ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення клопотання без розгляду
19 лютого 2019 року СєвєродонецькСправа № 2а/1270/8357/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 2а/1270/8357/2012 за позовом державного підприємства "Ровенькиантрацит" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 21 березня 2012 року №№ 0000568012, 0000588012,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду на новому розгляді перебуває справа за позовом державного підприємства "Ровенькиантрацит" (далі - позивач) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (далі - відповідач) про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 21 березня 2012 року №№ 0000568012, 0000588012.
08 лютого 2019 року від представника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на офіційну електронну адресу суду за вхідним реєстраційним № 7166/2019 надійшло клопотання від 07 лютого 2019 року б/н про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якому представник Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби просить провести судове засідання, призначене на 19 лютого 2019 року о 13 год. 15 хв., в режимі відеоконференції в приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду (арк. спр. 174-175).
Згідно з частиною першою статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (частина друга статті 195 КАС України).
Відповідно до частини сьомої статті 195 КАС України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (частина восьма статті 195 КАС України).
Судом перевірено наявність вільного часу в Web-програмі "Бронювання систем відеоконференцзв'язку" для резервування майданчиків для проведення судового засідання а режимі відеоконференції та встановлено, що 19 лютого 2019 року в Дніпропетровському окружному адміністративному суді за адресами: вул. Академіка Чекмарьова, буд. 5, м. Дніпро та вул. Академіка Янгеля, буд. 4, м. Дніпро призначено відеоконференцію у справі № 805/575/19-а (з 13 год. 15 хв. до 14 год. 00 хв.) та заброньовано зал з 09 год. 00 хв. до 15 год. 30 хв. за Дніпропетровським окружним адміністративним судом для розгляду власних справ.
Окрім того, клопотання представника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби не підписане електронним цифровим підписом особи та, в силу припису підпункту 2.2.18 пункту 2.2 Інструкції з діловодства в адміністративних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 174, має статус "Інформаційний".
Відповідно до частини сьомої статті 44 КАС України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з частиною десятою статті 44 КАС України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Також суд зазначає, що вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.
Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Відповідно до частини другої статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи, що клопотання представника Офісу великих платників податків Державної фіскальної не скріплено електронним цифровим підписом, суд доходить висновку, що клопотання представника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 2а/1270/8357/2012 через наявність недоліків, які не дають можливість його розглянути, необхідно повернути без розгляду.
Керуючись статтями 2, 7, 44, 55, 59, 166, 167, 195, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 2а/1270/8357/2012 за позовом державного підприємства "Ровенькиантрацит" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 21 березня 2012 року №№ 0000568012, 0000588012 повернути без розгляду.
Копію ухвали разом з клопотанням про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції надіслати особі, яка подала клопотання.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяТ.І. Чернявська
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2019 |
Номер документу | 79954452 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.І. Чернявська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні