01.04.2019 Єдиний унікальний номер 205/3343/17
Єдиний унікальний номер: 205/3343/2017
Номер провадження: 2/205/899/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2019 року м. Дніпро
Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - Мовчан Д. В.
при секретарі - Волкобоєвої А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження у м. Дніпрі цивільну справу, що була порушена за позовною заявою Громадської організації Фонд допомоги переселенцям до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про вселення,-
ВСТАНОВИВ:
В проваджені Ленінського районного суду м. Дніпропетровська перебуває вказана цивільна справа.
Під розгляду справи по суті представник відповідача звернувся до суду із клопотанням, в якому просив суд зупинити провадження по даній цивільній справі на підставі п.6 ч.1 ст. 251 ЦПК України з мотивів, що викладені в такій заяві з процесуальних питань.
Зокрема, посилаючись на наявність в провадженні Ленінського районного суду м. Дніпропетровська іншої цивільної справи № 205/9232/2018 (провадження № 2/205/1106/19), що була порушена за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: Громадська організація Фонд допомоги переселенцям про визнання недійсним договору купівлі-продажу ј частини квартири АДРЕСА_1 від 21.03.2007 року.
На думку сторони відповідача предмет вказаного позову по цивільної справи № 205/9232/2018 (провадження № 2/205/1106/19) безпосередньо стосується підстав спору в даній цивільній справі.
Представник відповідача підтримав вказане клопотання, та просив суд його задовольнити.
Представник позивача проти задоволення вказаного клопотання заперечував з мотивів його безпідставності, необґрунтованості та спрямованості на затягування розгляду даної справи по суті.
Суд, з'ясувавши думку представників сторін, дослідивши матеріали клопотання та вказаної цивільної справи, доходить висновку, що у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі слід відмовити з огляду на нижченаведене.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.251 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
При цьому, межі зупинення провадження у справі не повинні призводити до зменшення розумного строку розгляду справи.
Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції , визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (рішення Європейського суду з прав людини у справі Фрідлендер проти Франції ).
Суд під час вирішення питання про зупинення провадження у своїй сукупності враховує, що у цій цивільній справі таке провадження відкрито ще 10 липня 2017 року, а позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: Громадська організація Фонд допомоги переселенцям про визнання недійсним договору купівлі-продажу, подано до суду лише у грудні 2018 року, тобто майже через сімнадцять місяців після відкриття провадження у даній справі, та майже 10 років після укладання договору купівлі-продажу ј частини квартири АДРЕСА_1 від 21.03.2007 року.
Згідно пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (рішення Європейського суду з прав людини у справі Фрідлендер проти Франції).
Таким чином, з огляду на наведені обставини, зупинення провадження по справі в даному випадку вочевидь суперечить критерію розумності щодо встановлених національним законодавством строків розгляду цивільної справи.
Також суд не вдаючись до оцінки доказів по даній справі, вважає, що у своїй сукупності такі зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини, які є предметом судового розгляду та ухвалити вмотивоване судове рішення.
Крім того, на думку суду, сторони не позбавлені можливості переглянути справу за нововиявленими обставинами або подати заяву про поворот виконання рішення суду у випадку ухвалення судом рішення про визнання недійсним договору купівлі-продажу ј частини квартири АДРЕСА_1 від 21.03.2007 року.
Вищенаведені обставини у їх сукупності дозволяють суду дійти висновку про відсутність правових підстав для задоволення вказаного клопотання про зупинення провадження у даній цивільній справі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 251, 253 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 про зупинення провадження по даній цивільній справі - відмовити.
Ухвала окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя: Д.В. Мовчан
.
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2019 |
Оприлюднено | 11.04.2019 |
Номер документу | 81074969 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Мовчан Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні