№ 4-38/2009
ПОСТАНОВА
12 лютого 2009 року м. Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону у приміщенні суду у складі: головуючого - підполковника юстиції Дячука С.І., при секретарі Горжий А.В.., за участю старшого помічника військового прокурора Дарницького гарнізону капітана юстиції - Курача О.П., обвинуваченого ОСОБА_3, розглянувши подання військового прокурора Дарницького гарнізону від 12 лютого 2009 року про обрання стосовно обвинуваченого гр-на ОСОБА_3 запобіжного заходу, -
ВСТАНОВИВ:
З подання прокурора вбачається, що ОСОБА_3 обвинувачується у самовільному нез'явленні вчасно на службу без поважних причин тривалістю понад місяць за ч.3 ст. 407 КК України, 12 лютого 2009 року ОСОБА_3, який з 2003 року перебуває у розшуку, добровільно з'явився в органи прокуратури і заявив про себе та вчинений ним злочин, в я кому щиро покаявся.
Згідно з постановою судді військового місцевого суду Дарницького гарнізону від 7 серпня 2003 року до ОСОБА_3 за його відсутності обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
Зважаючи на те, що згідно з вимогами процесуального закону обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту вирішується тільки за участі в судовому засіданні самого обвинуваченого (ст. 165-2 КПК), як прокурор у своєму поданні, так і прокурор у судовому засіданні, вирішуючи питання про обрання щодо обвинуваченого виду запобіжного заходу у присутності обвинуваченого, вважав за необхідне не обирати стосовно ОСОБА_3 запобіжний захід у вигляді взяття під варту, а обрати у зв'язку із зміною обстановки інший, більш м'який запобіжний захід - підписка про невиїзд. При цьому прокурор як на підстави для задоволення свого подання, послався на те, що ОСОБА_3 добровільно з'явився в правоохоронні органи, з якими активно співпрацює, за час перебування у розшуку утворив сім'ю, виховує малолітню дитину, працевлаштувався.
Обвинувачений ОСОБА_3 думку прокурора підтримав. Крім того, повідомив також і те, що раніше він до кримінальної відповідальності не притягувався, має виключно позитивні характеристики, постійно проживає за місцем своєї реєстрації - АДРЕСА_1.
Вивчивши матеріали кримінальної справи, доводи подання прокурора, заслухавши доводи прокурора, пояснення обвинуваченого, суд приходить до висновку, що в розпорядженні слідчого є встановлені у визначеному законом порядку достатні дані, що свідчать про наявність ознак злочину середньої тяжкості, вчиненого саме ОСОБА_3.
Разом з тим, матеріали справи з урахуванням зміни поведінки обвинуваченого, крім тяжкості злочину, не містять достатніх даних, які визначені законом (ст. 148 КПК України) як підстави для застосування найбільш суворого запобіжного заходу.
За змістом ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод суд при вирішення питання про взяття під варту особи повинен приймати рішення викоючно з урахуванням фактів та обставин справи (Резолюція (65) 11 від 9 квітня 1965 року, Рекомендація R (80) 11 від 27 червня 1980 року).
Як вбачається з досліджених матеріалів, обвинувачений дійсно має постійно місце проживання, працює, утримує малолітню дитину, а відтак ризик можливої втечі обвинуваченого, з огляду на наявні характеризуючі його особу документи, є незначним. Відсутні обугрнтовані припущення ввважати і те, що обвинувачений, перебуваючи на волі, зможе зашкодити встановлені істині по справі, адже він самостійно з'явився із зізнанням, визнав себе винним і дає покази по справі, сприяючи слідству.
За таких обставин, суд, приймаючи до уваги дані про особу обвинуваченого, вид діяльності, його сімейний стан, обставини справи, в контексті правил ст. 148 КПК України, ст. 29 Конституції України, ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, не вбачає достатніх підстав для обрання до обвинуваченого найбільш суворого запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Приймаючи таке рішення, суд виходить з того, що взяття під варту як виключний захід може бути застосований тільки у випадку суворої необхідності, при цьому ні за яких обставин він не повинен застосовуватися для цілей покарання.
З урахуванням всіх фактів та обставин справи суд вважає за необхідне змінити щодо обвинуваченого запобіжний захід у вигляді взяття під варту на менш суворий запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, оскільки відсутні підстави вважати, що вказаний (менш суворий) запобіжний захід не може забезпечити виконання обвинуваченим процесуальних обов'язків, що випливають із ч. 2 ст. 148 КПК, та його належну поведінку.
Враховуючи вище викладене, керуючись ст. ст. 14, 148, 150, 155, 158, 165 - 165-2 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Подання військового прокурора Дарницького гарнізону від 12 лютого 2009 року про обрання стосовно обвинуваченого гр-на ОСОБА_3 запобіжного заходу - задовольнити.
Змінити щодо обвинуваченого гр-на ОСОБА_3, 1985 року народження, запобіжний захід у вигляді взяття під варту на менш суворий запобіжний захід - підписка про невиїзд, звільнивши його з під варти в залі суду.
На постанову може бути подана апеляція, внесене прокурором апеляційне подання до військового апеляційного суду Центрального регіону України протягом трьох діб з дня її проголошення.
Суд | Військовий місцевий суд Київського гарнізону |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2009 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 8119544 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Армянський міський суд Автономної Республіки Крим
Шестаковська Л. П.
Кримінальне
Армянський міський суд Автономної Республіки Крим
Шестаковська Л. П.
Кримінальне
Розівський районний суд Запорізької області
Аксьоненко Валентин Іванович
Кримінальне
Військовий місцевий суд Київського гарнізону
Дячук С.І.
Кримінальне
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
Гандзюк Дмитро Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні