ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2019 року
м. Харків
справа № 610/482/19-ц
провадження № 22ц/818/2402/19
Харківський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - Бурлака І.В., (суддя-доповідач),
суддів - Колтунової А.І., Кругової С.С.
учасники справи:
позивач - ОСОБА_1,
відповідач - Новогусарівська сільська рада Балаклійського району Харківської області
розглянув питання щодо виправлення описки у постанові Харківського апеляційного суду від 06 травня 2019 року по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Балаклійського районного суду Харківської області від 12 березня 2019 року у складі судді Носова Г.С.
в с т а н о в и в:
У лютому 2019 року ОСОБА_1 через свого представника звернулася до суду з позовом до Новогусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку (пай) та просила визнати за нею право власності на земельну частку (пай), площею 4,2 умовних кадастрових одиниць, розташовану на території Червоногусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області.
Ухвалою судді Балаклійського районного суду Харківської області від 12 березня 2019 року позовну заяву ОСОБА_1 - повернуто позивачу.
Не погоджуючись з ухвалою судді, ОСОБА_1 через свого представника подала апеляційну скаргу, в якій просила оскаржувану ухвалу скасувати та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Постановою Харківського апеляційного суду від 06 травня 2019 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задоволено, ухвалу судді суду першої інстанції скасовано; справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Частинами першою та другою статті 269 ЦПК України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Питання про виправлення описки призначено до розгляду без повідомлення учасників справи.
Відповідно до роз'яснень, які містяться в пункті 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судове рішення у цивільній справі від 18 грудня 2009 року № 14 вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте, якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає.
Судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив судове рішення.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Матеріали справи свідчать про те, що оскаржувана ухвала постановлена суддею Балаклійського районного суду Харківської області 12 березня 2019 року.
Проте, у резолютивній частині постанови Харківського апеляційного суду від 06 травня 2019 року помилково зазначено, що скасовано ухвалу судді Московського районного суду м. Харкова, замість Балаклійського районного суду Харківської області, що є підставою для виправлення описки.
Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає за необхідне виправити описку, допущену у резолютивній частині постанови Харківського апеляційного суду від 06 травня 2019 року,та викласти абзац другий резолютивної частини постанови у наступній редакції: Ухвалу судді Балаклійського районного суду Харківської області від 12 березня 2019 року - скасувати , замість Ухвалу судді Московського районного суду м. Харкова від 12 березня 2019 року - скасувати .
Керуючись ст.ст.269, 381-384, 389 ЦПК України
у х в а л и в:
Виправити описку, допущену в абзаці другому резолютивної частини постанови Харківського апеляційного суду від 06 травня 2019 рокута викласти його в наступній редакції: Ухвалу судді Балаклійського районного суду Харківської області від 12 березня 2019 року - скасувати, замість ухвалу судді Московського районного суду м. Харкова від 12 березня 2019 року - скасувати.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили негайно, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом 30 днів з дня набрання законної сили.
Головуючий І.В. Бурлака
Судді А.І. Колтунова
С.С. Кругова
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2019 |
Оприлюднено | 08.05.2019 |
Номер документу | 81571829 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Бурлака І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні