Справа № 2-2621/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2009 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого судді – Присакар О.Я.,
при секретарі – Горбуновій Х.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізмаїлі справу за позовом ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльського району електричних мереж до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення суми збитків, -
ВСТАНОВИВ:
ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльських районних електричних мереж звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення 4517,55 гривень, посилаючись на те, що відповідачами було допущено порушення Правил користування електричною енергією для населення (далі ПКЕЕН), затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 року, виражене у самовільному підключенні до мереж ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» після відключення по заборгованості. Встановлена шунтируюча перемичка від сітьового уводу з-під щитку на вихід післяоблікового запобіжника, нульовий дріт заземлений в схованому місці, в зв’язку з чим було складено акт від 25.04.2008 року № 0061730, на підставі якого нарахована сума збитку в розмірі 4517,55 гривень, від виплати якої відповідач ухиляється.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
В судовому засіданні відповідач, ОСОБА_1, позовні вимоги визнав частково, пояснив, що з фактом порушення Правил користування електричною енергією для населення він згоден, однак з сумою нарахованих збитків він не згоден, мотивуючи тим, що він споживав електричну енергію та підключався до мереж ВАТ «ЕК Одесаобленерго» лише в рідких випадках, визнає суму збитків у розмірі 1648 грн. 54 коп.
В судове засідання відповідачка, ОСОБА_2, не з’явилась, надала суду заяву з проханням справу слухати у її відсутність, позовні вимоги не визнала в повному обсязі. В попередньому судовому засіданні від 24.03.2009 року ОСОБА_2 позов не визнала та пояснила, що вона не являється власником будинку № 36 по вул. Гоголя в с. Богате Ізмаїльського району Одеської області, оскільки відповідно до договору купівлі-продажу № 3144 від 23.04.1998 року вона продала будинок ОСОБА_1
Вислухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено судом, позивач та відповідач ОСОБА_1 знаходяться у фактичних договірних відносинах с приводу надання послуг з електропостачання за адресою: вул. Гоголя,36 в с. Богате Ізмаїльського району, особовий рахунок № 16/13033 відкрито на ім’я ОСОБА_2
В результаті проведення перевірки представниками енергопостачальної організації 25.04.2008 року в присутності ОСОБА_1 було виявлено порушення споживачем ПКЕЕН, виражене у самовільному підключенні до мереж ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» після відключення по заборгованості. Встановлена шунтируюча перемичка від сітьового уводу з-під щитку на вихід післяоблікового запобіжника, нульовий дріт заземлений в схованому місці, на підставі якого складений акт № 0061730 від 25.04.2008 «Про порушення Правил користування електричною енергією для населення» (далі по тексту Акт) та нарахована сума заподіяних енергопостачальнику збитків за період з 17.12.2006 р. по 25.04.2008 р. у розмірі 4517,55 гривень.
У відповідності до ст.623 Цивільного кодексу України, боржник, який порушив зобов’язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.
Згідно п. 37 ПКЕЕН енергопостачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією.
Відповідно до пп. в) п. 3.3. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. № 562 (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) розрахунок вартості не облікованої електричної енергії здійснюється за кількістю днів: у разі самовільного підключення споживачем електроустановок, струмоприймачів або проводів до електричної мережі після припинення електропостачання з причини порушення ПКЕЕН - з дня припинення електропостачання електроустановки споживача до дня повторного припинення електропостачання.
Судом встановлено, що згідно особового рахунку відповідача, будинок у якому він мешкає 15.12.2006 р. був відключений від електропостачання.
Допитані в судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, пояснили, що у квітні 2008 року, здійснюючи перевірку будинку по вул. Гоголя,36 в с. Богатому Ізмаїльського району, було виявлено порушення відповідачем ПКЕЕН, яке виявилося в у самовільному підключенні до мереж ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» після відключення по заборгованості. Встановлена шунтируюча перемичка від сітьового уводу з-під щитку на вихід післяоблікового запобіжника, нульовий дріт заземлений в схованому місці. Порушення було виявлене в присутності ОСОБА_1, від підпису Акту відповідач відмовився.
У судовому засіданні був оглянутий засіб – шунтируюча перемичка за допомогою якої ОСОБА_6 було здійснено самовільне підключення до електричних мереж позивача.
Таким чином, суд вважає достовірно доведеним факт порушення ОСОБА_1 Правил користування електричною енергією для населення та вірним здійснення позивачем нарахування кількості недорахованої безобліково спожитої електроенергії відповідачем за період з 17.12.2006 р. по 25.04.2008 р. у розмірі 4517,55 гривень.
Суд вважає за необхідне, у задоволенні позову ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльського району електричних мереж до ОСОБА_2 про стягнення суми збитків відмовити, оскільки вона не являється власником будинку № 36 по вул. Гоголя в с. Богате Ізмаїльського району Одеської області, що підтверджено договором купівлі-продажу №3144 від 23.04.1998 року, укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, довідкою № 762 від 12.03.2007 року, виданою Богатянською сільською радою Ізмаїльського району, згідно якої ОСОБА_2 в с. Богате не мешкає та не зареєстрована та довідкою № 742 від 12.03.2007 року, виданої Саф’янською сільською радою Ізмаїльського району, згідно якої ОСОБА_2 являється мешканкою с. Саф’яни Ізмаїльського району.
Керуючись ст.ст.10,60 ЦПК України, ст.623 ЦК України, п.п. 42, 53 Правил користування електричною енергією для населення суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльського району електричних мереж до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення суми збитків – задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльського району електричних мереж збитки в сумі 4517,55 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльського району електричних мереж витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 гривень та держмито в розмірі 51 гривні.
В задоволенні позову ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі Ізмаїльського району електричних мереж до ОСОБА_2 про стягнення суми збитків - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя:
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2009 |
Оприлюднено | 01.03.2010 |
Номер документу | 8047107 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Присакар Олександр Якович
Цивільне
Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Гулкевич Орест Васильович
Цивільне
Василівський районний суд Запорізької області
Пушкарьова Світлана Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні