Провадження №2/760/1036/18
Справа №760/22159/15-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 жовтня 2018 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Усатової І.А.,
за участю секретаря - Ковальської К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Києві питання про виправлення описки в рішенні суду від 24.09.2018 в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Моторне (транспортне) страхове бюро України про відшкодування майнової та моральної шкоди, суд -
В С Т А Н О В И В :
Рішенням суду від 24.09.2018 позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Моторне (транспортне) страхове бюро України про відшкодування майнової та моральної шкоди- задоволено частково.
Стягнуто зі ОСОБА_2, ІПН: НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІПН: НОМЕР_2, адреса: АДРЕСА_2, матеріальну шкоду у розмірі 97 034,66 грн., моральну шкоду у розмірі 1000 грн., а також судовий збір у розмірі 990,35 грн.
Однак, при виготовленні резолютивної частини вищезазначеного рішення суду, помилково зазначено, що позов задоволено , замість вірного задовольнити частково .
Сторони в судове засідання не викликалися.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про виправлення допущеної судом описки, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до п.19 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 18.12.2009 року Про судове рішення у цивільній справі вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред'явлено до примусового виконання.
Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.
Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
Арифметична помилка - це помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв'язку із використанням несправної техніки.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частні будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 та просила суд стягнути з відповідача на свою користь відшкодування завданої матеріальної шкоди у розмірі 97 570,98 грн. та моральну шкоду у розмірі 2000 грн.
Судом було частково задоволено вимоги позивача та стягнуто з відповідача на користь позивача матеріальну шкоду у розмірі 97 034,66 грн., моральну шкоду у розмірі 1000 грн.
Встановлено, що судом, при виготовленні резолютивної частини рішення Солом'янського районного суду міста Києва від 24.09.2018, в першому абзаці резолютивної частини, помилково зазначено що позов задоволено , замість вірного задовольнити частково .
Таким чином, це є опискою в розумінні вимог ст.269 ЦПК України, яка має бути виправлена судом.
Керуючись ст. 269 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Виправити описку, допущену в рішенні Солом'янського районного суду м. Києва від 24.09.2018.
Вважати вірним перший абзац резолютивної частини рішення суду в наступній редакції:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Моторне (транспортне) страхове бюро України про відшкодування майнової та моральної шкоди - задовольнити частково. .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2019 |
Номер документу | 80045456 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Усатова І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні