Справа №№1-442/11, 1-в/643/148/19
У Х В А Л А
Іменем України
18 березня 2019 року м.Харків
Суддя Московського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , розглянувши заяву ОСОБА_2 про зняття судимості,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою про зняття судимості.
Згідно ст.538 КПК України, після відбуття покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі суд, який ухвалив вирок, має право розглянути питання про зняття судимості з цієї особи за її клопотанням.
Відповідно до ст.19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст.1 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положеньКонституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.
За таких обставин вказана заява не підлягає розгляду судом, оскільки формою звернення до суду з питань про зняття судимості є клопотання.
Разом з тим, КПК України не регулює питання, яким чином слід діяти судді в разі встановлення того факту, що заява не підлягає розгляду.
Відповідно до ч.6 ст.9 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначенічастиною першою статті 7цього Кодексу.
Таким чином, суддя керується такою засадою кримінального провадження, як диспозитивність, та враховує вимоги ч.3 ст.26 КПК України, відповідно до якої слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Тому суддя вважає, що заяву слідзалишити безрозгляду.
Крім того, суддя вважає потрібним роз`яснити ОСОБА_2 його право звернутися до суду з клопотанням прозняття судимості.
На підставі викладеного, керуючись ч.6 ст.9, ст.369 КПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_2 про зняття судимості залишити без розгляду.
Ухвала не може бути оскаржена та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Суддя
18.03.2019
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80515033 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про зняття судимості |
Кримінальне
Московський районний суд м.Харкова
Короткий І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні