Справа № 640/5120/19
н/п 2-о/640/90/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2019 року Київський районний суд м. Харкова
у складі головуючого: судді Чередник В.Є.,
за участю секретаря судового засідання Поліщук А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу №640/5120/19 (н/п 2-о/640/90/19) за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Восьма Харківська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
07.03.2019 р. до Київського районного суду м. Харкова надійшла вказана заява, в якій заявник просить встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є рідною дочкою ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати - ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилась спадщина на належну їй земельну ділянку площею 3,7311 ГА, кадастровий номер: 6321485100:02:000:0120, що розташована на території Хатнянської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області. Чоловік спадкодавці ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 . Син спадкодавиці - ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , інший син спадкодавиці - ОСОБА_4 подав заяву до нотаріальної контори про те, що на спадщину він не претендує, в суд звертатися не буде.
Таким чином, єдиною спадкоємицею є дочка спадкодавиці ОСОБА_1 .
У встановлений законом строк ОСОБА_1 звернулася з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини, однак Восьмою Харківською державною нотаріальною конторою останній було відмовлено у видачі свідоцтва про спадщину за законом, оскільки в свідоцтві про смерть спадкодавиці зазначено прізвище ОСОБА_5 , а в свідоцтві про народження спадкоємиці прізвище зазначено прізвище - ОСОБА_5 . У зв`язку з вищенаведеним у заявниці виникла необхідність встановити факт родинних відносин, а саме факт того, що ОСОБА_1 є рідною дочкою ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 . У зв`язку з викладеним заявниця звернувся до суду з даною заявою.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 12.03.2019 р. дану заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.
У судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явилася, до канцелярії суду 09.04.2019 р. надійшла заява її представника адвоката Гончарова Д.Ю., в якій він просив судове засідання провести без його участі, заявлені вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити в повному обсязі (а.с.39).
Представник заінтересованої особи - Восьмої Харківської державної нотаріальної контори у судове засідання не з`явився, 04.04.2019 р. до канцелярії суду надійшла заява за підписом завідувача Восьмої ХДНК, в якій зазначено, що контора копію заяви разом із додатками отримала, ознайомлена з їх змістом. Проти доводів заявника не заперечує, розгляд справи просить провести за їх відсутності (а.с.38).
Відповідно до вимог ч. 2ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Згідно з ч. 1ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид не позовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК Україниу порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідност. 294 ЦПК Українисправи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника та заінтересованих осіб.
Пунктом 1 частини 1ст. 315 ЦПК Українипередбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлені наступні фактичні обставини.
У відповідності до посвідки про народженні № НОМЕР_1 виданої народним комісаріатом внутрішніх справ відділу актів громадянського стану СРСР, ІНФОРМАЦІЯ_5 народилася ОСОБА_6 , про що Хатнянським ЗАГС зроблено відповідний актовий запис № 122 (батько ОСОБА_7 , мати ОСОБА_8 ) (а.с.10).
18 травня 1949 року ОСОБА_6 вступила в шлюб з ОСОБА_9 , про що Хатнянським с/Загс зроблено відповідний актовий запис № 9 та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_2 (післяшлюбне прізвище ОСОБА_5 ) (а.с.12).
ІНФОРМАЦІЯ_6 народилася ОСОБА_10 , про що в книзі записів актів громадянського стану про народження зроблено відповідний актовий запис за № 63, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 виданим Малобурлуцькою сільрадою Великобурлуцького району Харківської області 08.10.1962 року. Батьками дитини записані ОСОБА_9 та ОСОБА_2 (а.с.14).
01 грудня 1990 року ОСОБА_10 вступила в шлюб з ОСОБА_11 , про що в 01.12.1990 в книзі реєстрації актів про укладання шлюбу зроблено відповідний актовий запис № 4964 та видано свідоцтво про шлюб НОМЕР_4 (післяшлюбне прізвище дружини ОСОБА_12 ) (а.с.15).
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати заявниці - ОСОБА_2 , про що Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Харкову реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції складено відповідний актовий запис № 10328 та видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_5 . Водночас, в свідоцтві про смерть її прізвище викладене, як « ОСОБА_5 ». (а.с.11).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на належну їй земельну ділянку площею 3,7311 ГА, кадастровий номер: 6321485100:02:000:0120, що розташована на території Хатнянської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області.
ОСОБА_1 звернулася з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Згідно витягу про реєстрацію у Спадковому реєстрі № 39381182 від 17.01.2015 виданого Восьмою Харківською державною нотаріальною конторою заведена спадкова справа № 56998584, номер у нотаріуса 30/2015 після спадкодавця ОСОБА_2 , 1923 р.н., померлої ІНФОРМАЦІЯ_7 . Однак, Восьмою Харківською державною нотаріальною конторою заявниці було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки не підтверджено її родинний зв`язок зі спадкодавцем (її матір`ю) (а.с.21).
Юридичний факт родинного зв`язку між заявником ОСОБА_1 та її матір`ю, ОСОБА_2 підтверджується наданими до суду письмовими доказами, які надають можливість судові прослідкувати походження заявника.
Пунктом 1Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995р. передбачено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Відповідно до п. 7Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 Р- «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»(Із змінами, внесенимиПостановою Пленуму Верховного Суду України N15 ВІД 25.05.1998 р.), суд має право розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявнику для отримання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.
Відповідно ч. 1ст. 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ч. 1, 2, 5ст. 263 ЦПК Українисудове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Суд, всебічно та повно оцінивши наявні докази, вважає за можливе встановити юридичний факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є рідною дочкою ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На підставі наведеного, керуючись ст..19,259,263-265,273,293,294,315,316,319 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Восьма Харківська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , є рідною дочкою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_7 ..
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене).
Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський районний суд м. Харкова до Харківського апеляційного суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud2018.
Заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_6 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ;
Заінтересована особа Восьма Харківська державна нотаріальна контора, ЄДРПОУ 02900699, місце знаходження: 61024, м.Харків, вул..Ярослава Мудрого, б.26.
Повне судове рішення складено 11.04.2019 р.
Суддя Чередник В.Є.
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2019 |
Оприлюднено | 15.09.2022 |
Номер документу | 81096614 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Коротких Андрій Юрійович
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Чередник В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні