ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
15 травня 2019 року
Справа № 923/153/19
м.Одеса
Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді М.А. Мишкіної
суддів К.В. Богатиря, І.Г.Філінюка
Розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «СТРОЙЕЛІТКОМФОРТ»на рішення господарського суду Херсонської області від 09 квітня 2019 року
у справі №923/153/19
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СТРОЙЕЛІТКОМФОРТ»
до Приватного підприємства приватна виробничо-комерційна фірма «Аліна-А»
про стягнення 46000грн.
встановив:
Рішенням господарського суду Херсонської області від 09.04.2019р. (повне рішення проголошено 09.04.2019р.) відмовлено у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «СТРОЙЕЛІТКОМФОРТ» до Приватного підприємства приватна виробничо-комерційна фірма «Аліна-А» про стягнення 46000грн. збитків.
11.05.2019р. до Південно-західного апеляційного господарського суду через господарський суд Херсонської області надійшла апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «СТРОЙЕЛІТКОМФОРТ» (подана скаржником 06.05.2019р.) на рішення від 09.04.2019р., в якій скаржник просить:
- поновити строк на апеляційне оскарження рішення суду від 09.04.2019р.;
- розглянути апеляційну скаргу у судовому засіданні з повідомленням учасників справи;
- скасувати оскаржене рішення та ухвалити нове, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Відповідно до ст.258 ГПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі. В апеляційній скарзі мають бути зазначені: 1) найменування суду, до якого подається скарга; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) рішення або ухвала, що оскаржується; 5) у чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо); 6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції; 7) клопотання особи, яка подала скаргу; 8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується; 9) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. До апеляційної скарги додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; 2) докази сплати судового збору; 3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі; 4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності. Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.
Надсилання копії апеляційної скарги сторонам у справі врегульовано положеннями ст.259 ГПК України
Відповідно до ст.259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
В додатки до апеляційної скарги додані платіжне доручення №2051 від 23.04.2019р. про сплату судового збору на суму 2881,50грн. та опис вкладення у цінний лист на адресу відповідача, з якого вбачається, що відповідачу не надісланий додаток до апеляційної скарги - копія вищезазначеного платіжного доручення.
Отже скаржником не дотримано порядок надсилання апеляційної скарги сторонам, встановлений нормами ст.259 ГПК України.
Згідно із ч.2 ст.260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно із ч.6 ст.260 ГПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Оскільки скаржником не виконано вимоги п.3 ч.3 ст.258, ст.259 ГПК України, апеляційна скарга відповідно до ст.ст.174, 260 ГПК України підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.174, 234, 258, 260 ГПК України, колегія суддів –
у х в а л и л а:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «СТРОЙЕЛІТКОМФОРТ» (вх.№1801/19 від 11.05.2019р.) на рішення господарського суду Херсонської області від 09 квітня 2019 року №923/153/19 залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «СТРОЙЕЛІТКОМФОРТ» відповідальністюстрок 7 днів з дня вручення копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом надання Південно-західному апеляційному господарському суду доказів надсилання Приватному підприємству приватна виробничо-комерційна фірма «Аліна-А» (з описом вкладення) копії платіжного доручення №2051 від 23.04.2019р. про сплату судового збору.
3. Роз'яснити ТОВу «СТРОЙЕЛІТКОМФОРТ», що у разі невиконання вимог даної ухвали у строк, встановлений судом, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання згідно ст.235 ГПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя М.А. Мишкіна
Суддя К.В. Богатир
Суддя І.Г.Філінюк
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2019 |
Оприлюднено | 16.05.2019 |
Номер документу | 81723289 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Мишкіна М.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні