Ухвала
від 06.05.2019 по справі 200/4332/19-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про поновлення строку звернення до суду

06 травня 2019 р. Справа №200/4332/19

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мозгової Н.А.

при секретарі Синиці М.І.

за участю

позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

представника позивача ОСОБА_3

представника відповідача Буданової О.О.

представника третьої особи Збаразького В.Д.

представника третьої особи Журба О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду з позовом у справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет позову Комунальної установи Маріупольська міська лікарня №9 медико-санітарна частина працівників Департаменту морського флоту , Державної установи Територіальне медичне об'єднання МВС України по Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1), звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради (код ЄДРПОУ 02012591, місцезнаходження: Донецька область, м.Маріуполь, пр. Мира, 70), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову Комунальної установи Маріупольська міська лікарня №9 медико-санітарна частина працівників Департаменту морського флоту (код ЄДРПОУ 05480826, місцезнаходження: Донецька область, м.Маріуполь, вул. Гагарина, 114/116), Державної установи Територіальне медичне об'єднання МВС України по Донецькій області (код ЄДРПОУ 08734322, місцезнаходження: Донецька область, м.Маріуполь, вул. Новоросійська, б.28) про визнання протиправним та скасування рішення клініко-експертної комісії управління охорони здоров'я Маріупольської міської ради, що викладено в протоколі від 10.07.2018 року.

Позивачем надано клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду, обґрунтовуючи його тим, що Департамент охорони здоров'я Маріупольської міської ради на адвокатський запит лише 26 лютого 2019 видав копію наказу від 03.07.2018 року №144 протоколу засідання клініко-експертної комісії управління охорони здоров'я Маріупольської міської ради від 10.07.2018 року, що підтверджується відміткою про отримання, яка міститься в відповіді Департамента охорони здоров'я Маріупольської міської ради від 14.02.2019 року №40.2-4261-40.1. З цих підстав просив визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду та поновити пропущений строк.

Представники позивача просили зазначене клопотання задовольнити.

Представник відповідача та представники третіх осіб заперечував проти задоволення клопотання.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, при розгляді клопотання про поновлення провадження по справі виходить з наступного.

Частина 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.

За змістом цієї норми процесуальним строком є також строк звернення до суду, який відповідно до частини 2 статті 122 КАС України становить шість місяців, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Суд, за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк (частини 1, 4 статті 122 КАС України).

В рішенні Європейського суду з прав людини в справі "Іліан проти Туреччини" вказано, що правило встановлення обмежень до суду з пропуском строку звернення до суду, повинно застосовуватися з певною гнучкістю і без надзвичайного формалізму, воно не застосовується автоматично і не має абсолютного характеру; перевіряючи його виконання, слід звернути увагу на обставини справи.

Судом встановлено, що представник позивача звернувся із запитом до Департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради та 26.02.2019 року отримав відповідь від 14.02.2019 року №40.2-4261-40.1 разом з копіями документів на підставі яких не були виплачені листи непрацездатності.

Оцінюючи обставини, що перешкоджали здійсненню процесуального права на звернення до суду, на які позивач посилається як на поважні, суд виходить з оцінки та аналізу всіх наведених у адміністративному позові доводів і з того, чи мав позивач за таких обставин можливість своєчасно реалізувати право на звернення до суду (чи відсутні були вагомі перешкоди, труднощі для реалізації цього права).

Отже, на підставі вищевикладеного суд вважає за необхідне визнати поважними причини пропуску строку у та поновити позивачеві строк звернення до адміністративного суду.

Керуючись статтями 118, 122, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання позивача про визнання поважними причин пропуску строку для звернення до суду з адміністративним позовом до Департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет позову Комунальної установи Маріупольська міська лікарня №9 медико-санітарна частина працівників Департаменту морського флоту , Державної установи Територіальне медичне об'єднання МВС України по Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити.

Визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду ОСОБА_1 до Департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет позову Комунальної установи Маріупольська міська лікарня №9 медико-санітарна частина працівників Департаменту морського флоту , Державної установи Територіальне медичне об'єднання МВС України по Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення та поновити пропущений строк.

Ухвалу прийнято у нарадчій кімнаті та проголошено вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 06.05.2019 р. Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 07.05.2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення суддею.

Суддя Мозговая Н.А.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.05.2019
Оприлюднено07.05.2019
Номер документу81557894
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —200/4332/19-а

Ухвала від 27.01.2020

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мельник-Томенко Ж.М.

Ухвала від 17.12.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мельник-Томенко Ж.М.

Ухвала від 20.11.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мельник-Томенко Ж.М.

Постанова від 08.10.2019

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Компанієць Ірина Дмитрівна

Ухвала від 26.09.2019

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Компанієць Ірина Дмитрівна

Ухвала від 09.09.2019

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Компанієць Ірина Дмитрівна

Ухвала від 09.09.2019

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Компанієць Ірина Дмитрівна

Рішення від 18.07.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Мозговая Н.А.

Ухвала від 16.07.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Мозговая Н.А.

Ухвала від 27.06.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Мозговая Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні