УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 638/19429/16-ц
Провадження № 2/638/798/19
22.05.2019 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Подус Г.С.,
за участю секретаря Коваленко О.В.,
розглянувши в відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ПАТ Укрсоцбанк , треті особи: ТОВ МАПК Юма-тредінг в особі керівника та підписанта Коваленко А.В., приватний нотаріус ХМНО Янова Оксана Євгенівна, про визнання недійсним Договору про відступлення права вимоги за іпотечним договором,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовом до ОСОБА_2 , ПАТ Укрсоцбанк , треті особи: ТОВ МАПК Юма-тредінг в особі керівника та підписанта Коваленко А.В., приватний нотаріус ХМНО Янова Оксана Євгенівна, про визнання недійсним Договору про відступлення права вимоги за іпотечним договором.
Представником відповідача ОСОБА_2 10.07.2017 року подано зустрічний позов до ОСОБА_1 , третя особа ТОВ МАПК Юма-тредінг в особі керівника та підписанта ОСОБА_3 , ПАТ Укрсоцбанк про звернення стягнення на предмет іпотеки, який в подальшому 02.02.2018 року було уточнено.
Сторони в судове засідання не з`явилися, надали до суду заяву про слухання питання про прийняття зустрічного позову без їх участі.
Суд, дослідивши матеріали зустрічного позову вважає за необхідне у прийняти зустрічну позовну заяви.
У відповідності до вимог ст.193ЦПК України зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову .
Згідно ст. 194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей175і177цьогоКодексу. Форма та зміст зустрічної заяви ОСОБА_2 відповідають вказаним вимогам.
Згідно з п. 9 Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, справи у судах першої інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суд дійшов обґрунтованого висновку про те, що вимоги за первісним позовом, а саме визнання недійсним договору про відступлення права вимоги за іпотечним договором та визнання іпотеки припиненою та звернення стягнення на предмет іпотеки між тими самими сторонами, є взаємопов`язаними і спільний їх розгляд є доцільним, адже вони виникають з одних правовідносин.
Керуючись ст. 193,194 ЦПК України,
постановив:
Прийняти до провадження зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа ТОВ МАПК Юма-тредінг в особі керівника та підписанта ОСОБА_3 , ПАТ Укрсоцбанк про звернення стягнення на предмет іпотеки.
Вимоги за зустрічним позовом об`єднати в одне провадження з первісним позовом.
Визначити відповідачу за зустрічним позовом п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Встановити позивачу за зустрічним позовом п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу за зустрічним п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, п`ятиденний строк на подання письмових пояснень щодо позову або відзиву.
Інформацію щодо справи, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за адресою: https://dg.hr.court.gov.ua/sud2011/.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2019 |
Оприлюднено | 24.05.2019 |
Номер документу | 81933362 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Подус Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні