СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа № 523/17454/18

Провадження № 1-кс/523/1340/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.03.2019 року слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси Позняк В.С., при секретарі Фомічові А.Ф., розглянувши клопотання слідчого Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовської В.О. про доручення проведення судово-медичної експертизи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні за №12018160490005460 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 06.12.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

05.03.2019 року до Суворовського районного суду м. Одеси звернувся слідчий Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовська В.О. з клопотанням про призначення судово-медичної експертизи відносно ОСОБА_1 , проведення якої доручити КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи .

За змістом клопотання та Витягу з ЄРДР, досудовим розслідуванням встановлено, що між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , протягом останніх трьох років склались неприязні відносини на ґрунті виховання їх спільної дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також щодо того, з ким саме дитина буде проживати.

На ґрунті вищевказаних неприязних відносин у ОСОБА_1 виник злочинний умисел спрямований на умисне вбивство ОСОБА_2 З метою реалізації зазначеного умислу, ОСОБА_1 встановив, коли саме ОСОБА_2 буде знаходитись за місцем свого проживання одна, а саме в ніч з 05.12.2018 на 06.12.2018.

ОСОБА_1 , розуміючи, що одному йому реалізувати свій протиправний умисел спрямований на вбивство ОСОБА_2 та залишитись при цьому непоміченим, з метою уникнення передбаченої діючим Кримінальним кодексом України відповідальності, буде складно, а також бажаючи приховати умисне вбивство шляхом інсценування пожежі за місцем проживання останньої, до початку злочину, домовився про спільне його вчинення разом зі своєю матір`ю - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

З метою реалізації вказаного умислу ОСОБА_1 та ОСОБА_4 заздалегідь заготували автомобіль марки НОМЕР_1 з державними номерними знаками НОМЕР_2 , щонайменше чотири пластикові ємності рідини зі специфічним запахом бензину, медичні рукавички, пару матерчатих рукавиць сіро-чорного кольору з написом TEGERA, запальничку, ліхтарик, бахіли, рюкзак чорного кольору, моток ізоленти чорного кольору, а також змінний одяг та взуття, тощо.

У подальшому, реалізуючи свій спільний умисел спрямований на спричинення смерті ОСОБА_2 , а також приховування цього злочину, ОСОБА_1 та ОСОБА_4 06.12.2018 приблизно о 02 годині 45 хвилин (більш точний час встановити не вдалося), діючи за попередньою змовою на автомобілі марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_2 прибули за адресою: АДРЕСА_6, де припаркували його поряд із зазначеним будинком.

Після чого, ОСОБА_1 та ОСОБА_4 проникли до квартири № АДРЕСА_6, діючи умисно, з мотивів особистої неприязні, протиправно, з прямим умислом та за попередньою змовою групою осіб, з метою спричинення смерті ОСОБА_2 , усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді спричинення її смерті, ОСОБА_1 спричинив смерть ОСОБА_2 шляхом удушення, після чого з метою приховування слідів злочину разом з ОСОБА_4 влаштував пожежу у вищевказаній квартирі.

У результаті спільних протиправних дій ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , загинула на місці події. У свою чергу, ОСОБА_1 , з метою втечі з місця злочину, вистрибнув у вікно квартири АДРЕСА_6 внаслідок чого отримав травми у вигляді: закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, перелому 7-8 ребер зліва, остистих відростків 5 та 6 грудних хребців, поперечних відростків 6, 9, 10 грудних хребців зліва, 1-3 поперекових хребців зліва, компресійні переломи тіл 7, 9 грудних хребців 1 ступеню, багатоскаловий перелом шийки лівої плечової кістки зі зміщенням уламків, отруєння чадним газом. Одразу після цього, ОСОБА_1 забрала ОСОБА_4 та вони разом зникли з місця злочину на вищевказаному автомобілі.

За даним фактом відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України 06.12.2018 року були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160490005460.

Слідчий звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, мотивуючи виниклою необхідністю проведення судово-медичної експертизи з метою з`ясування обставин та вирішення інших питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, керуючись вимогами положень ст.ст. 242-244 КПК України.

Слідчий Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовська В .О. в судове засідання не з`явилась, про місце та час судового засідання повідомлялась належним чином в телефонному режимі, однак до суду не прибула. За змістом ст. 244 ч.3 КПК України неприбуття особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання, у зв`язку з чим фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів у відповідності до ст. 107 ч.4 КПК України не здійснювалося.

Вивчивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню за наступних підстав.

Так, ст. 242 ч.1 КПК України регламентовано, що експертиза проводиться експертною установою, експертом за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Відповідно до положень ст. 242 ч.2 п.2 КПК України слідчий або прокурор зобов`язаний звернутися до експерта для проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

За змістом ст. 244 ч.6 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питання, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Враховуючи наведені вимоги КПК України, приймаючи до уваги, що для встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень Семенюка В.О. необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання слідчого про доручення проведення судово-медичної експертизи щодо ОСОБА_1 Комунальній установі Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи , що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Мечнікова, 4 та поставити перед експертами питання щодо тяжкості та характеру тілесних ушкоджень особи.

Керуючись ст. ст. 242-244, 369-372, 309 КПК України, Закону України Про судову експертизу , слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовської В.О. про доручення проведення судово-медичної експертизи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.

Призначити судово - медичну експертизу відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні за №12018160490005460 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.12.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України, на вирішення якої поставити наступні питання:

- Чи є у ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які-небудь тілесні ушкодження? Якщо так , то які їх характер, кількість, локалізація та механізм утворення?

- Чи можливо по виявленим у ОСОБА_1 тілесним ушкодженням, визначити характерні, індивідуальні ознаки предмету, яким дані тілесні ушкодження були спричинені? Якщо так , то які саме індивідуальні, характерні ознаки даного предмету?

- Чи могли бути тілесні ушкодження, виявлені у ОСОБА_1 , бути утвореними в результаті нанесення ударів кулаками, ногами?

- Яка давність тілесних ушкоджень, виявлених у ОСОБА_1

- Чи могли тілесні ушкодження, виявленні у ОСОБА_1 , бути утворені у результаті падіння з висоти власного зросту?

- Чи могли тілесні ушкодження, виявленні у ОСОБА_1 , бути утворені у результаті падіння з висоти (стрибку з вікна 6-го поверху багатоповерхового будинку)?

- Який ступінь тяжкості тілесних ушкоджень, виявлених у ОСОБА_1.?

- Чи є тілесні ушкодження, виявлені у ОСОБА_1 , небезпечними для життя?

- Чи можливо, по виявленим у ОСОБА_1 , тілесним ушкодженням, встановити кількість ударів та їх послідовність? Якщо так , то яка саме кількість нанесених ОСОБА_1 ударів, та їх послідовність?

- Чи можливо по виявленим у ОСОБА_1 тілесним ушкодженням встановити направленість ударів, котрі спричинили йому тілесні ушкодження, та розташування ОСОБА_1 до нападаючої особи в момент спричинення йому тілесних ушкоджень? Якщо так , то яка саме направленість ударів, котрі спричинили тілесні ушкодження ОСОБА_1 та яке було розташування останнього до нападаючої особи в момент спричинення йому тілесних ушкоджень?

Доручити проведення судової медичної експертизи експертам Комунальної установи Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи , що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Мечнікова, 4.

Копію ухвали суду направити до КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи для виконання.

Для проведення судово-медичної експертизи підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надати його медичну документацію з КУ Одеська обласна клінічна лікарня , в якій він перебував на лікуванні в період часу з 06.12.2018 по 18.12.2018 року.

Висновок експерта направити ініціатору клопотання - до Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта, відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків під час провадження досудового розслідування.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя: В.С.Позняк

Зареєстровано 12.03.2019
Оприлюднено 12.03.2019
Дата набрання законної сили 05.03.2019

Судовий реєстр по справі 523/17454/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 01.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 01.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 01.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 21.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 20.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 20.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 19.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 08.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону