Справа №587/2144/18 Головуючий у суді у 1 інстанції - ОСОБА_1 Номер провадження 22-ц/816/1575/19 Суддя-доповідач - ОСОБА_2 Категорія - 5
У Х В А Л А
06 березня 2019 року м. Суми
Сумський апеляційний суд у складі судді
ОСОБА_2., розглянувши матеріали апеляційної скарги представника ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4
на рішення Сумського районного суду Сумської області від 20 грудня 2018 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_5 до Зарічного відділу державної виконавчої служби м. Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області, ОСОБА_3, третя особа - Корпорація Сант про визнання права власності на майно та зняття арешту, -
в с т а н о в и в :
Рішенням Сумського районного суду Сумської області від 20 грудня 2018 року позов ОСОБА_5 задоволено повністю.
Вказане рішення суду представник ОСОБА_3 - адвокат ОСОБА_4 оскаржила в апеляційному порядку, подавши апеляційну скаргу.
Ухвалою судді Сумського апеляційного суду Сумської області від 19 лютого 2019 року, апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_4 на рішення Сумського районного суду Сумської області від 20 грудня 2018 року залишено без руху та надано строк тривалістю не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме сплатити судовий збір у сумі 10423,72 грн, а також роз'яснено, що у випадку невиконання цих вимог, апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
05 березня 2019 року від ОСОБА_3 до апеляційного суду надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у справі, в якому вона зазначає, що немає можливості сплатити судовий збір, так як перебуває у скрутному матеріальному становищі.
Відповідно до ч.1, ч.3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Проте ОСОБА_3 не надано доказів про доходи за попередній календарний рік. Клопотання, копія пенсійного посвідчення її чоловіка ОСОБА_6, копії ухвал суду не є належними доказами, які б підтверджували скрутний матеріальний стан відповідача. А тому ОСОБА_3 необхідно надати апеляційному суду довідку Державної податкової інспекції про доходи за 2018 рік.
Виходячи з викладеного вище, суд вважає за необхідне продовжити представнику ОСОБА_3 - адвокату ОСОБА_4 строк для усунення зазначених вище недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення вказаної ухвали.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Продовжити представнику ОСОБА_3 - адвокату ОСОБА_4 строк для усунення недоліків апеляційної скарги тривалістю не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для надання довіки ДПІ про доходи ОСОБА_3 за попередній 2018 календарний рік, а також роз'яснити, що у випадку невиконання цих вимог, апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
Копію ухвали направити ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с.116)
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Сумського апеляційного суду О. І. Собина
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2019 |
Оприлюднено | 07.03.2019 |
Номер документу | 80303732 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сумський апеляційний суд
Собина О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні