Справа № 145/403/18
Провадження №11-кп/801/465/2019
Категорія: крим.
Головуючий у суді 1-ї інстанції: ОСОБА_1
Доповідач: ОСОБА_2
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
11 березня 2019 рокум. Вінниця
Вінницький апеляційний суд в складі:
головуючого судді ОСОБА_2 ,
суддів ОСОБА_3 ,
ОСОБА_4 ,
з секретарем судового засідання ОСОБА_5 ,
з участю:
прокурора ОСОБА_6 ,
потерпілої ОСОБА_7 ,
засудженого ОСОБА_8 ,
захисника ОСОБА_9 ,
представника цивільного відповідача ОСОБА_10 ,
розглянувши клопотання потерпілих ОСОБА_7 та ОСОБА_11 про поновлення строку на апеляційне оскарження вироку Тиврівського районного суду Вінницької області від 12 листопада 2018 року щодо ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушенні, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України,
в с т а н о в и в :
Вироком Тиврівського районного суду Вінницької області від 12 листопада 2018 року ОСОБА_8 визнано винуватиму вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.286КК Українита призначенопокарання увиді позбавлення воліна строк4роки 6місяців безпозбавлення правакерування транспортнимизасобами.На підставіст.75КК України ОСОБА_8 звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 3 роки.
Потерпілі ОСОБА_7 та ОСОБА_11 подали апеляційну скаргу, у якій заявляють клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження вироку суду. Вимоги мотивують тим, що вони хворіли.
Заслухавши виступ потерпілої, яка просила поновити строк на оскарження судового рішення, думку засудженого, його захисника та представника цивільного відповідача, які заперечили проти заявленого клопотання, прокурора, який поклався на розсуд суду, перевіривши матеріали кримінального провадження та доводи заявників, апеляційний суд дійшов наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 395 КПК України, апеляційна скарга на вирок може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, потерпілі брали участь у розгляді кримінального провадження, їх інтереси представляв адвокат ОСОБА_12 12 листопада 2018 року потерпілі та їх представник були присутні під час оголошення вироку, їм було роз`яснено право та порядок його скарження та вручено копію вироку.
Апеляційну скаргу потерпілі подали 22 січня 2019 року.
Згідно наданих довідок КП «Тульчинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» ОСОБА_11 перебував на амбулаторному лікуванні з 6 грудня 2018 по 21 грудня 2018 року, а ОСОБА_7 на стаціонарному лікуванні з 25 грудня 2018 року по 3 січня 2019 року.
Вказані медичні довідки не підтверджують неможливість скористатись правом на оскарження вироку у визначений законом строк, адже строк на оскарження розпочався з дня оголошення вироку і закінчився 12 грудня 2018 року. Потерпіла ОСОБА_7 перебувала на лікуванні вже після закінчення строку на оскарження.
Окрім того, під час судового розгляду кримінального провадження потерпілі користувались правовою допомогою адвоката, а тому посилання на неможливість вчасно оскаржити рішення суду є неспроможними.
Прецедентна практика ЄСПЛ щодо застосування ст.6 Конвенції про захист прав та основоположних свобод визначає, що доступ до суду не є абсолютним і національним законодавством може обмежуватись, зокрема для дотримання правил судової процедури і це не є порушенням права на справедливий суд (справа «Станков проти Болгарії» від 12.07.2007 року).
Згідно ч. 3 ст. 399 КПК України апеляційна скарга повертається, якщо подана після закінчення строку апеляційного оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Апеляційний суд не вбачає підстав для задоволення клопотання, причини пропуску строку на апеляційне оскарження вироку не можна визнати поважними, а тому апеляційну скаргу з доданими матеріалами слід повернути потерпілим.
Керуючись ст. 399 КПК України, суд
у х в а л и в:
Відмовити потерпілим ОСОБА_7 та ОСОБА_11 в поновленні строку на апеляційне оскарження вироку Тиврівського районного суду Вінницької області від 12 листопада 2018 року щодо ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушенні, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
Апеляційну скаргу з додатками повернути потерпілим ОСОБА_7 та ОСОБА_11 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом трьох місяців з дня її оголошення.
Судді: (підписи)
Згідно з оригіналом.
Суддя:
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80340287 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Шевченко Тетяна Валентинівна
Кримінальне
Вінницький апеляційний суд
Ковальська І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні