Справа № 461/2509/18
Провадження № 1-кс/461/3280/19
УХВАЛА
15.04.2019 року м.Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
підозрюваного ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові клопотання заступника начальника відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури Львівської області ОСОБА_3 про продовження строку запобіжного заходу у виді домашнього арешту до підозрюваного ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №42018140000000359 від 23.11.2018 року за ч.3 ст.368 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
заступник начальника відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури Львівської області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням у кримінальному провадженні №42018140000000359 від 23.11.2018 року за ч.3 ст.368 КК України, про продовження запобіжного заходу у виді домашнього арешту підозрюваному ОСОБА_4 в межах строку досудового розслідування.
Клопотання вмотивованетим,що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючи відповіднодо наказуначальника Державноїустанови «Львівськаустанова виконанняпокарань №19»(далі ДУ«ЛУВП №19»)№52о/свід 03.07.2017на посадімолодшого інспектора2-їкатегорії відділурежиму іохорони Державноїустанови «Львівськаустанова виконанняпокарань №19»,та згідно ізстаттею2Закону України «Про державнийзахист працівниківсуду іправоохоронних органів»(№3781-XIIвід 23.12.1993)відноситься допрацівників правоохороннихорганів,маючи спеціальнезвання «старшийпрапорщик внутрішньоїслужби», будучи увідповідності довимог ст.18Закону України«Про Державнукримінально-виконавчуслужбу України»(№2713-IVвід 23.06.2005)зобов`язаним забезпечувати правопорядок, додержання вимог режиму, правил внутрішнього розпорядку в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах і на прилеглих до них територіях та вимагати від засуджених і осіб, узятих під варту, інших осіб виконання ними обов`язків, установлених законом; запобігати вчиненнюкримінальних правопорушеньта дисциплінарнихпроступків ворганах іустановах виконанняпокарань таслідчих ізоляторах;приймати іреєструвати заявита повідомленняпро кримінальніправопорушення іподії,своєчасно прийматищодо нихрішення; виявляти причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень і порушень режиму в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах, а також вчиненню кримінальних правопорушень засудженими до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, вживати в межах своїх повноважень заходів до їх усунення, використовуючи владу, всупереч ст.7 Закону України «Про попереднє ув`язнення» (№ 3352-XII від 30 червня 1993 року) та Кодексу професійної етики персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, умисно, всупереч інтересам служби і з метою власного незаконного збагачення вимагав та отримав в період з 14.12.2018 по 15.12.2018 від ув`язненого, який утримувався в ДУ «ЛУВП №19» ОСОБА_6 , неправомірну вигоду в сумі 1050 гривень та ув`язнених, які утримувались в ДУ «ЛУВП №19» ОСОБА_7 та ОСОБА_8 з 25.12.2018 по 27.12.2018 неправомірну вигоду в сумі 590 гривень за доставлення їм заборонених для використання ув`язненими предметів та речей, зокрема мобільних телефонів.
14 лютого 2019 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованого йому кримінального правопорушення повністю підтверджується зібраними доказами, а саме:
-вилученими в ході тимчасового доступу 21.03.2019 року в ДУ «ЛУВП №19» мобільними телефонами та висновками службових розслідувань;
-посадовою інструкцією молодшого інспектора з організації проведення санітарної обробки ув`язнених (засуджених) Державної установи «Львівська установа виконання покарань №19» ОСОБА_4 ;
-наказом №52о/с від 03.07.2017 року про призначення ОСОБА_4 на посаду молодшого інспектора 2-ї категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Львівська установа виконання покарань №19»;
-протоколами та матеріалами негласних слідчих (розшукових) дій;
-протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 04.04.2019 року до відомостей ПАТ КБ «Приватбанк» стосовно здійснення банківських операцій по банківському рахунку № НОМЕР_1 ;
-протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 13.03.2019 року до відомостей ПрАТ «Київстар»;
-іншими матеріалами кримінального провадження №42018140000000359 від 23 листопада 2018 року.
Санкція ч.3 ст.368 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, що відповідно до вимог ст.12 КК України є тяжким злочином.
Підставою для обрання щодо ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стали обґрунтована підозра останнього у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, які дають підстави вважати, що ОСОБА_4 , маючи можливість вільно пересуватися територією міста Львова та Львівської області може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків (у тому числі ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , які обізнані з фактами протиправної діяльності ОСОБА_4 ), впливати на інших працівників Державної установи «Львівська установа виконання покарань №19» з метою створення алібі або знищення службових документів, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а також наявність вагомих доказів про вчинення ОСОБА_4 інкримінованого йому кримінального правопорушення.
Також, наявність стійких соціальних зв`язків, набутих ОСОБА_4 за час перебування на займаній посаді молодшого інспектора 2-ї категорії відділу режиму і охорони Державної установи Львівська установа виконання покарань №19.
Прокурор зазначає, що жоден інший більш м`який запобіжний захід, передбачений ст. 176 КПК України, окрім як цілодобовий домашній арешт, не забезпечить належну поведінку підозрюваного ОСОБА_4 , щодо виконання ним процесуальних рішень та не унеможливить спроби останнього перешкоджати кримінальному провадженню, а відтак запобігти зазначеним ризикам.
З урахуванням викладених ризиків та особи підозрюваного, обставин вчинення ним злочинних дій, 18.02.2019 слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту, оскільки ОСОБА_4 обгрунтовано підозрюється у вчиненні інкримінованого злочину, може переховуватися від слідства та суду, перешкоджати встановленню істини по справі, незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні. Строк дії ухвали до 18.04.2019 включно.
Крім цього, прокурор зазначає, що завершити досудове розслідування до вказаного строку є не можливим, оскільки слід провести ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій, що потребує додаткового часу, зокрема необхідно отримати розсекречені матеріали негласних слідчих (розшукових) дій, провести огляд відомостей отриманих в ході тимчасового доступу до речей і документів в ПАТКБ«Приватбанк» та ПрАТ «Київстар», провести огляд мобільних телефонів вилучених в ході тимчасового доступу 21.03.2019 року в ДУ «ЛУВП №19», на підставі отриманих даних встановити джерела надходження коштів на банківську картку ОСОБА_4 , допитати ув`язнених, для яких ОСОБА_4 приносив речі заборонені для використання, отримати відповіді на запити щодо характеризуючих даних на ОСОБА_4 , вирішити питання щодо наявності підстав для зміни підозри ОСОБА_4 , проведення їх допитів та інше.
Проведення вищевказаних слідчих (розшукових) дій має суттєве значення для доведеності наявності у діях ОСОБА_4 інкримінованого йому складу кримінального правопорушення.
Крім того, у ході досудового розслідування необхідно буде виконати вимоги ст.290 КПК України з підозрюваним та його захисником, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, що з об`єктивних причин унеможливлює завершення досудового розслідування у встановлений двомісячний строк.
З урахуванням викладених ризиків та особи підозрюваного, обставин вчинення ним злочинних дій, а також того, що заявлені ризики не зменшилися, досудове слідство приходить до висновку про необхідність продовження підозрюваному ОСОБА_4 строку домашнього арешту, оскільки більш м`які запобіжні заходи запобігти проголошеним ризикам не в силі, у тому числі з огляду на тяжкість висунутої підозри, просить клопотання задоволити.
Прокурор клопотання підтримав, просить задовольнити покликаючись на наявність обґрунтованої підозри та ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.
Підозрюваний та його захисник не заперечили проти продовження запобіжного заходу у виді домашнього арешту.
Поняття "обґрунтована підозра" визначена в рішенні Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі "Нечипорук і Йонкало проти України", відповідно до якої цей термін означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства" від 30 серпня 1990 року, п. 32, Series A, № 182). Мета затримання для допиту полягає в сприянні розслідуванню злочину через підтвердження або спростування підозр, які стали підставою для затримання (див. рішення у справі "Мюррей проти Сполученого Королівства" від 28 жовтня 1994 року, п. 55, Series A, № 300-A).
Обґрунтована підозра ОСОБА_4 підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, зокрема:
-вилученими в ході тимчасового доступу 21.03.2019 року в ДУ «ЛУВП №19» мобільними телефонами та висновками службових розслідувань;
-посадовою інструкцією молодшого інспектора з організації проведення санітарної обробки ув`язнених (засуджених) Державної установи «Львівська установа виконання покарань №19» ОСОБА_4 ;
-наказом №52о/с від 03.07.2017 року про призначення ОСОБА_4 на посаду молодшого інспектора 2-ї категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Львівська установа виконання покарань №19»;
-протоколами та матеріалами негласних слідчих (розшукових) дій;
-протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 04.04.2019 року до відомостей ПАТ КБ «Приватбанк» стосовно здійснення банківських операцій по банківському рахунку № НОМЕР_1 ;
-протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 13.03.2019 року до відомостей ПрАТ «Київстар»;
-іншими матеріалами кримінального провадження №42018140000000359 від 23 листопада 2018 року.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України була перевірена слідчим суддею під час обрання останньому запобіжного заходу.
Ризики, які зазначені в ухвалі слідчого судді від 18.02.2019 року щодо підозрюваного не зменшилися.
Заслухавши думку прокурора, пояснення підозрюваного та думку захисника, дослідивши іншіматеріали,суд вважає,що клопотання прокурора підлягає дозадоволення, оскільки укримінальному провадженнізавершити досудоверозслідування увизначений термінне надаєтьсяможливим через необхідність проведення ряду необхідних слідчих та процесуальних дій.
Продовжуючи строк запобіжного заходу, суд бере до уваги те, що особа підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, санкція якого передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна, а також те, що останній обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, може переховуватися від слідства та суду, перешкоджати встановленню істини по справі, незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні.
Враховуючи наявність ризиків, передбачених ст.177 КПК України, у органу досудового розслідування є підстави вважати, що підозрюваний, перебуваючи на волі може:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3) незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних, обвинувачених, експертів, спеціалістів у цьому ж кримінальному провадженні;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Таким чином, враховуючи обставини та наслідки скоєного та те, що підозрюваний може незаконно впливати свідків, може переховуватися від слідства та суду, перешкоджати встановленню істини по справі, що свідчить про наявність заявлених раніше ризиків, які на даний час не зменшились та відповідно виправдовують застосування щодо нього обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання прокурора.
Керуючись ст.ст. 176-178, 181, 184, 193-196 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
клопотання заступника начальника відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури Львівської області ОСОБА_3 про продовження строку запобіжного заходу у виді домашнього арешту до підозрюваного ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №42018140000000359 від 23.11.2018 року за ч.3 ст.368 КК України, - задовольнити.
Продовжити підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії запобіжного заходу - домашнього арешту до 15.06.2019 року.
Продовжити строк дії обов`язків покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
1.прибувати до слідчого, прокурора чи суду згідно виклику;
2.не залишати в період часу з 22:00 год. по 06:00 год. місце постійного проживання квартиру АДРЕСА_1 без дозволу слідчого, прокурора, або суду;
3.повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
4.здати на зберігання до відповідного органу свій паспорт для виїзду за кордон;
5.не спілкуватись із свідками у даному кримінальному провадженні та працівниками Державної установи "Львівська установа виконання покарань №19"
Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що на підставі ч. 5 ст. 181 КПК України працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.
Строк дії ухвали - до 15.06.2019 року.
Контроль за виконанням ухвали про продовження строку запобіжного заходу покласти на заступника начальника відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури Львівської області ОСОБА_3 .
Повний текст ухвали проголошено 16.04.2019 року о 17 год. 00 хв.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`яти діб з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81245880 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку тримання особи під домашнім арештом |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Юрків О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні