ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1.380.2019.001267
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 березня 2019 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Київської міської митниці ДФС митного поста Західний відділу митного оформлення № 1 про визнання протиправним та скасування рішення, стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
20.03.2019 на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач) до Київської міської митниці ДФС митного поста Західний відділу митного оформлення № 1. Позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів Київської міської митниці ДФС відділу митного оформлення №1 митного поста Західний № 1UA100010/2019/000005/2 від 11.01.2019;
- стягнути з Київської міської митниці Державної фіскальної служби відділу митного оформлення №1 митного поста Західний на користь ОСОБА_1 24500 гривень надмірно сплаченої оплати за митне оформлення.
Позовну заяву від імені позивача підписав представник ОСОБА_2 Матеріали позову передано у відділення поштового зв'язку для надіслання до суду 15.03.2019.
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною другою зазначено статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В поданій суду позовній заяві ОСОБА_1 визначив відповідачем Київську міську митницю ДФС митний пост Західний відділ митного оформлення № 1 , вказав ідентифікаційний код відповідача 39422888 та адресу: 02000, місто Київ, вул. Малинська, буд. 20.
Відповідно до частини третьої статті 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ідентифікаційний код юридичної особи 39422888 присвоєно Київській міській митниці ДФС (місцезнаходження: 03124, місто Київ, бульвар Гавела Вацлава, буд. 8). При цьому в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна інформація щодо відокремленого підрозділу митного поста Західний Київської міської митниці ДФС (місцезнаходження відокремленого підрозділу: 03680, м. Київ, вул. Малинська, буд. 20; ідентифікаційний код 39687870).
Таким чином позивач в позовній заяві вказав ідентифікаційний код Київської міської митниці ДФС, при цьому адресу зазначив відокремленого підрозділу митного поста Західний Київської міської митниці ДФС, а в найменуванні вказує назву підрозділу відділ митного оформлення №1 згаданого відокремленого структурного підрозділу митниці. Це свідчить про недоліки позовної заяви, які слід виправити. Отже, ОСОБА_1 слід виконати вимоги процесуального закону та вказати в позовній заяві повне найменування відповідача, до котрого звернено його позовні вимоги, а також його адресу та ідентифікаційний код.
При цьому позивач в прохальній частині позовної заяви вказав номер оскаржуваного рішення № 1UA100010/2019/000005/2 від 11.01.2019, котрий не відповідає номеру рішення, котрий долучено до позовної заяви.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору (частина восьма статті 160 КАС України).
За змістом частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір від 08.07.2011 року № 3674-VI (надалі - Закон № 3674-VI).
Згідно з частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік від 23.11.2018 №2629-VIІІ прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921 гривню.
Підпунктом 1.1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як визначено в абзаці 1 частини третьої статті 6 Закону № 3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позивач об'єднала в позовній заяві вимоги:
- про скасування рішення про коригування митної вартості товарів;
- про стягнення 24500 гривень надмірно сплаченої оплати за митне оформлення.
Оскільки в позові об'єднано вимоги майнового та немайнового характеру ОСОБА_1 слід сплатити судовий збір за кожну з цих вимог. До позовної заяви позивач долучила квитанцію про сплату судового збору на суму 768,40 грн. - за вимогу немайнового характеру. Позивач просить суд стягнути з Київської міської митниці ДФС відділу митного оформлення №1 митного поста Західний 24500 гривень надмірно сплаченої оплати за митне оформлення, за цю вимогу позивачу також належить сплатити 768,40 грн. судового збору.
Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі Судовий збір , де є можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Згідно з вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Київської міської митниці ДФС митного поста Західний відділу митного оформлення № 1 про визнання протиправним та скасування рішення, стягнення коштів.
Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали у такий спосіб:
скерувати на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) заяву про усунення недоліків позовної заяви (вказати номер справи та прізвище судді), до якої додати:
1) належно оформлену позовну заяву із зазначенням в тому числі:
- повне найменування відповідача, його місцезнаходження та ідентифікаційний код, а також копію цієї заяви (для скерування відповідачу);
- уточнити номер оскаржуваного рішення про коригування митної вартості товарів;
2) оригінал документа про сплату судового збору в сумі 768,40 грн.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на цю ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Москаль Р.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2019 |
Оприлюднено | 26.03.2019 |
Номер документу | 80658286 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Коваль Роман Йосипович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні