Ухвала
від 22.03.2019 по справі 910/3348/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

22.03.2019Справа № 910/3348/19

Суддя Пукшин Л.Г., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Вадес Кепітал Менеджмент" (04053, м. Київ, вул. Артема, буд. 21)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Грааль" (03150, м. Київ, вул. Червоноармійська, буд. 94), Компанії "Райвал Ентерпрайзес ІНК" (Rival Enterprises INC) (Куба Авеню 34-та Стріт, буд. 34-20, Панама 5, Республіка Панама), Компанії "Нерафо Менеджмент ЛТД" (Nerafo Management Ltd) (3030, Лімасол, вул. Архітектора Макаріу ІІІ, 195, бізнес-центр Neocleous House"), Компанії "Лексус Файненшл Груп ІНК" (Lexus Financial Group.Inc) (Си Мидоу Хаус, Брекберн Хайвей, поштова скринька №116, Род Таун, Тортоля, Британські Віргінські Острови)

про визнання недійсним правочину та застосування наслідків його недійсності

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Вадес Кепітал Менеджмент" звернулось до Господарського суду міста Києва із позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Грааль", Компанії "Райвал Ентерпрайзес ІНК" (Rival Enterprises INC), Компанії "Нерафо Менеджмент ЛТД" (Nerafo Management Ltd), Компанії "Лексус Файненшл Груп ІНК" (Lexus Financial Group.Inc) про визнання недійсним правочину та застосування наслідків його недійсності.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Порядок і розмір сплати судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з п.п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна.

У п. 2.2.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" роз'яснено, що судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов'язаннях (у тому числі в зв'язку з вимогами, заснованими на приписах частини п'ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо), - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.

Таким чином, вимога Товариства з обмеженою відповідальністю "Вадес Кепітал Менеджмент" про визнання за останнім права власності на частку у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Грааль" у розмірі 14,99%, наведена у п. 38 прохальної частини позовної заяви, є вимогою майнового характеру, а тому розмір судового збору повинен визначатися з урахуванням розміру внеску (420 281,52 грн) та становити 6 304,22 грн.

Як вбачається зі змісту позовної заяви та квитанції №37 від 04.03.2019, позивачем було визначено судовий збір за чотири вимоги немайнового характеру та відповідно здійснено його оплату у розмірі 5 763,00 грн. (4*1921,00 грн).

Таким чином, приймаючи до уваги наведене та те, що вимога про визнання права власності є вимогою майнового характеру, суд дійшов висновку про недоплату позивачем судового збору у розмірі 4 383,22 грн., що є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Крім того, суд дослідивши зміст заявлених позовних вимог, зокрема, вимоги про визнання укладеним від імені Товариства з обмеженою відповідальністю "Грааль" правочину щодо передачі належної Товариству з обмеженою відповідальністю "Вадес Кепітал Менеджмент" частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Грааль" у розмірі 14,24 % на користь Компанії "Райвал Ентерпрайзес ІНК", Компанії "Нерафо Менеджмент ЛТД", Компанії "Лексус Файненшл Груп ІНК", встановив, що позивачем не було конкретизовано, який саме правочин необхідно визнати укладеним, тобто, дана вимога підлягає уточненню.

Також суд зазначає, що позивачем заявлені вимоги щодо скасування реєстраційної дії державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Голосіївського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві Кіщенко Анжели Анатоліївни відносно відповідача-1 щодо здійснення реєстраційних змін до установчих змін до установчих документів юридичної особи (змін статутного капіталу та зміни складу засновників) за №10681050019005734 від 24.09.2013, проте, не визначено повний склад сторін (учасників) судового процесу, щодо вказаної вимоги.

Частинами 2, 3 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Згідно з ч. 1, 2, ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Положеннями п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України унормовано, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

У поданій позовній заяві позивач зазначає, що внаслідок протиправної передачі компаніям "Райвал Ентерпрайзес ІНК", "Нерафо Менеджмент ЛТД" та "Лексус Файненшл Груп ІНК" часток у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Грааль", вказаним компаніям поза волею позивача була передана частка позивача у статному капіталі відповідача-1 у розмірі 14,24%, що є порушенням прав позивача, як учасника відповідача-1, зокрема, в частині прав щодо управління відповідачем-1 та отримання дивідендів від його діяльності.

При цьому, доказів на підтвердження вищенаведеного, а саме доказів щодо передачі (відчуження) частки у статутному капіталі, що належала Товариству з обмеженою відповідальністю "Вадес Кепітал Менеджмент", матеріали позовної заяви не містять.

Таким чином, вищезазначене свідчить про не виконання позивачем вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, що є підставою для залишення позовної заяви без руху для усунення відповідних недоліків.

Крім вищенаведеного, суд звертає увагу, що відповідно до п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до п.п. 69, 70 Правил надання поштового зв'язку, затверджених Постановою №270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, фізичні особи подають для пересилання міжнародні посилки, міжнародні відправлення з оголошеною цінністю, відправлення EMS , дрібні пакети відкритими. Для пересилання дрібних пакетів, мішків М , міжнародних посилок, міжнародних відправлень з оголошеною цінністю, відправлень EMS відправник у встановленому порядку заповнює митні декларації у кількості, що визначена країною призначення у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень.

У разі подання для пересилання фізичною особою в міжнародних поштових відправленнях товарів, сукупна вартість яких перевищує суму, визначену законодавством, приймання здійснюється у порядку та на умовах, встановлених законодавством для юридичних осіб.

За змістом п.п.71, 72, 73 Правил надання послуг поштового зв'язку, юридичні особи для пересилання реєстрованих міжнародних поштових відправлень складають список таких відправлень незалежно від їх кількості, який оформляється у порядку, передбаченому для внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю. У разі подання для пересилання міжнародних поштових відправлень, на які складається митна декларація, підписи, якими засвідчується список, повинні відповідати підписам у митній декларації. Юридичні особи подають для пересилання міжнародні посилки, міжнародні поштові відправлення з оголошеною цінністю, відправлення EMS з товарним вкладенням, дрібні пакети закритими. На міжнародні поштові відправлення, для декларування вкладення яких відповідно до законодавства використовувалася вантажна митна декларація, посадовими особами митних органів можуть накладатися засоби ідентифікації. Під час приймання для пересилання письмової кореспонденції на адресному боці кожного поштового відправлення проставляється відбиток календарного штемпеля.

Згідно з п.47 вказаних Правил на міжнародному поштовому відправленні найменування адресата та його поштова адреса зазначаються латинськими літерами і арабськими цифрами. У разі коли поштова адреса написана мовою країни призначення, під нею повторюється найменування населеного пункту і країни призначення українською мовою (великими літерами).

Найменування відправника та його поштова адреса зазначаються українською мовою або латинськими літерами і арабськими цифрами. У разі зазначення поштової адреси українською мовою найменування населеного пункту і країни повторюється латинськими літерами.

За таких обставин належним доказом надіслання копії позовної заяви з доданими до неї всіма документами відповідачу (нерезиденту) є митна декларація відправленої поштової кореспонденції, засвідчена підписом працівника відділення поштового зв'язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення.

Проте, в якості доказів відправлення Компанії "Райвал Ентерпрайзес ІНК", Компанії "Нерафо Менеджмент ЛТД" та Компанії "Лексус Файненшл Груп ІНК" копії позовної заяви з додатками, позивачем було додано до матеріалів позовної заяви лише фіскальні чеки від 18.03.2019, без опису вкладення (митної декларації), який би підтверджував факт направлення відповідачам копії поданої до суду позовної заяви та всіх доданих до неї документів.

Таким чином, позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження факту надсилання на адресу відповідачів копії позовної заяви та всіх перерахованих в ній додатків, що свідчить про не виконання останнім вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 та ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Вадес Кепітал Менеджмент" залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви протягом шести днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили 22.03.2019 та не підлягає оскарженню.

Суддя Л. Г. Пукшин

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.03.2019
Оприлюднено24.03.2019
Номер документу80631659
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/3348/19

Ухвала від 07.04.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Руденко М.А.

Ухвала від 26.08.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пашкіна С.А.

Ухвала від 25.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пашкіна С.А.

Ухвала від 25.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пашкіна С.А.

Рішення від 15.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 18.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 20.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 20.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 09.04.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

Ухвала від 22.03.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пукшин Л.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні