Ухвала
від 19.03.2019 по справі 591/8191/14-ц
ВЕЛИКА ПАЛАТА ВЕРХОВНОГО СУДУ

У Х В А Л А

19 березня 2019 року

м. Київ

Справа № 591/8191/14-ц

Провадження № 14-144зц19

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Ситнік О. М.,

суддів: Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гудими Д. А., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Саприкіної І. В., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,

перевірила заяву ОСОБА_3 про виправлення описки в ухвалі колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 25 травня 2017 року у складі суддів Гуменюка В. І. , Охрімчук Л. І., Сімоненко В. М.

у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Сумської обласної державної телерадіокомпанії, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Державний комітет телебачення і радіомовлення України, управління Державної казначейської служби України у м. Суми Сумської області, про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди,

УСТАНОВИЛА:

Ухвалою колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 25 травня 2017 року відмовлено у допуску до провадження Верховного Суду України справи № 591/8191/14-ц за заявою ОСОБА_3 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 14 грудня 2016 року та рішення Апеляційного суду Сумської області від 27 січня 2016 року.

Ухвалу Верховного Суду України мотивовано тим, що у рішенні суду касаційної інстанції, про перегляд якого подано заяву, та рішеннях судів касаційних інстанцій, наданих ОСОБА_3 для порівняння, наявні різні фактичні обставини, що не свідчать про неоднакове застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права у подібних правовідносинах. Порівняння змісту наданих ОСОБА_3 постанов Верховного Суду України зі змістом ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 14 грудня 2016 року, про перегляд якої подано заяву, також не дає підстав для висновку, що зазначена ухвала суду касаційної інстанції не відповідає викладеним висновкам щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права.

У березні 2019 року до Великої Палати Верховного Суду надійшла заява ОСОБА_3 про виправлення описки в ухвалі Верховного Суду України від 25 травня 2017 року, в якій вона просила в мотивувальній частині вказаної ухвали суду замість Змінюючи рішення суду першої інстанції в частині вимог ОСОБА_3 про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, апеляційний суд, з яким погодився суд касаційної інстанції, виходив з того, що оскільки судовим рішенням, яке набрало законної сили, відмовлено позивачці в задоволенні позову про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні за період з 05 липня 2013 року по 13 березня 2014 року , то зазначені обставини повторно не підлягають доказуванню у зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення позову в цій частині позовних вимог ОСОБА_3.

зазначити:

Змінюючи рішення суду першої інстанції в частині вимог ОСОБА_3 про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, апеляційний суд, з яким погодився суд касаційної інстанції, виходив з того, що оскільки судовим рішенням, яке набрало законної сили, відмовлено позивачці в задоволенні позову про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні за період з 03 липня 2013 року по 13 березня 2014 року , то зазначені обставини повторно не підлягають доказуванню у зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення позову в цій частині позовних вимог ОСОБА_3. .

15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд і набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів , яким Цивільний процесуальний кодекс України (далі - ЦПК України) викладено в новій редакції.

Згідно із частиною третьою статті 3 ЦПК України (тут і далі - в редакції цього Закону) провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.

Питання про внесення виправлень може бути вирішено лише судом, що ухвалив рішення.

З 15 грудня 2017 року відповідно до статті 388 ЦПК України судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.

Підстави для передачі справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду передбачені у статті 403, пункту 1 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України і цей перелік є вичерпним.

Згідно з підпунктами 1, 2 пункту 1 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у цивільних справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного цивільного суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, за винятком випадку, коли суд з огляду на обставини справи ухвалить рішення про інше.

Якщо цивільна справа за заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України відповідно до правил, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, повинна розглядатися на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України, ? така справа після її отримання Касаційним цивільним судом передається на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Ухвала Верховного Суду України від 25 травня 2017 року постановлена не на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України, тому підстав для прийняття Великою Палатою Верховного Суду заяви ОСОБА_3 про виправлення описки в ухвалі Верховного Суду України від 25 травня 2017 року не вбачається.

Керуючись статтями 263 ЦПК України, Велика Палата Верховного Суду

УХВАЛИЛА:

У прийнятті заяви ОСОБА_3 про виправлення описки в ухвалі Верховного Суду України від 25 травня 2017 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Сумської обласної державної телерадіокомпанії, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Державний комітет телебачення і радіомовлення України, управління Державної казначейської служби України у м. Суми Сумської області, про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди - відмовити та повернути її заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач О. М. Ситнік

Судді: Н. О. Антонюк Л. М. Лобойко

С. В. Бакуліна Н. П. Лященко

В. В. Британчук О. Б. Прокопенко

Д. А. Гудима Л. І. Рогач

О. С. Золотніков І. В. Саприкіна

О. Р. Кібенко В. Ю. Уркевич

В. С. Князєв О. Г. Яновська

СудВелика палата Верховного Суду
Дата ухвалення рішення19.03.2019
Оприлюднено24.03.2019
Номер документу80633772
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —591/8191/14-ц

Постанова від 03.05.2022

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Грушицький Андрій Ігорович

Ухвала від 21.02.2022

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Грушицький Андрій Ігорович

Ухвала від 20.12.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Грушицький Андрій Ігорович

Ухвала від 09.12.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Грушицький Андрій Ігорович

Ухвала від 18.11.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Грушицький Андрій Ігорович

Ухвала від 17.11.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Грушицький Андрій Ігорович

Ухвала від 13.10.2021

Сумський апеляційний суд

Кононенко О. Ю.

Ухвала від 12.10.2021

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Кононенко О. Ю.

Ухвала від 19.03.2019

Цивільне

Велика палата Верховного Суду

Ситнік Олена Миколаївна

Ухвала від 19.03.2019

Цивільне

Велика палата Верховного Суду

Ситнік Олена Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні