У Х В А Л А
10.05.2019 Справа №607/10628/19
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Сливка Л.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , Байковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та визнання протиправним і скасування пункту рішення сільської ради,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 подала до суду позов до відповідачів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , Байковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, у якому просить усунути перешкоди ОСОБА_1 в користуванні земельною ділянкою, яка знаходиться по АДРЕСА_1 шляхом повернення самовільно зайнятої частини земельної ділянки відповідачами ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ; визнати протиправним і скасувати підпункт 1.1. пункту 1 рішення Дубовецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області від 30 червня 2011 року №38 в частині порушення прав ОСОБА_1 на користування земельною ділянкою, яка знаходиться по АДРЕСА_1 .
Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя приходить до висновку, що даний позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Вимогами п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 768,40 гривень.
Відповідно із ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У вказаній позовній заяві позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, зокрема: усунення перешкод ОСОБА_1 в користуванні земельною ділянкою; визнання протиправним і скасування підпункту 1.1. пункту 1 рішення Дубовецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області від 30 червня 2011 року.
Таким чином, з урахуванням вимог частини 3 статті 6 та п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання вказаного позову до суду позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 1536, 80 гривень.
Позивачем не сплачено суму судового збору за подання вказаного позову до суду, однак, представником позивача адвокатом Ходюк К.М. долучено до матеріалів позовної заяви клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору, мотивоване тим, що позивач ОСОБА_1 є малозабезпеченою особою, оскільки являється пенсіонером,щомісячний розмір пенсії якої становить 2777,80 гривень. Вважає, що вказані обставини унеможливлюють сплату нею судового збору у визначеному законом розмірі. З цих підстав просить клопотання задовольнити.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Частиною 2 статті 8 Закону України Про судовий збір визначено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Позивачем ОСОБА_1 та її представником не надано суду належних та допустимих доказів, які б підтверджували наявність підстав визначених у 1 ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір для звільнення від сплати судового збору. Долучена до матеріалів клопотання копія довідки 702/03 виданої 20 червня 2018 року Тернопільським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області про розмір отриманої позивачем ОСОБА_1 пенсії не може прийматись в якості належного доказу на підтвердження підстав для звільнення її від сплати судового збору, оскільки у вказаній довідці відображені доходи позивача за шість календарних місяців, зокрема з січня 2018 року по червень 2018 року, загальною сумою 16713,06 гривень, розмір щомісячної державної соціальної допомоги 2797,22 гривень.
При цьому, із вимог п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір вбачається, що як на підставу для відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору може слугувати та обставина, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача за попередній календарний рік. Натомість, позивачем не надано доказів про розмір її доходів за цілий попередній рік.
У статті 129 Конституції України визначено, що однією із засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
З огляду на зазначене, суддя приходить до висновку, що заявлене клопотання про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Крім цього, відповідно до п. 2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
При цьому, зазначивши у вказаній позовній відповідачами ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 позивачем вказано лише одну адресу місця проживання: АДРЕСА_1 . Однак, позовна заява повинна містити зазначення адресу місця проживання, поштовий індекс, реєстраційні номери облікової картки платника податків та адреси електронної пошти усіх відповідачів.
Відповідно по п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Однак, пункт 2 прохальної частини позову викладено не чітко, зокрема не зазначено змісту пункту рішення сільської ради, який позивач просить визнати протиправним та скасувати.
У відповідності до частини 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За вказаних обставин, суддя приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вищевказаних недоліків.
Судовий збір сплатити за наступними реквізитами рахунку та оригінал квитанції про оплату подати до суду у вищевказаний строк: Отримувач : УК у м. Тернополі/м. Тернопіль/ 22030101; Код отримувача: (ЄДРПОУ) 37977726; Банк отримувача : Казначейство України (ЕАП); Код банку (МФО): 899998; Номер рахунку : 31211206019002; Код класифікації доходів : 22030101; Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (державна судова адміністрація України, 050) за позовом ОСОБА_1
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , Байковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та визнання протиправним і скасування пункту рішення сільської ради - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку невиконання вказаних вимог у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Головуючий суддяЛ. М. Сливка
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2019 |
Оприлюднено | 17.05.2019 |
Номер документу | 81779406 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Сливка Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні