Справа №1-219/2008 p.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2008 року Тетіївський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Волошко Т.П.
при секретарі Козуб І.С
з участю прокурора Ковальчук Я.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тетієві кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, розлученого, не працюючого, військовозобов»язаного , не судимого, -
у вчиненні злочину, що передбачає відповідальність за ст. 164 ч. 1 КК України,
встановив:
Підсудній ОСОБА_1 відповідно до рішення Тетіївського районного суду № 2-937 від 01.12.2004 року зобов'язаний сплачувати аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_3 -ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходу громадян, починаючи з 09.11.2004 року до її повноліття
Проте ОСОБА_1 злісно ухиляється від сплати аліментів на утримання дитини, встановлених рішенням суду, що проявляється в тому, що він не працевлаштовується, не перебуває на обліку в районному центрі зайнятості як безробітний, на неодноразові попередження державного виконавця про необхідність сплати аліментів не реагував, внаслідок чого станом на 14.11.2008 року має заборгованість по сплаті аліментів в сумі 5 257 гривень 30 коп.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину свою в пред'явленому йому обвинуваченні визнав повністю і підтримав ті покази, які давав на досудовому слідстві, пояснивши що не має змоги сплачувати на утримання дочки аліменти у розмірі, встановленому рішенням суду, оскільки не може працевлаштуватися, заробляє на життя тимчасовими заробітками, просить не обмежувати його волі, у вчиненому щиро кається. Вказує, що борг по аліментах в сумі 300 гривень частково погасив, зобов'язується найближчим часом залишок боргу погасити повністю та в подальшому щомісячно сплачувати аліменти на утримання дитини, також просив суворо його не карати і надати можливість виправитись в умовах суспільства. Будучи детально ознайомленим із положенням ст. 299 КПК України підсудний ОСОБА_1 від дослідження зібраних по справі доказів відмовився, проти чого учасники процесу не заперечували.
Допитана в судовому засіданні потерпіла ОСОБА_2 пояснила, що підсудний повинен їй сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 з 09.11.2004 року, але з моменту винесення рішення судом він аліменти сплачував нерегулярно, не в повному обсязі, визначеному рішенням суду, ухиляється від їх сплати , має заборгованість, ніде не працює. Вказала, що підсудній частково їй борг сплатив, просила суд не обмежувати його волі. року, але з моменту винесення рішення судом він аліменти сплачував нерегулярно, не в повному обсязі, визначеному рішенням суду, ухиляється від їх сплати , має заборгованість, ніде не працює. Вказала, що підсудній частково їй борг сплатив, просила суд не обмежувати його волі.
Суд, приймаючи до уваги, що підсудний ОСОБА_1 вину свою у вчиненні злочину визнав повністю, заслухавши думку учасників судового розгляду вважає недоцільним досліджувати докази стосовно встановлених досудовим слідством обставин справи, які ніким не оспорюються .
Таким чином, аналізуючи зібрані по справі докази, суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_1 в скоєнні злочину передбаченого ст. 164 ч. 1 КК України органами досудового слідства доведена , знайшла своє підтвердження в суді і його дії суд кваліфікує за ст. 164 ч. 1 КК України, так як він скоїв злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини (аліментів) та має заборгованість по аліментах в сумі 5 257 гривень 30 коп., із яких 300 гривень сплатив потерпілій на момент розгляду справи в суді.
Вирішуючи питання про міру покарання для підсудного ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості та характер вчиненого ним злочину, особу винного, позитивні характеристики з місця проживання, часткове погашення заборгованості, а також обставини справи, що пом»якшують покарання.
Як пом'якшуючі його вину обставини, суд враховує особу винного, вчинення злочину вперше, визнання вини, щире каяття, а також те, що тяжких наслідків від скоєного не наступило.
Обставин, які б обтяжували покарання суд не встановив.
Враховуючи всі обставини по справі, а також беручи до уваги те, що особі має бути призначене покарання необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів , суд вважає, що виправлення та перевиховання ОСОБА_1 можливе в умовах не пов»язаних з ізоляцією від суспільства призначивши йому покарання у виді 1 року обмеження волі, із застосуванням ст. 75 КК України, звільнивши його від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік.
Керуючись ст. 321-323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 164 ч. 1 КК України і призначити йому покарання у вигляді 1 (одного) року обмеження волі.
В силу ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням , призначивши йому іспитовий строк 1 ( один) рік.
Згідно ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально - виконавчої інспекції та повідомляти органи кримінально - виконавчої інспекції про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Строк відбуття покарання обчислювати з моменту звернення вироку до виконання.
Міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд, залишити до вступу вироку в законну силу.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Київської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суд | Тетіївський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2008 |
Оприлюднено | 27.02.2010 |
Номер документу | 8032488 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тетіївський районний суд Київської області
Волошко Т.П.
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Кавацюк М.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні