Справа № 420/149/19
У Х В А Л А
20 березня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Національного агентства з питань запобігання корупції про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Громадської організації «Рада з захисту законності та правопорядку» до Національного агентства з питань запобігання корупції, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_2, Великомихайлівської районної ради Одеської області про визнання протиправною бездіяльність щодо невнесення до порядку денного на розгляд деякі питання та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Громадської організації «Рада з захисту законності та правопорядку» до Національного агентства з питань запобігання корупції, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_2, Великомихайлівської районної ради Одеської області про визнання протиправною бездіяльність щодо невнесення до порядку денного на розгляд деякі питання та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою від 15.01.2019 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.
19.03.2019р. (вх. № ЕП/2025/19) від Національного агентства з питань запобігання корупції надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, проведення якої останній просив призначити у Окружному адміністративному суду м. Києва, Шостому апеляційному адміністративному суду або Київському окружному адміністративному суду.
В обґрунтування зазначеного клопотання відповідачем зазначено, що Національне агентство з питань запобігання корупції не має територіальних відділень, зокрема в місті Одесі, у зв'язку з чим просили винести ухвалу про участь відповідача в судовому засіданні в режимі відео конференції.
Дослідивши клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд встановив наступне.
Особливості участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції врегульовано статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Згідно ч. 2 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Приписами ч. 3 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч. 4 ст. 195 КАС України).
Частиною 7 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Згідно ч. 8 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
Аналіз зазначених положень статті КАС України дає підстави вважати, що прийняття рішення про проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не встановлює обов'язкового проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності заяви учасника справи про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Відповідно до ч.1, 2 ст.195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Частиною 7 ст.195 КАС України визначено, що у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Враховуючи викладене та перевіривши матеріали справи, суд вважає, що клопотання Національного агентства з питань запобігання корупції про проведення судового засідання у режимі відеоконференції може бути задоволено.
Керуючись ст.195, 248, 256, 294 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання Національного агентства з питань запобігання корупції про проведення судового засідання у режимі відеоконференції - задовольнити.
Призначене судове засідання на 05.04.2019р. о 10:00 год. провести у режимі відеоконференції.
Доручити Київському окружному адміністративному суду забезпечити проведення судового засідання 05.04.2019р. о 10:00 год. в режимі відеоконференції.
Розгляд справи за позовом Громадської організації «Рада з захисту законності та правопорядку» до Національного агентства з питань запобігання корупції, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_2, Великомихайлівської районної ради Одеської області про визнання протиправною бездіяльність щодо невнесення до порядку денного на розгляд деякі питання та зобов'язання вчинити певні дії - відкласти.
Судове засідання у режимі відеоконференції відбудеться 05.04.2019р. о 10:00год. у приміщенні Київського окружного адміністративного суду за адресою: 01133, Київ, Бульвар, ОСОБА_3, 26, зал № 1022.
Встановити відповідачу строк два дні з моменту отримання даної ухвали для надання суду доказів направлення третім особам примірників відзиву на позовну заяву із додатками.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Тарасишина
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2019 |
Оприлюднено | 21.03.2019 |
Номер документу | 80573584 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Тарасишина О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні