№ 4-38/2009
ПОСТАНОВА
12 лютого 2009 року м. Київ
Військовий місцевий суд К иївського гарнізону у приміщ енні суду у складі: головуючо го - підполковника юстиції Дячука С.І., при секретарі Го ржий А.В.., за участю старшого п омічника військового прокур ора Дарницького гарнізону ка пітана юстиції - Курача О.П. , обвинуваченого ОСОБА_3, р озглянувши подання військов ого прокурора Дарницького га рнізону від 12 лютого 2009 року пр о обрання стосовно обвинувач еного гр-на ОСОБА_3 запобі жного заходу, -
ВСТАНОВИВ:
З подання прокурора вбача ється, що ОСОБА_3 обвинува чується у самовільному нез'я вленні вчасно на службу без п оважних причин тривалістю по над місяць за ч.3 ст. 407 КК Україн и, 12 лютого 2009 року ОСОБА_3, як ий з 2003 року перебуває у розшук у, добровільно з'явився в орга ни прокуратури і заявив про с ебе та вчинений ним злочин, в я кому щиро покаявся.
Згідно з постановою судді в ійськового місцевого суду Да рницького гарнізону від 7 сер пня 2003 року до ОСОБА_3 за йог о відсутності обрано запобіж ний захід у вигляді взяття пі д варту.
Зважаючи на те, що згідно з в имогами процесуального зако ну обрання запобіжного заход у у вигляді взяття під варту в ирішується тільки за участі в судовому засіданні самого обвинуваченого (ст. 165-2 КПК), як п рокурор у своєму поданні, так і прокурор у судовому засіда нні, вирішуючи питання про об рання щодо обвинуваченого ви ду запобіжного заходу у прис утності обвинуваченого, вваж ав за необхідне не обирати ст осовно ОСОБА_3 запобіжний захід у вигляді взяття під ва рту, а обрати у зв'язку із змін ою обстановки інший, більш м'я кий запобіжний захід - підпис ка про невиїзд. При цьому прок урор як на підстави для задов олення свого подання, послав ся на те, що ОСОБА_3 доброві льно з'явився в правоохоронн і органи, з якими активно спів працює, за час перебування у р озшуку утворив сім'ю, виховує малолітню дитину, працевлаш тувався.
Обвинувачений ОСОБА_3 д умку прокурора підтримав. Кр ім того, повідомив також і те, що раніше він до кримінально ї відповідальності не притяг увався, має виключно позитив ні характеристики, постійно проживає за місцем своєї реє страції - АДРЕСА_1.
Вивчивши матеріали кримін альної справи, доводи поданн я прокурора, заслухавши дово ди прокурора, пояснення обви нуваченого, суд приходить до висновку, що в розпорядженні слідчого є встановлені у виз наченому законом порядку дос татні дані, що свідчать про на явність ознак злочину середн ьої тяжкості, вчиненого саме ОСОБА_3.
Разом з тим, матеріали справ и з урахуванням зміни поведі нки обвинуваченого, крім тяж кості злочину, не містять дос татніх даних, які визначені з аконом (ст. 148 КПК України) як пі дстави для застосування найб ільш суворого запобіжного за ходу.
За змістом ст. 5 Конвенції пр о захист прав людини та основ оположних свобод суд при вир ішення питання про взяття пі д варту особи повинен прийма ти рішення викоючно з урахув анням фактів та обставин спр ави (Резолюція (65) 11 від 9 квітня 1 965 року, Рекомендація R (80) 11 від 27 ч ервня 1980 року).
Як вбачається з досліджени х матеріалів, обвинувачений дійсно має постійно місце пр оживання, працює, утримує мал олітню дитину, а відтак ризик можливої втечі обвинувачено го, з огляду на наявні характе ризуючі його особу документи , є незначним. Відсутні обугрн товані припущення ввважати і те, що обвинувачений, перебув аючи на волі, зможе зашкодити встановлені істині по справ і, адже він самостійно з'явивс я із зізнанням, визнав себе ви нним і дає покази по справі, сп рияючи слідству.
За таких обставин, суд, прий маючи до уваги дані про особу обвинуваченого, вид діяльно сті, його сімейний стан, обста вини справи, в контексті прав ил ст. 148 КПК України, ст. 29 Консти туції України, ст. 5 Конвенції про захист прав людини та осн овоположних свобод, не вбача є достатніх підстав для обра ння до обвинуваченого найбіл ьш суворого запобіжного захо ду у вигляді взяття під варту . Приймаючи таке рішення, суд в иходить з того, що взяття під в арту як виключний захід може бути застосований тільки у в ипадку суворої необхідності , при цьому ні за яких обставин він не повинен застосовуват ися для цілей покарання.
З урахуванням всіх фактів т а обставин справи суд вважає за необхідне змінити щодо об винуваченого запобіжний зах ід у вигляді взяття під варту на менш суворий запобіжний з ахід у вигляді підписки про н евиїзд, оскільки відсутні пі дстави вважати, що вказаний (м енш суворий) запобіжний захі д не може забезпечити викона ння обвинуваченим процесуал ьних обов'язків, що випливают ь із ч. 2 ст. 148 КПК, та його належн у поведінку.
Враховуючи вище викладене , керуючись ст. ст. 14, 148, 150, 155, 158, 165 - 165-2 КП К України,
ПОСТАНОВИВ:
Подання військового прок урора Дарницького гарнізону від 12 лютого 2009 року про обранн я стосовно обвинуваченого гр -на ОСОБА_3 запобіжного за ходу - задовольнити.
Змінити щодо обвинувачено го гр-на ОСОБА_3, 1985 року на родження, запобіжний захід у вигляді взяття під варту на менш суворий запобіжний зах ід - підписка про невиїзд, звіл ьнивши його з під варти в залі суду.
На постанову може бути пода на апеляція, внесене прокуро ром апеляційне подання до ві йськового апеляційного суду Центрального регіону Україн и протягом трьох діб з дня її п роголошення.
Суд | Військовий місцевий суд Київського гарнізону |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2009 |
Оприлюднено | 22.06.2010 |
Номер документу | 8117921 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Армянський міський суд Автономної Республіки Крим
Шестаковська Л. П.
Кримінальне
Армянський міський суд Автономної Республіки Крим
Шестаковська Л. П.
Кримінальне
Розівський районний суд Запорізької області
Аксьоненко Валентин Іванович
Кримінальне
Військовий місцевий суд Київського гарнізону
Дячук С.І.
Кримінальне
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
Гандзюк Дмитро Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні