ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.02.2019м. ДніпроСправа № 904/4353/18
Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Первушин Ю.Ю.
за участю секретаря судового засідання Бережна О.О.
за участю представників сторін:
від позивача : Гринь І.В., довіреність №3372-К-О від 07.08.2018
від відповідача 1: повноважний представник не з'явився;
від відповідача 2: повноважний представник не з'явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження господарську справу за позовом Акціонерного товариства комерційний банк "ПРИВАТБАНК", м.Київ до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "ІННПРОМ ГРУП", м.Дніпро; відповідача-2: Гордон Віктора Миколайовича, м.Київ про стягнення заборгованості за договором банківського обслуговування від 30.06.2017 у розмірі 249 703,46 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк" (позивач) звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІННПРОМ ГРУП" (відповідач-1) та Гордон Віктора Миколайовича, (відповідача - 2), у якому просить суд стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "ІННПРОМ ГРУП" та з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариство комерційний банк "Приватбанк" заборгованість за договором від 22.07.2016 року за послугою "Кредитний ліміт", яка виникла станом на 17.08.2018 року, у загальному розмірі 249703,46 грн., з яких: 149 999,24 грн. - заборгованість за кредитом, 32 233,09 грн. - заборгованість за відсотками 35 999,70 грн. - заборгованість по комісії, 31 471,43 грн. - пеня.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на порушення відповідачем-1 умов Договору банківського обслуговування від 30.06.20176, зобов'язання за яким забезпечено договором поруки № POR1497251272271 від 12.06.2017, укладеним між позивачем та відповідачем-2.
З огляду на те, що позивачем в складі учасників провадження визначено відповідачем-2 фізичну особу - Гордон Віктора Миколайовича, ухвалами суду від 02.10.2018, від 23.11.2018 року в порядку ч.ч. 1, 6, 7 ст. 176 ГПК України, судом витребувано інформацію про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи Гордон Віктора Миколайовича з Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування особи Подільської районної в місті Києві державної адміністрації.
За змістом листа від 23.11.2018 Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, гр. Гордон Віктор Миколайович, ІНФОРМАЦІЯ_1, в період з 22.01.1993 по 31.08.2018. був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1
Ухвалою суду від 11.12.2018 позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" залишено без руху та зобов'язано позивача протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
27.12.2018 позивачем подано заяву про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою суду від 04.01.2019 позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" прийнято до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 24.01.2019
Ухвалою суду від 24.01.2019 розгляд справи відкладено на 19.02.2019.
Відповідачі-1-2 не направили уповноважених представників в судове засідання 19.02.2019, письмові відзиви у строки, визначені ухвалою суду від 29.12.2018, не надали. В матеріалах справи наявний поштовий конверт з ухвалою суду у справі, який було направлено на адресу відповідача-2 та повернуто до суду за закінченням терміну зберігання.
Частиною 3 статті 120 ГПК України передбачено, що виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Згідно з ч. 7 статті 120 ГПК України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Згідно з ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є:
1) день вручення судового рішення під розписку;
2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;
3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;
4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;
5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Стаття 202 ГПК України передбачає, що суд може розглядати справу за відсутності учасника справи, якщо його було належно повідомлено, проте, він не повідомив про причини неявки або така неявка є повторною.
Відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами за відсутністю представника відповідача-1,-2, відносно яких судом вжито достатніх заходів про сповіщення щодо судового засідання.
В порядку статті 240 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 28.02.2019 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно ч. 2 ст. 345 ГК України кредитні відносини здійснюються на підставі кредитного договору, що укладається між кредитором і позичальником у письмовій формі. У кредитному договорі передбачаються мета, сума і строк кредиту, умови і порядок його видачі та погашення, види забезпечення зобов'язань позичальника, відсоткові ставки, порядок плати за кредит, обов'язки, права і відповідальність сторін щодо видачі та погашення кредиту.
30.06.2017 між Публічним акціонерним товариством комерційним банком "ПРИВАТБАНК" (правонаступником якого є Акціонерне товариство комерційний банк "ПРИВАТБАНК", далі - позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ІННПРОМ ГРУП" (відповідач-1) підписано заяву про відкриття рахунку, згідно якої ТОВ "ІННПРОМ ГРУП", приєдналось до "Умов та правил надання банківських послуг" (надалі - Умови), тарифів банку, що розміщені в мережі Інтернет на сайті http://privatbank.ua, які разом із заявою складають договір банківського обслуговування № б/н від 30.06.2017 (далі - Договір). Відповідно заяви відповідача-1, відкрито поточний рахунок НОМЕР_3.
30.06.2017 відповідач-1 в системі інтернет-клієнт-банкінг подав заявку на встановлення кредитного ліміту на поточний рахунок № НОМЕР_2, що по своїй суті є договором від 22.07.2016 за послугою "Кредитний ліміт". Відповідно до поданої заявки, відповідачу-1 встановлено кредитний ліміт на вищевказаний рахунок в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв'язку банку і клієнта (системи клієнт-банк, Інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших), що визначено і врегульовано "Умовами та правилами надання банківських послуг" (далі - Умови).
Підпунктом 3.2.8.1 Умов визначено, що банк за наявності вільних грошових коштів зобов'язується надати клієнту строковий "Кредит КУБ" для фінансування поточної діяльності клієнта, в обмін на зобов'язання клієнта з повернення кредиту, сплати процентів в обумовлені цим договором терміни. Умови кредиту (сума кредиту, проценти за користування кредитом, розмір щомісячного платежу, порядок їх сплати) вказуються в заяві про приєднання по умов та правил надання послуги „КУБ" (далі заява), а також в системі Приват24. Клієнт приєднується до послуги шляхом підписання електронно-цифровим підписом заяви в системі Приват24 або у сервісі Папка24 або іншим шляхом, що прирівнюється до належного способу укладення сторонами кредитного договору.
У відповідності з ч. 2. ст. 639 Цивільного кодексу України, якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.
Згідно п. 3.2.8.3. Умов надання кредитів у рамках Послуги здійснюється на умовах: Банк за наявності вільних грошових коштів зобов'язується надати Клієнту терміновий кредит в обмін на зобов'язання Клієнта щодо повернення кредиту, сплати відсотків, комісій та винагород. Відсоткова ставка за користування кредитом, розмір щомісячного платежу, їх кількість і дати їх здійснення вказуються в Заяві. Заява на приєднання до Послуги в системі Приват24 або у сервісі Папка24 або іншим шляхом підписується електронним підписом , є способом укладання кредитного договору в електронному вигляді.
У п. 3.2.8.3.1. Умов зазначено, що повернення кредиту здійснюється щомісяця шляхом забезпечення Клієнтом позитивного сальдо на його поточному рахунку в сумах і в дати щомісячних внесків, зазначених у Заяві. Для позичальників, що працюють у сегменті агро-бізнесу, може бути встановлений окремий порядок погашення, що передбачає погашення основного боргу тільки 6 останніх місяців користування кредитом. Банк здійснює договірне списання грошей з поточного рахунку Клієнта в строки і розмірах , передбачених умовами кредитного договору. Остаточний термін погашення заборгованості за кредитом є дата повернення кредиту. Згідно зі ст.ст. 212, 651 ЦКУ при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов'язань, передбачених цим Договором, Банк на свій розсуд, починаючи з 91-ого дня порушення будь-якого із зобов'язань, має право змінити умови Договору, встановивши інший термін повернення кредиту. При цьому Банк направляє Клієнту повідомлення із зазначенням дати терміну повернення кредиту (Банк здійснює інформування Клієнта на свій вибір або письмово, або через встановлені засоби електронного зв'язку Банку та Клієнта (системи клієнт-банк, Інтернет клієнт банк, sms-повідомлення або інших)). При непогашенні заборгованості за цим Договором у термін, зазначений у повідомленні, вся заборгованість, починаючи з наступного дня від дати, зазначеної в повідомленні, вважається простроченою. У разі погашення заборгованості в період до закінчення 90 днів (включно) з моменту порушення будь-якого із зобов'язань, терміном повернення кредиту є дата останнього платежу.
Пунктом 3.2.8.3.2. Умов передбачено, що за користування Послугою Клієнт сплачує щомісячно проценти за користування кредитом в розмірі, що зазначені в Заяві та Тарифах.
Датами сплати відсотків є дати сплати платежів, зазначені в Заяві. При несплаті відсотків у зазначений термін вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання Договору згідно з п. 3.2.8.6.2.).
Відповідно до п. 3.2.8.3.3. Умов при порушенні Клієнтом будь-якого грошового зобов'язання Позичальник сплачує Банку відсотки за користування кредитом у розмірі, встановленому у Заяві. У разі порушення Клієнтом будь-якого з грошових зобов'язань і при реалізації права Банку, передбаченого п. 3.2.8.3.1, Клієнт сплачує Банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, за кожен календарний день прострочення.
Клієнт доручає Банку щомісячно у строки, зазначені в Заяві, здійснювати договірне списання з його рахунків, відкритих у ПриватБанку, на погашення заборгованості за Послуги у кількості та розмірі, зазначеному в кредитному договорі.
Якість послуг має відповідати законодавству України, нормативним актам Національного Банку України (далі - НБУ), які регулюють кредитні відносини.
Так, у відповідності до пунктів 3.2.8.5.2. та 3.2.8.5.3. Умов Клієнт взяв на себе зобов'язання оплатити проценти за користування кредитом згідно з п. 3.2.8.3.2., повернути кредит у терміни і в сумах, які встановлено в пунктах 3.2.8.3.1., 3.2.8.5.14., 3.2.8.6.2., а також зазначені в Заяві, шляхом розміщення необхідних для планового погашення внеску коштів на своєму поточному рахунку, а також сплатити Банку комісію згідно з п.п. 3.2.8.6.5, 3.2.8.5.7.
Згідно п. 3.2.8.5.7. Умов у разі списання щомісячного внеску по кредиту КУБ в рахунок кредитного ліміту на рахунку Клієнт оплачує комісію в розмірі 3% від суми платежу. Комісія за кредитним лімітом на рахунку регулюється пунктом 3.2.1.1.17 чинних Умов та Правил надання банківських послуг.
Пунктом 3.2.1.1.17. Умов встановлено, що при перерахуванні Клієнтом з поточного рахунку коштів за рахунок кредитного ліміту на будь-які рахунки, Власником яких є Клієнт, або на будь-які пластикові картки (за винятком зарахувань заробітної плати на зарплатні картки Банку), а також на погашення будь-яких кредитів, з суми кожного з проведених в рахунок кредитного ліміту перерахувань стягується комісійна винагорода в розмірі 3% від суми перерахувань. Клієнт доручає Банку списувати суми такої комісійної винагороди, що підлягають до сплати Банку, зі свого поточного рахунку.
Відповідно до п. 3.2.8.9. Умов, за користування кредитом у період з дати списання коштів з позикового рахунку до дати погашення кредиту згідно з пунктами 3.2.8.1., 3.2.8.2., 3.2.8.3., 3.2.8.3.1. цього Договору Клієнт платить відсотки в розмірі, зазначеному в п. 3.2.8.3.2.
У п. 3.2.8.9.1. Умов вказано, що відповідно до ст. 212 ЦКУ у разі порушення Клієнтом будь-якого із зобов'язань, передбачених п.п. 3.2.8.5.2., 3.2.8.5.3. цього Договору, Клієнт сплачує Банку відсотки в розмірі, зазначеному в п. 3.2.8.3.3. цього Договору (за винятком випадку реалізації Банком права зміни умов Договору, встановленого п. 3.2.8.3.1. цього Договору).
Згідно п. 3.2.8.9.2. Умов, сплата відсотків за користування кредитом, передбаченої п. 3.2.8.3.2, здійснюється в дати платежів, зазначені у Заяві (п. 3.2.8.3.1). Якщо повне погашення кредиту здійснюється в дату, що відрізняється від зазначеної в цьому пункті, то останньою датою погашення комісії, розрахованої від попередньої дати погашення по день фактичного повного погашення кредиту, є дата фактичного погашення кредиту.
Положення п. 3.2.8.10 Умов визначають, що при порушенні клієнтом будь-якого із зобов'язань по сплаті комісії за користування кредитом, передбачених Умовами п.п. 3.2.1.2.2.2, 3.2.1.4.1, 3.2.1.4.2, 3.2.1.4.3, термінів повернення кредиту, передбачених п.п. 3.2.1.1.8, 3.2.1.2.2.3, 3.2.1.2.3.4, винагороди, передбаченого п.п. 3.2.1.2.2, 3.2.1.4.4, 3.2.1.4.5, 3.2.1.4.6 клієнт сплачує банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. Сплата пені здійснюється у гривні.
Відповідно до п. 6 ст. 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано, а згідно п.3.28.10.5 Умов - терміни позовної давності за вимогами про стягнення кредиту, відсотків за користування кредитом, винагороди, неустойки, пені, штрафів за цим договором встановлюється тривалістю 15 років.
Вивчивши документи долучені до матеріалів справи, господарський суд зазначає, що прийняті на себе зобов'язання банк (позивач у справі) виконав в повному обсязі, надав відповідачу кредитний ліміт у розмірі 300 000,00 грн., що підтверджено залученою до матеріалів справи банківською випискою по рахунку.
Згідно ст.ст. 525, 526, 530 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Згідно з ч. 1 ст. 1048 Цивільного кодексу України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Згідно з положеннями ч.1 ст.526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. В силу вимог ч.1 ст.525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічні вимоги щодо виконання зобов'язань містяться і у ч.ч.1, 7 ст.193 Господарського кодексу України.
Стаття 610 Цивільного кодексу України визначає, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Так, за результатами розгляду справи судом встановлено, що відповідач-1 прийняті на себе зобов'язання щодо своєчасного повернення кредитних коштів не виконав, в обумовлені строки кредитні кошти за вказаним договором не повернув, у зв'язку з чим рахується заборгованість перед позивачем з погашення отриманого кредиту в розмірі 149999,24 грн., заборгованості за процентами у сумі 32233,09 грн. та заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії у сумі 35999,70грн., та пені в розмірі 31 471,43 грн.
Суд, перевіривши наданий позивачем розрахунок заборгованості за кредитом у сумі 149999,24 грн., заборгованості за процентами у сумі 32233,09 грн. та заборгованості за відсотками у вигляді щомісячної комісії у сумі 35999,70грн., та пені в розмірі 31 471,43 грн. вважає його вірним та обґрунтованим.
Зобов'язання за спірним договором забезпечено договором поруки № POR1497251272271 від 12.06.2017 (далі - договір поруки), укладеним між позивачем та поручителем - Гордоном Віктором Миколайовичем (відповідач - 2).
Згідно п.1 договору поруки, предметом є надання поруки відповідачем-2 перед банком, за виконання відповідачем-1 всіх своїх обов'язків за угодами приєднання.
За викладених обставин позивач звернувся до суду з позовом про солідарне стягнення з відповідачів-1, -2 заборгованості за кредитом у розмірі 149999,24 грн.
На час розгляду спору відповідачами не надано господарському суду доказів добровільної сплати спірної суми заборгованості, обставин, наведених позивачем в обґрунтування позовних вимог, не спростовано.
Відповідно до вимог ст.ст. 554, 610 Цивільного кодексу України, боржник та поручитель несуть відповідальність як солідарні боржники.
Отже, позивач правомірно вважає за необхідне захистити свої права та стягнути солідарно із відповідача-1 та відповідача-2 заборгованість за кредитним договором із повернення суми отриманого кредиту, в судовому порядку.
Відповідно до вимог частин 1 і 7 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору; одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається крім випадків, передбачених законом.
Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання (ч. 1 ст. 625 ЦК України).
В силу вимог ст. 16 Цивільного кодексу України та ст. 20 Господарського кодексу України, держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів, зокрема, шляхом присудження до виконання обов'язку в натурі та застосування штрафних санкцій.
Викладене є підставою для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч.3 п.4.1 постанови Пленуму ВГСУ від 21.02.2013 №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI ГПК України" витрати по сплаті судового збору розподіляються між відповідачами порівну.
Керуючись статтями 2, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІННПРОМ ГРУП" та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 про солідарне стягнення заборгованості за кредитним зобов'язанням та порукою задовольнити у повному обсязі.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "ІННПРОМ ГРУП" (49000, м. Дніпро, пр-т Героїв, буд. 4 ; код ЄДРПОУ 37393101) на користь Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (01001, місто Київ, вул. М. Грушевського, будинок 1 Д; код ЄДРПОУ 14360570) 149999,24 грн. - основної заборгованості за кредитом, 32233,09 гривень заборгованості за відсотками, 35999,70 гривень заборгованості комісії, 31471,43 гривень - пені.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, код інн НОМЕР_1 (відоме місце реєстрації з 22.01.1993 по 31.01.2018 : АДРЕСА_1) на користь Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (01001, місто Київ, вул. М. Грушевського, будинок 1 Д; код ЄДРПОУ 14360570) 149999,24грн. - основної заборгованості за кредитом, 32233,09 грн. заборгованості за відсотками, 35999,70 гривень заборгованості комісії, 31471,43 гривень - пені.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ІННПРОМ ГРУП" (49000, м. Дніпро, пр-т Героїв, буд. 4 ; код ЄДРПОУ 37393101) на користь Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (01001, місто Київ, вул. М. Грушевського, будинок 1 Д; код ЄДРПОУ 14360570) 1872,78 грн. судового збору.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, код інн НОМЕР_1 (відоме місце реєстрації з 22.01.1993 по 31.01.2018 : АДРЕСА_1) на користь Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (01001, місто Київ, вул. М.Грушевського, будинок 1 Д; код ЄДРПОУ 14360570) 1872,78 грн. судового збору.
Накази видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення. Апеляційна скарга подається до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області.
Відповідно до п.17.5 Розділу ХІ Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Повне рішення складено 05.03.2019.
Суддя Ю.Ю. Первушин
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2019 |
Оприлюднено | 06.03.2019 |
Номер документу | 80233296 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Первушин Юрій Юрійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Первушин Юрій Юрійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Первушин Юрій Юрійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Первушин Юрій Юрійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Первушин Юрій Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні