У Х В А Л А Справа № 620/209/19
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.03.2019 Зачепилівський районний суд Харківської області
головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні матеріаликлопотання слідчогоСВ ЗачепилівськогоВП КрасноградськогоВП ГУНПв Харківськійобласті ОСОБА_3 про арешт майна по матеріалах кримінального провадження №12019220290000042 від 23.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_3 подала до суду клопотання, погоджене прокурором Первомайської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , в якому вказано, що 22.03.2019 до Зачепилівського відділення поліції Красноградського відділу поліції ГУНП в Харківській області надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 22.03.2019 в приміщенні кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 виявлено труп громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
За даним фактом слідчим СВ Зачепилівського ВП Красноградського ВП ГУНП в Харківській області відкрито кримінальне провадження №12019220290000042 від 23.03.2019 року за ч.1 ст. 115 КК України.
В ході досудового розслідування в якості свідка було допитано ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який вказав, що проживає в одній із кімнат кафе «Гостинний двір». Так 22.03.2019 близько 20-10 год. гр. ОСОБА_7 виявив труп в кімнаті №1 гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Також свідок повідомив, що гр. ОСОБА_5 напередодні дня смерті перебував у сильному алкогольному сп`янінні та часто зловживав спиртними напоями, зокрема останній пив «настоянку Глоду».
22.03.2019 при огляді місця події та трупу на підвіконнику в кімнаті де виявлено труп ОСОБА_5 вияивлено та вилучено дві скляні пляшки з написом «Глоду настойка 100 мл.», які поміщено до поліетиленового пакету (пакет №1).
В клопотанні слідчий ОСОБА_3 ставить питання про накладення арешту на вилучені дві скляні пляшки з написом «Глоду настойка 100 мл.», оскільки вони є об`єктами кримінального правопорушення та є достатні підстави вважати, що вказані об`єкти зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення і необхідні для проведення слідчих дій, та задля запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення чи відчуження іншими особами.
В судове засідання слідчий СВ Зачепилівського ВП Красноградського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 не з`явилася. У відповідності до ч.3 ст. 244 КПК України її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання.
Згідно з вимогами ч.4 ст. 107 КПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому розгляді фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання та оцінивши докази, приходить до наступного.
Згідно п.7 ч.2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст.170КПКУкраїни арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно вимог ч. 2, 3 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що вилучені дві скляні пляшки з написом «Глоду настойка 100 мл.» являються речовим доказом, тобто є матеріальним об`єктом, який зберіг на собі сліди злочину та містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та мають важливе значення для встановлення істини у справі.
Таким чином, на виконання вимог ч.1 ст.173КПКУкраїни слідчий довів необхідність накладення арештуна майно, оскільки незастосування арешту майна може привести до настання наслідків, що перешкоджатимуть збереженню речових доказів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 170-173, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчогоСВ ЗачепилівськогоВП КрасноградськогоВП ГУНПв Харківськійобласті ОСОБА_3 про арешт майна по матеріалах кримінального провадження №12019220290000042 від 23.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115КК України - задовольнити.
Накласти арешт на вилучене майно дві скляні пляшки з написом «Глоду настойка 100 мл.», які поміщено до поліетиленового пакету (пакет №1), з подальшим зберіганням їх в камері речових доказів Зачепилівського ВП Красноградського ВП ГУНП в Харківській області.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Зачепилівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80873046 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне вбивство |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Сорочко Євген Олександрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Сорочко Євген Олександрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Сорочко Євген Олександрович
Кримінальне
Зачепилівський районний суд Харківської області
Яценко Є. І.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Ключкович Василь Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні