Справа № 308/10779/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 листопада 2018 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , перекладача - ОСОБА_6 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого у кримінальному провадженні №42018140400000164 - старшого слідчого 1-го відділення СВ УСБУв Закарпатській області лейтенантаа поліції ОСОБА_7 , погоджене прокурором військової прокуратури Ужгородського гарнізону ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця с. Гараздівка, Берегівського району, громадянина України, угорця, одруженого, не працюючого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , проживаючого в АДРЕСА_2 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий укримінальному провадженні №42018140400000164 - старший слідчий 1-го відділення СВ УСБУв Закарпатській області лейтенантаа поліції ОСОБА_7 , за погодженням з прокурором військової прокуратури Ужгородського гарнізону ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_4 .
Обґрунтовуючи вказанеклопотання слідчийзазначає,що досудовим розслідуванням встановлено, що 19 жовтня 2018 року близько 21 год. 30 хв. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , перебуваючи разом із ОСОБА_8 в транспортному засобі марки «Volkswagen» моделі «Passat», реєстраційний номер Угорщини « НОМЕР_1 », рухаючись по автодорозі в напрямку до м. Берегово від ВПС «Лужанка», усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, керуючись раніше виниклим корисливим мотивом, діючи за попередньою змовою з іншими невстановленими на даний час слідством особами, на виконання попередньої домовленості, передав ОСОБА_8 частину грошових коштів у сумі 20500 (двадцять тисяч п`ятсот) гривень як неправомірну вигоду за надання останнім службової інформації, з використанням якої 18 жовтня 2018 року ОСОБА_4 та інші невстановлені на даний час особи перемістили 19 ящиків тютюнових виробів поза пунктом пропуску через державний кордон з України до Угорщини, на ділянці відповідальності ВПС "Лужанка".
У подальшому 23 жовтня 2018 року близько 16 год. 00 хв. ОСОБА_4 , перебуваючи разом із ОСОБА_8 на території, яка розташована навпроти АЗС «ANP», що знаходиться за адресою: Берегівський р-н, вул Дружби народів, 106Б, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, керуючись раніше виниклим корисливим мотивом, діючи за попередньою змовою з іншими невстановленими на даний час слідством особами, на виконання попередньої домовленості, передав ОСОБА_8 грошові кошти у сумі 13000 (тринадцять тисяч) гривень як неправомірну вигоду за надання останнім службової інформації, з використанням якої ОСОБА_4 та інші невстановлені на даний час особи перемістить 12 ящиків тютюнових виробів поза пунктом пропуску через державний кордон з України до Угорщини, на ділянці відповідальності ВПС "Лужанка".
Враховуючи викладене, ОСОБА_4 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, тобто у наданні службовій особі неправомірної вигоди за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду дій з використанням наданого їй службового становища, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
23 жовтня 2018 року о 16.57 год. ОСОБА_4 затримано на підставі п. 2 ч. 1 ст. 208 КПКУкраїни на місці вчинення кримінального правопорушення.
24 жовтня 2018 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 підтверджується наступними матеріалами кримінального провадження: повідомленням Державної прикордонної служби України № 16/4-253 від 27.07.2018 про виявлення злочину, протоколами допитів свідка ОСОБА_8 , протоколом огляду місця події від 23.10.2018, протокола за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій та іншими матеріалами кримінального провадження.
25 жовтня 2018 року ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду відносно ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на один місяць до 25 листопада 2018 року включно. На даний час строк дії ухвали закінчився.
Враховуючи, що ОСОБА_4 підозрюється у тому, що він вчинив тяжке кримінальне правопорушення, приймаючи до уваги тяжкість покарання, у провадженні вбачається наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може переховуватися від органу досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється
Крім цього, на даний час відділом внутрішньої та власної безпеки по ІНФОРМАЦІЯ_2 » ДПСУ виконується доручення щодо встановлення свідків протиправної діяльності ОСОБА_4 , які в подальшому будуть допитані, показання яких щодо обставин вчинення злочину мають значення для цього кримінального провадження.
Беручи до уваги наявні матеріали кримінального провадження, з огляду на наявність у підозрюваного ОСОБА_4 постійного місця проживання ( АДРЕСА_2 ), враховуючи наявність у нього на утриманні трьох неповнолітніх дітей, та відсутність судимості, слідчий приходить до висновку, що до нього слід застосувати запобіжний захід, не пов`язаний із триманням під вартою, а саме домашній арешт, заборонивши йому цілодобово залишати житло, поклавши на нього обов`язки: своєчасно з`являтися за викликом до слідчого, прокурора чи суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та здати до відповідних органів свій паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив таке задовольнити з огляду на вищевикладені обставини.
У судовому засіданні захисник підозрюваного ОСОБА_4 - ОСОБА_5 заперечував проти задоволення клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, просив звернути увагу на те, що підозрюваний не ухиляється від слідства, з`являється на виклики слідчого, а також має на утриманні трьох дітей.
У судовому засіданні підозрюваний ОСОБА_4 підтримав доводи захисника.
Заслухавши думку прокурора про доцільність обрання запобіжного заходу у виді домашнього арешту, доводи підозрюваного та його захисника, перевіривши докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно зі змістом ст.ст.131-132КПКУкраїни запобіжнізаходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.
Стаття 177 КПК України містить правові норми щодо мети та підстав застосовування запобіжних заходів.
Відповідно до ст.177 КК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини передбачені ст.178 КПК України, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; вік та стан здоров`я підозрюваного, обвинуваченого; міцність соціальних зв`язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; репутацію підозрюваного, обвинуваченого; майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.
Згідно зіст.181КПКУкраїни домашній арешт полягає в забороні підозрюваному залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Відповідно дост.29 Конституції Україниніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.
Згідно ч.1 ст.194 КК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Витягом з кримінального провадження №42018140400000164 від 13.08.2018 року, підтверджено, що органом досудового розслідування СВ УСБУ в Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст. 369 КК України.
24жовтня 2018рокугромадянину ОСОБА_4 повідомлено пропідозруувчиненні злочину,передбаченогоч..3ст.369КримінальногокодексуУкраїни.
Не вирішуючипитанняпродоведеність винитаправильністькваліфікації дій ОСОБА_4 за ч.3 ст. 369 КК України, а виходячи лише з фактичних даних, що містяться в долучених до клопотання матеріалах кримінального провадження, приходжу до висновку про обґрунтованість підозри останнього у вчиненні кримінального правопорушення за викладених в клопотанні обставин. Дане кримінальне правопорушення відповідно до ст.12 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.
Так, при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваному ОСОБА_4 слідчий суддя враховує наявність обґрунтованої підозри у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, враховує також тяжкість покарання, що загрожує останньому у разі визнання його винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст. 286 КК України, що впоєднанніз наявними у суді даними про його особу, свідчить прообґрунтованістьнаявності такихризиківяк можливість переховування від органів досудового розслідування та суду, та про неможливістьїхуникнення при застосуваннібільшм`якихзапобіжних заходів, окрім як домашнього арешту.
Слідчий суддявважає,що обраннявідносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відповідає характеру та тяжкості діяння, яке йомуінкримінується, тяжкістю покарання, яке йому загрожує - згідно санкції статтіКримінального кодексу України, кореспондується з характером суспільного інтересу, тобтовизначенимиКПК України конкретнимипідставами і метою запобіжного заходу.
Будь-яких інших обставин, які б свідчили про те, що даний захід забезпечення кримінального провадженняневиправдовує такий ступінь втручання управаі свободи підозрюваного судом, на даному етапі,невстановленота сторонамине доведено, тожслідчий суддя приходить до висновку про доцільність обрання відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до двох місяців без застосування засобу електронного контролю із забороною покидати місце проживання в нічний період доби із 22 год. 00 хв. по 07 год. 00 хв.
Відповідно до ч.5ст. 194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором.
При обранні запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на підозрюваного слід покласти обов`язки, передбачені п.п.1, 2, 3, 8 ч. 5ст. 194 КПК України.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 176-178, 181, 184, 193, 194, 196, 309, 392, 395 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого у кримінальному провадженні №42018140400000164 - старшого слідчого 1-го відділення СВ УСБУв Закарпатській області лейтенанта поліції ОСОБА_7 , погоджене прокурором військової прокуратури Ужгородського гарнізону ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_4 задовольнити частково.
Застосувати щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця с.Гараздівка,Берегівського району,громадянинаУкраїни,угорця,одруженого,непрацюючого,раніше несудимого,зареєстрованогозаадресою АДРЕСА_1 ,проживаючого в АДРЕСА_2 ,підозрюваногоувчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченогоч.3ст.369ККУкраїни - запобіжний захід у вигляді домашнього арешту без застосування засобу електронного контролю, заборонивши ОСОБА_4 покидати місце проживання ( АДРЕСА_2 ) в період з 22.00 год. по 07.00 год., на строк до 24.12.2018 року .
Покласти на ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такі обов`язки:
-прибувати до слідчого та прокурора за першою вимогою;
- не залишати місце свого проживання: АДРЕСА_2 , без дозволу слідчого, прокурора, або суду з 22:00 години по 07:00 годину;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.
Ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передати для виконання органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного ОСОБА_4 .
Контроль за виконанням обраного запобіжного заходу доручити начальнику Берегівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області
В решті вимог клопотанння - відмовити.
Роз`яснити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до ч.5ст.181 КПК Українипрацівники органуНаціональноїполіціїзметоюконтролюзаповедінкою підозрюваного,якийперебуваєпід домашнімарештом,маютьправоз`являтисявжитлоцієї особи,вимагатинадатиусні чиписьмовіпоясненнязпитань,пов`язанихізвиконанням покладенихнанього зобов`язань,використовуватиелектроннізасоби контролю.Вразі невиконання вищевказанихзобов`язаньвідносно ньогоможебутизастосованийбільш жорстокийзапобіжнийзахід.
Строк дії ухвали до 24.12.2018 року.
Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали складено і проголошено 30.11.2018 року о 09 год. 00 хв.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 80201304 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бенца К. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні