Справа № 2-278/2008р
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2008 року Димитровський міський суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Петунін І.В.,
при секретарі Прокопенко І.М. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Димитров Донецької області справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електроенергією для населення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 акціонерне товариство «Донецькобленерго» звернувся до суду з позовом до відповідачки ОСОБА_1 про відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електроенергією для населення.
В обґрунтування позову позивач вказав, що 17.03.2005 року у відповідачки ОСОБА_1, що мешкає у квартирі АДРЕСА_1 рейдовою бригадою Красноармійського РЕМ було проведено обстеження електроустановки споживача щодо виявлення споживання електроенергії поза приладами обліку. У ході обстеження у присутності відповідачки було виявлено порушення п.48 Правил користування електроенергією - заземлення нульового проводу електропроводки в прихованому місці у помешканні при змінюванному фазуванні одноелементного електролічильника. На момент перевірки виявлено несанкціонований відбір електроенергії, диск електролічильника не рухався. По даному факту порушення складено акт № 118126 від 17.03.2005 року. В результаті незаконних дій відповідача позивачу були завдані збитки на суму 5717, 40 грн. В добровільному порядку відшкодувати суму збитків відповідачка відмовляється, тому позивач просить суд стягнути з відповідачки збитки, заподіяні безобліковим користуванням електроенергією в сумі 5717, 40 грн. та судові витрати в сумі 30 грн., сплачені позивачем при пред'явленні позову до суду.
Представник позивача до судового засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений у порядку, передбаченому цивільно-процесуальним законодавством. На адресу суду надала письмову заяву про розгляд справи у її відсутність, на позовних вимогах наполяє.
Відповідачка ОСОБА_1 до судового засідання не з'явилася, про час та місце слухання справи повідомлялася у порядку, передбаченому цивільно-процесуальним законодавством. На адресу суду надала письмову заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги позивача визнає.
Суд вважає, що в справі є достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін і не має необхідності вислуховувати особисті пояснення осіб, що не з'явилися.
Дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно акту № 118126 від 17.03.2005 року про порушення Правил користування електричною енергією для населення, складеного представниками Кировських електричних мереж Красноармійського РЕМ у споживачки ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 виявлено порушення правил користування електричною енергією для населення - заземлення нульового проводу електропроводки в прихованому місці у помешканні при змінюванному фазуванні одноелементного електролічильника, (а.с. 4).
Відповідно розрахунку збитків нанесених постачальнику, діями відповідача спричинені збитки в сумі 5717, 40 коп. (а.с. 4).
Згідно ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ст. 26 Закону України « Про електроенергетику» безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії згідно із законодавством України.
Згідно ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку. Методика розрахунку розміру шкоди, завданої енергопостачальнику внаслідок викрадення електроенергії, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно п.п. 37, 42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ № 1357 від 26.07.1999 року енергопостачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією, споживач електричної енергії зобов'язаний забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача, невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку.
Згідно п.п. 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, Постановою КМУ № 1357 від 26.07.1999 року споживач несе відповідальність згідно із законодавством за споживання електричної енергії без приладів обліку, при цьому розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що з вини відповідачки, яка безобліково користувалася електричною енергією, позивачу спричинено збитки, а тому є підстави для стягнення з відповідачки на користь позивача в відшкодування завданих збитків 5717 грн.40 коп.
В силу ст. 88 ЦПК України з відповідачки на користь позивача підлягає стягненню витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн., які було сплачено позивачем при подачі позову до суду (а.с. 1).
На підставі ст. 1166 ЦК України, ст. ст. 26, 27 Закону України « Про електроенергетику» , п.п. 37, 42, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ № 1357 від 26.07.1999 року, керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 130, 209, 212, 213, 214, 215, 294 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» до ОСОБА_1 про відшкодування збитків задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго»:
• - відшкодування збитків в сумі 5717 (п'ять тисяч сімсот сімнадцять) грн. 40 коп., перерахувавши цю суму на розрахунковий рахунок 260313061291 у Донецькому обласному управлінні ВАТ «Держаний ощадний банк України», МФО 335106 код ЄДРПОУ 00130915;
• - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн., перерахувавши цю суму на розрахунковий рахунок 26005301620066 у АК ПІБ м. Красноармійська, МФО 334497, код ЄДРПОУ 00130915.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Димитровський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2008 |
Оприлюднено | 01.03.2010 |
Номер документу | 8043940 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Димитровський міський суд Донецької області
Петунін І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні