СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа №523/17454/18

Провадження №1-кс/523/2262/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.04.2019 року слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси Позняк В.С., при секретарі Ситник І.П., за участю прокурора Одеської місцевої прокуратури №4 Книжника В.О., захисників Клименка О.В., Азаркіної В.В., у присутності підозрюваних, розглянувши у судовому засіданні у залі суду в м. Одесі клопотання слідчої СВ Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області погодженого прокурором Одеської місцевої прокуратури №4 про продовження строків досудового розслідування у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Одеси, громадянки України, українки, з вищою освітою, одруженої, домогосподарки, раніше не судимої.

Зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 .

До затримання фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Одеси, громадянина України, українця, з вищою освітою, не одруженого, який має на утриманні малолітню дитину, є приватним підприємцем, раніше не судимого.

Зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 .

До затримання фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2

у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.115 ч.2 п. 12 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

24.04.2019 року до Суворовського районного суду м. Одеси надійшло клопотання слідчої СВ Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Шамсуліної О.В. про продовження строку досудового розслідування до шести місяців у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_2 , ОСОБА_1

Відповідно до клопотання слідчого вбачається, що 6.12.2018 року приблизно о 2:45 годині ОСОБА_1 за попередньою змовою зі своїм сином ОСОБА_2 , діючи навмисно, розпланувавши між собою дії, маючи намір на протиправне спричинення смерті ОСОБА_3 , з якою склалися тривалі неприязні відносини на ґрунті вирішення питання з ким саме буде проживати спільна неповнолітня дитина, 2013 р.н., з метою реалізації свого злочинного умислу та подальшим приховуванням слідів скоєння кримінального правопорушення шляхом інсценування пожежі, на автомобілі марки ВАЗ 21053 державний номер НОМЕР_1 прибули до будинку АДРЕСА_3 . Одесу за місцем мешкання потерпілої, після чого ОСОБА_2 та ОСОБА_1 проникли до квартири №52 вищевказаного будинку, продовжуючи свій злочинний намір, ОСОБА_2 шляхом удушення здавлював шию потерпілої, доки ОСОБА_3 не перестала подавати ознаки життя. В подальшому, усвідомлюючи наслідки своїх дій, які привели до настання смерті потерпілої, скориставшись заздалегідь приготовленою рідиною, маючої запах бензину, за допомогою запальнички та інших предметів, намагалися шляхом підпалення квартири, приховати сліди скоєного кримінального правопорушення, після чого покинули місце вчинення злочину. В результаті протиправних дій ОСОБА_2 та ОСОБА_1 потерпіла ОСОБА_3 загинула на місці події.

Дані про вчинення вказаного кримінального правопорушення за ознаками ст.115 ч.2 п.12 КК України було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160490005460 від 6.12.2018 року.

6.12.2018р. ОСОБА_1 , ОСОБА_2 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.115 ч.2 п.12 КК України за кваліфікуючими ознаками: умисне вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Обґрунтованість підозри підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме протоколом огляду місця події від 6.12.2018р., протоколом огляду трупа ОСОБА_3 від 6.12.2018 року, протоколом обшуку автомобіля ВАЗ 21053 державний номер НОМЕР_1 , в ході якого були вилучені пластикові пляшки з рідиною з запахом бензину, матерчаті рукавички, пара медичних рукавичок зі слідами горіння, чоловіча куртка з запахом гарі, моток ізоленти чорного кольору та інші предмети; протоколом обшуку квартири АДРЕСА_4 , протоколами допитів свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , протоколом пред`явлення особи для впізнання від 6.12.2018року та іншими доказами у їх сукупності.

Також встановлено, що ОСОБА_2 , ОСОБА_1 6.12.2018 року були затримані в порядку ст.208 КПК України, що підтверджується протоколом затримання особи.

1.03.2019 року слідчим суддею Суворовського районного суду м. Одеси щодо ОСОБА_1 , ОСОБА_2 був обраний та в подальшому продовжений запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в межах строку досудового розслідування. Строк дії ухвали суду припиняє свою дію 29.04.2019р.

Строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні був продовжений до п`яти місяців та закінчується 6.05.2019р., однак завершити досудове розслідування до вказаної дати не надалося можливим, оскільки є необхідність в проведенні наступних слідчих дій: витребувати висновки судових медичних експертиз, які проводяться експертами КУ Одеське обласне бюро судово-медичних експертиз речей вилучених під час оглядів та обшуків, стаціонарних комплексних судових психолого - психіатричних експертиз; експертизи матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.15 Дослідження сильнодіючих і отруйних лікарських засобів ; пожежно-технічної експертизи, яка проводиться експертами Миколаївського НДЕКЦ МВС України , ряду трасологічних експертиз, проведення яких з урахуванням значної кількості та завантаженістю експертів потребує тривалого часу та послідовності, а також провести інші слідчі дії, а саме оглянути та долучити до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів речі, які на теперішній час перебувають в експертних установах та є об`єктами експертних досліджень; ознайомити сторони кримінального провадження з матеріалами кримінального провадження, скласти та вручити обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Слідча звернулася до суду з клопотанням, яке погоджене заступником прокурора Одеської області Кічуком Ю. про продовження строку досудового розслідування у відношенні ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , мотивуючи клопотання тим, що провести всі необхідні слідчі дії у передбачений законом строк не представилося можливим у зв`язку із значним об`ємом та довготривалим і послідовним проведенням експертиз, результати яких мають суттєве значення для повного та всебічного судового розгляду, та можуть бути в подальшому використані в якості доказів, також посилаючись на те, що зважаючи на проведення значної кількості судових експертиз найкоротший термін, достатній для потреб досудового розслідування становить не менше одного місяця.

Прокурор підтримав клопотання слідчої, зазначивши, що в обґрунтованість підозри під час досудового розслідування зібрано достатньо доказів, дане кримінальне провадження фактично є складним, у зв`язку з чим призначена низка експертиз понад 40, експертам поставлені ряд складних питань, більшість яких до теперішнього часу не завершена, результати проведення експертиз не отримані, крім того необхідно буде ознайомити сторони кримінального провадження з матеріалами кримінального провадження, скласти та вручити обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, тому є необхідність в продовженні строків досудового розслідування не менше двох місяців, щоб виконати обов`язкові слідчі дії.

Захисники Азаркіна В.В., Клименко О.В. не заперечували проти продовження строків досудового розслідування, так як вважають, що проведення експертиз допоможуть конкретизувати обвинувачення, від якого повинні будуть захищатися, дійсно досудове розслідування близиться до завершення.

Підозрювані ОСОБА_2 , ОСОБА_1 під час розгляду клопотання підтримали думку захисників.

Вивчивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, вислухавши думку прокурора, захисників, підозрюваних, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчої підлягає задоволенню за наступних підстав. Положеннями ст.219 ч.1 п.2 КПК України регламентовано, що досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Положеннями ст.294 ч.3 п.2 КПК України передбачено, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 КПК України, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу: до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.

За змістом ст.295-1 КПК України у випадках, передбачених ст.294 КПК країни цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Як вбачається з матеріалів клопотання, в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження необхідно виконати ряд слідчих та процесуальних дій для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, встановлення ступеню участі кожного із співучасників у вчиненні злочину, отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду та перевірки вже зібраних.

Таким чином, на підставі наданих слідчому судді матеріалів, оцінюючи всі встановлені під час розгляду клопотання обставини, враховуючи, що ОСОБА_2 , ОСОБА_1 підозрюються у скоєнні особливо тяжкого кримінального правопорушення, приймаючи до уваги, що пятимісячний строк досудового розслідування спливає 6.05.2019р., а провести вищевказані слідчі та процесуальні дії у передбачений законом строк не надається за можливе з об`єктивних причин, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для його задоволення.

Керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

Постановив:

Клопотання слідчої СВ Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Шамсуліної О.В. погодженого заступником прокурора Одеської області про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_2 , ОСОБА_1 - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадження за №12018160490005460 від 6.12.2018 року за підозрою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у скоєнні кримінального правопорушення за ознаками ст.115 ч.2 п.12 КК країни до шести місяців, тобто до 6 червня 2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: В.С. Позняк

Зареєстровано 11.05.2019
Оприлюднено 11.05.2019
Дата набрання законної сили 25.04.2019

Судовий реєстр по справі 523/17454/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону