Справа № 2 о-56/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2008 року м Димитров
Димитровський міський суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Ченченко Т.О.,
при секретарі Мартинюк Ю.А.,
за участі заявника ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Димитров Донецької області справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_2 звернулась до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин на підтвердження якої зазначила, що 14 травня 2000 року помер її дідусь ОСОБА_3, а 2 червня 2005 року померла її бабуся ОСОБА_4 після смерті яких відкрилась спадщина у вигляді квартири номер 14 у будинку номер 12, розташованого по вулиці Брянська у місті Димитров Донецької області.
Мати заявника ОСОБА_5 померла 12 липня 2003 року.
За своє життя ні дідусь заявника ОСОБА_3, ні бабуся заявника ОСОБА_4 заповіти не складали, тому заявник є єдиною спадкоємицею за законом першої черги після їх смерті, але звернувшись до Димитровської державної нотаріальної контори з питання оформлення спадщини, нотаріус відмовив заявниці, оскільки вона не змогла надати свідоцтва про реєстрацію шлюбу між бабусею та дідусем, запропонувавши заявниці звернутися до суду з питанням встановлення факту родинних відносин між її бабусею та дідусем.
У судовому засіданні заявник підтримала у повному обсязі свої вимоги, зазначила, що вона зверталась до відділу реєстрації актів громадянського стану Димитровського міського управління юстиції, хотіла отримати копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу між бабусею та дідусем, але для того, щоб знайти відомості про реєстрацію необхідно знати приблизний рік реєстрації, а вона не знає ні місця, ні дати здійснення реєстрації шлюбу бабусі та дідуся, тому змушена просити суд встановити факт проживання їх як чоловіка та жінки.
Представник зацікавленої особи до суду не з'явився, про час і місце розгляду заяви по суті повідомлений належним чином, надав суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутності, вимоги заявника визнає (а.с. 22).
Суд вважає, що в справі є достатньо матеріалів про права і взаємовідносини сторін і немає необхідності вислуховувати особисті пояснення осіб, які не з'явилися до суду.
Судом встановлено, що 14 травня 2000 року помер ОСОБА_3, а 2 червня 2005 року ОСОБА_4, які з 17 червня 1987 року були зареєстровані та проживали у квартирі номер 14 будинку номер 12, розташованого по вулиці Брянська у місті Димитров Донецької області, яка їм належала на підставі свідоцтва про право власності на житло номер 4/5-132, виданого 3 червня 1998 року Управлінням житлово - комунального господарства Міністерства вугільної промисловості України.
Мати заявника ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, була дочкою ОСОБА_3 та ОСОБА_4, тому заявник доводиться їм онукою (а.с. 8-10).
ОСОБА_5 померла 12 липня 2003 року (а.с. 6).
У судовому засіданні свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 підтвердили, що вони були знайомі з бабусею заявника ОСОБА_4 та дідусем заявника ОСОБА_3 багато років, знали, що вони були чоловіком та дружиною, між собою вони спілкувались як чоловік та дружина. У ОСОБА_4 та ОСОБА_3 були дві дитини син та дочка ОСОБА_8, але обидва померли, інших близьких родичів крім заявниці їм невідомі.
Дослідивши в сукупності всі докази, які є в справі, вислухавши заявницю, свідків, суд вважає, що вимоги заявника підлягають задоволенню, оскільки в судовому засіданні в повній мірі доведено факт проживання бабусі та дідуся заявника ОСОБА_4 та ОСОБА_3 як чоловіка та дружини.
Відповідно до статті 256 Цивільного процесуального кодексу України, в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
На підставі ст. ст. 256, 259 ЦПК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 209, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Вимоги заявника ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин задовольнити повністю.
Встановити факт проживання однією сім'єю дідуся заявника ОСОБА_3, який помер 14 травня 2000 року та бабусі заявниці ОСОБА_4, яка померла 2 червня 2005 року як чоловіка і дружини за адресою: місто Димитров Донецької області, вулиця Брянська, будинок номер 12, квартира номер 14.
Рішення суду вступає в законну силу після закінчення терміну подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подана через Димитровський міський суд Донецької області протягом 10 днів з дня оголошення рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької
області через Димитровський міський суд Донецької області протягом 20 днів після подачі
заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне
оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне
оскарження.
Суд | Димитровський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2008 |
Оприлюднено | 01.03.2010 |
Номер документу | 8043534 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Димитровський міський суд Донецької області
Ченченко Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні