Ухвала
від 11.03.2019 по справі 236/880/19
КРАСНОЛИМАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 236/880/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"11" березня 2019 р. м. Лиман

Суддя Краснолиманського міського суду Донецької області Саржевська І.В. ознайомившись із матеріалами скаргиОСОБА_1, суб'єкт оскарження: Петровський районний відділ державної виконавчої служби м. Донецька, стягувач АО Укрсоцбанк на бездіяльність державного виконавця,

ВСТАНОВИЛА:

06.03.2019 ОСОБА_1 звернувся до Краснолиманського міського суду Донецької області із скаргою на бездіяльність Слов'янського міськрайонного відділу ДВС ГУЮ у Донецькій області, який здійснює функції Петровського районного відділу державної виконавчої служби м. Донецька, щодо відмови зняття тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.

Відповідно до ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції (ч.1 ст. 448 ЦПК України).

Статтею 451 ЦПК України передбачено, що за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу. У разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника).

Якщо оскаржуване рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.

Отже за змістом вказаних норм закону, обов'язковою умовою для задоволення скарги сторони виконавчого провадження є встановлення факту порушення прав заявника.

Статтею 449 ЦПК України встановлено строки для звернення із скаргою. Зокрема, передбачено, що скаргу може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав або свобод.

Право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом (ст. 126 ЦПК України).

Відповідно до вимогст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Ч.2 даної статті встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку,чи з ініціативи суду. Так, з цього питання Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ у листі №24-152/0/4-13 від 28.01.2013 Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення у цивільній справі роз'яснено, якщо зі скарги чітко не вбачається, чи пропущений строк звернення до суду, то суд має два варіанти процесуальних дій: залишити скаргу без руху та запропонувати заявнику усунути недолік скарги й зазначити з посиланням на відповідні докази дату, коли йому стало відомо про порушення свого права чи свободи або у судовому розгляді з'ясувати зазначене питання з відповідним рішенням: залишити скаргу без розгляду у зв'язку з пропущенням строку на оскарження та відсутність клопотання про його поновлення або розглянути скаргу по суті, якщо буде встановлено, що строк не пропущено.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснює у випадку необхідності учасникам судового їхні процесуальні права та обов'язки, попереджує про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.

Із поданої скарги вбачається, що скаржник звернувся до Петровського районного відділу державної виконавчої служби м. Донецька в особі Слов'янського міськрайоного відділу ДВС ГУЮ у Донецькій області з заявою про зняття тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, якому листом Відділу № 26209 від 07.08.2018 було повідомлено про не можливість здійснення будь-яких дій у виконавчому провадженні, тобто 07.08.2018 ОСОБА_1 дізнався про порушення його права або свободи. Скаргу до суду подано 05.03.2019(відповідно до штампу Укрпошта на конверті).

В поданій скарзі боржник не наводить обставини, які об'єктивно перешкоджали звернутись йому, у разі необхідності і подати скаргу в межах строку, встановленого п. а ч.1 ст.449 ЦПК України, не зазначає якими доказами це підтверджується і не додає ці докази до скарги.

В матеріалах справи відсутне клопотання про поновлення вказаного строку, що підлягає виправленню, оскільки пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом (згідно ч. 2 ст. 449 ЦПК України ) за відповідною заявою учасника справи (ч.1 ст. 127 ЦПК України).

З огляду на викладене, суддя позбавлена можливості перевірити поважність причин пропуску строку для подання боржником скарги та визначити наявність підстав для поновлення пропущеного строку.

У зв'язку із порушенням вимог ст. 449 ЦПК України, застосовуючи аналогію закону за ч.9 ст.10 ЦПК України, суддя враховує ч.1 ст.185 ЦПК України, за змістом якої, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175, 177 ЦПК України, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведені процесуальні приписи, скаргу слід залишити без руху, надавши заявнику час для усунення вищенаведених недоліків шляхом подання до суду клопотання про поновлення строку на звернення зі скаргою у строк, встановлений судом.

Якщо скаржник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає необхідні для розгляду скарги вимоги, скарга вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо скаржник не усунув недоліки скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається скаржнику.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 185 , 260 , 261 , 449 ЦПК України , суддя

УХВАЛИЛА:

Скаргу ОСОБА_1, суб'єкт оскарження: Петровський районний відділ державної виконавчої служби м. Донецька, стягувач АО Укрсоцбанк на бездіяльність державного виконавця - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 десять днів строку для усунення недоліків скарги з моменту отримання копії ухвали.

Роз'яснити, ОСОБА_1, що у разі невиконання ухвали скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя -

СудКраснолиманський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення11.03.2019
Оприлюднено12.03.2019
Номер документу80358657
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —236/880/19

Ухвала від 24.04.2019

Цивільне

Краснолиманський міський суд Донецької області

Саржевська І. В.

Ухвала від 10.04.2019

Цивільне

Краснолиманський міський суд Донецької області

Саржевська І. В.

Ухвала від 21.03.2019

Цивільне

Краснолиманський міський суд Донецької області

Саржевська І. В.

Ухвала від 11.03.2019

Цивільне

Краснолиманський міський суд Донецької області

Саржевська І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні