Справа № 357/5643/19
1-кс/357/2372/19
У Х В А Л А
23 травня 2019 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , сторони кримінального провадження прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання прокурора Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42019111030000023, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.02.2019 р. за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст.191 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку -
В С Т А Н О В И В:
23.05.2019 р. до слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшло вищезазначене клопотання прокурора Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: м. Київ, вул. Святошинська, 30, мотивоване наступним.
Слідчим відділом Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №42019111030000023, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.02.2019 р. за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.
Прокурор стверджує, що в ході досудового розслідування встановлено, що посадовими особами ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП» за попередньою змовою із керівництвом Київського обласного та по м.Києву управління лісового та мисливського господарства, на постійній основі на території Київської області здійснюється незаконний оборот ділової деревини вищих сортів.
Одночасно з цим, з метою отримання офіційних документів, ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП» постійно приймає участь в квартальних торгах з продажу необробленої деревини, на яких закуповує аналогічну деревину, але не вище 3-го сорту, яка коштує значно дешевше.
У подальшому вся деревина, що придбана на аукціонах реалізується ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП» на внутрішньому ринку, а на деревину набуту незаконним шляхом, за допомогою фіктивних документів (підроблених видаткових накладних), отримуються «сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів для експортних операцій», після чого вона реалізується компаніям-нерезидентам.
Підроблені видаткові накладні не відповідають дійсності, відповідно до розшифровки податкових зобов`язання та податкового кредиту, в розрізі контрагентів (Д5) ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП» (код ЄДРПОУ - 39744645) за 2018 рік.
В подальшому посадові особи ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП», отримавши підроблені «сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів для експортних операцій» та фіктивні накладні на деревину, звітують перед контролюючими державними органами про об`єм реалізованої ними деревини особам нерезидентам, що завідомо не відповідає дійсності, за що в подальшому в порядку ст.200 Податкового кодексу України протиправно отримують як платник податків бюджетні відшкодування із державного бюджету України, тобто таким чином привласнюють державні кошти.
Так, в ході досудового розслідування допитаний директор ТОВ «НІДЛЕС» (код ЄДРПОУ - 41898953) надав показання, що жодних господарських відносин з ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП» не мав та жодної продукції їм не реалізовував.
Звідки саме з`явилися видаткові накладні на реалізацію ТОВ «НІДЛЕС» лісоматеріалів ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП» йому невідомо. Жодних документів, що стосуються ведення господарської діяльності ТОВ «НІДЛЕС» ні до ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП», ні до Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, не надавав.
Прокурор зазначає, що оскільки ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП» являється експортером пиломатеріалів за кордон, для здійснення необхідних експортних операції Київським обласним та м. Києву управляння лісового та мисливського господарства, їм видавалися відповідні сертифікати.
Під час аналізу видаткових накладних, котрі надавалися ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП» до Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства встановлено, що частина накладних була від ТОВ «НІДЛЕС».
Директор ТОВ «НІДЛЕС» під час допиту в якості свідка надав показання, що жодних господарських відносин з ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП» не мав.
Згідно протоколів допиту свідків, працівники ТОВ «ДАНІКОМ ГРУП» отримували сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій в Київському обласному та по м. Києву управлінні лісового та мисливського господарства.
Дане управління знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Святошинська, 30.
Прокурор вказує на те, що за адресою: м. Київ, вул. Святошинська, 30 можуть зберігатись документація щодо незаконних операцій із експортною деревиною та інші предмети, які мають значення для встановлення відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, в зв`язку з чим, просить надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: м. Київ, вул. Святошинська,30, де здійснює свою діяльність Київське обласне та по м.Києву управління лісового та мисливського господарства.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши доводи прокурора, який просив клопотання задовольнити з вище зазначених підстав, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
4. Клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.
5. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
6. У разі відмови у задоволенні клопотання про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи слідчий, прокурор не має права повторно звертатися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на обшук того самого житла чи іншого володіння особи, якщо у клопотанні не зазначені нові обставини, які не розглядалися слідчим суддею.
Згідно ст.235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про:
1) строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали;
2) прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук;
3) положення закону, на підставі якого постановляється ухвала;
4) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку;
5) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
6) речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
В судовому засіданні прокурор довів факт існування кримінального правопорушення, наявність достатніх підстав вважати, що з метою відшукання та вилучення вищезазначених речей і документів, які самостійно та в сукупності з іншими зібраними по кримінальному провадженні доказами, мають суттєве значення для з`ясування обставин вчинення злочину, встановлення всіх причетних осіб до його вчинення, обшук за встановлених обставин є доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей та документів, а тому є необхідність в наданні дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює свою діяльність Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.233-236 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл прокурору Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_3 , заступнику керівника Білоцерківської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , слідчому СВ Білоцерківського ВП ГУНП у Київській області ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 на проведення обшуку в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює свою діяльність Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства - з метою виявлення та фіксації відомостей та обставин вчинення злочину, відшукання знаряддя та предметів кримінального правопорушення: «сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів для експортних операцій» з додатками та інших речей та документів, що мають відношення до обставин вчинення злочину, накопичувачі цифрової інформації (оптичні, жорсткі диски, флеш-накопичувачі, магнітні носії) електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, інші предмети, що були знаряддям вчинення злочину, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Строк дії ухвали по 23 червня 2019 року.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи виконується у порядку та у спосіб визначеному ст. 236 КПК України.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81929748 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні