, визнані речовими доказами: паливну колонку на два заправні пістолети, ємкість № 1 з дизельним пальним у кількості приблизно 3292 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки), ємкість № 2 з бензином в кількості 3556 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки) АЗС за адресою: Одеська область, Білгород-Дністровський район, 83 км. траси Е-87 (М15 Одеса-Рені); вилучені зразки ГСМ з ємкості № 1 (дизельне пальне), відібрані в скляну пляшку об`ємом 0,5 літра, яка упакована в пакет експертної служби № ЕХР0205924, зразки ГСМ з ємкості № 2 (бензин), відібрані в скляну пляшку об`ємом 0,5 літра, яка упакована в пакет експертної служби № ЕХР0205921; два фрагменти паперу з рукописним текстом, зошит з надписом «Заправка» з рукописним текстом, упаковані в пакет експертної служби № ЕХР0205923; дизельне паливо у кількості 9908 літрів, бензин у кількості 6444 літри.
Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Під час розгляду клопотання встановлено, що, паливна колонка на два заправні пістолети; ємкість № 1 з дизельним пальним у кількості 3292 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки); ємкість № 2 з бензином в кількості 3556 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки); дизельне паливо у кількості 9908 літрів, бензин у кількості 6444 літри, належить ТОВ «ЕКО-ТРЕЙД-ЛТД», яка не є стороною у даному кримінальному провадженні, у в зв`язку з чим арешт зазначеного майна порушує права ТОВ «ЕКО-ТРЕЙД-ЛТД» як власника.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди .
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
Стаття 17 Загальної декларації прав людини проголошує право приватної власності як основне і невідчужуване право людини. Конвенція про захист прав і основоположних свобод є міжнародним договором, який закріплює певний перелік найбільш важливих для людини суб`єктивних прав. Складовою цієї Конвенції є окремі протоколи, які доповнюють та розвивають її положення. Статтею 1 Протоколу №1 до Конвенції встановлено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна, інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальним принципам міжнародного права.
Разом з тим, звертаючись до слідчого судді із зазначеним клопотанням, заявник просить також скасувати арешт у тому числі і з двох фрагментів паперу з рукописним текстом та зошиту з надписом «Заправка» з рукописним текстом, вважаю необхідним відмовити у задоволенні клопотання в цій частині, оскільки зазначені речу мають суттєве значення для встановлення важливих обставин по кримінальному провадженню №42018161240000156та необхіднідля проведення відповідних експертиз.
Таким чином заява представника ТОВ «ЕКО-ТРЕЙД-ЛТД» ОСОБА_4 про скасування арешту майна підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 170, 172, 173 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву представника ТОВ «ЕКО-ТРЕЙД-ЛТД» ОСОБА_4 про скасування арешту майна задовольнити частково.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 19.11.2018 року по справі №495/10426/18, на:
- паливну колонку на два заправні пістолети; ємкість № 1 з дизельним пальним у кількості 3292 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки); ємкість № 2 з бензином в кількості 3556 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки); дизельне паливо у кількості 9908 літрів, бензин у кількості 6444 літри.
В іншій частині вимог відмовити у задоволенні.
Передати паливну колонку на два заправні пістолети; ємкість № 1 з дизельним пальним у кількості 3292 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки); ємкість № 2 з бензином в кількості 3556 літра (згідно калібрувальної таблиці та мірної лінійки); дизельне паливо у кількості 9908 літрів, бензин у кількості 6444 літри на відповідальне зберігання ТОВ «ЕКО-ТРЕЙД-ЛТД».
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`яти діб з дня проголошення.
Слідчий суддя
Суд | Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82641718 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Савицький С. І.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Шевчук Ю. В.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Заверюха В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні