Ухвала
від 16.04.2019 по справі 520/3894/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


Справа № 520/3894/19

Провадження № 2/520/2675/19

УХВАЛА

16.04.2019 року м. Одеса

Суддя Київського районного суду м. Одеси Салтан Л.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ЖБК Київський-19 ( м. Одеса, вул. Ак . Вільямса, 71) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 ) про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

25 лютого 2019 року представник позивача ЖБК Київський-19 звернувся до Київського районного суду м. Одеси з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у розмірі 26091 грн. 39 коп.

Ухвалою судді Київського районного суду м. Одеси від 07 березня 2019 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у цій справі, призначено до розгляду за правилами спрощеного провадження без виклику сторін.

12 квітня 2019 року представник позивача ЖБК Київський-19 надав до суду клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Згідно з ч. 4, 6 ст. 19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи у порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі; необхідність призначення експертизи, виклик свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи має розгляд справи значний суспільний інтерес.

Згідно з ч. 4 ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування, щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування; в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вищезазначеними вимогами.

Відповідно до ч. 6 ст. 274 ЦПК України, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:

1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

З позовної заяви вбачається, що ціна позову є 26091 грн. 39 коп.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що слід відмовити у задоволенні клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, оскільки предметом спору є грошова сума менша ніж сто прожиткових мінімумів для працездатних осіб та представником позивача не надано жодних доводів, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Пунктом 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на розгляд його справи судом.

Право на доступ до суду має застосовуватися на практиці і бути ефективним (справа Белле проти Франції), § 38). Для того, щоб право на доступ було ефективним, особа повинна мати реальну можливість оскаржити дію, що порушує його права . Правила, які регламентують етапи і терміни подачі заяви на судовий розгляд спрямовані на забезпечення належного здійснення правосуддя і відповідність нормам, а саме, принципу правової визначеності (справа Кан`єте де Гоньі проти Іспанії), § 36). Враховуючи вищезазначене, правила, що стосуються предмета спору чи застосування цих правил, не повинні перешкоджати сторонам у отриманні доступного судового захисту (справа Міраґаль Есколано та інші проти Іспанії).

Керуючись ст. ст. 19, 187, 274-279, 353 ЦПК України, суд ,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача ЖБК Київський-19 про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін у цивільній справі за позовною заявою ЖБК Київський-19 (м. Одеса , вул. Ак. Вільямса, 71) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 ) про стягнення заборгованості - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Суддя Салтан Л. В.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення16.04.2019
Оприлюднено17.04.2019
Номер документу81186259
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —520/3894/19

Постанова від 17.07.2019

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Сіренко О.І.

Постанова від 17.07.2019

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Сіренко О.І.

Ухвала від 01.07.2019

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Сіренко О.І.

Ухвала від 01.07.2019

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Сіренко О.І.

Ухвала від 24.06.2019

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Салтан Л. В.

Рішення від 30.05.2019

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Салтан Л. В.

Рішення від 27.05.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Білова О.В.

Ухвала від 23.04.2019

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Білова О.В.

Ухвала від 16.04.2019

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Салтан Л. В.

Ухвала від 03.04.2019

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Салтан Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні