КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 травня 2019 року м. Київ № 320/2377/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1 , ОСОБА_2
до виконавчого комітету Боярської міської ради
про скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
До Київського окружного адміністративного суду звернулись ОСОБА_1 , ОСОБА_2 з позовом до виконавчого комітету Боярської міської ради, в якому просять суд визнати невідповідним законодавству, недійсним з дати прийняття та скасувати рішення виконавчого органу Боярської міської ради Київської області від 14.12.2017 року № 63/2 Про встановлення тарифу на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій ДП Арксі-Побут та скасувати його дію з моменту прийняття .
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАСУ, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до приписів пункту 10 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб`єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт.
В порушення вказаних вимог, позивачами не надано до суду доказів належності позивачів до суб`єктів правовідносин, щодо яких застосовується цей акт.
Таким чином, право оскаржити нормативно-правовий акт мають право суб`єкти правовідносин, щодо яких застосовується цей акт.
У якості підстави позову позивачі зазначають, що порушуються права споживачів - мешканців гуртожитку, оскільки з власниками (наймачами) квартир (житлових приміщень у гуртожитку) не було укладено договорів про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Отже зміст та підстави позову свідчать про те, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звертаючись до суду прагнуть захистити права мешканців гуртожитку.
Суд звертає увагу позивачів на те, що зміст позовних вимог - це вимоги позивача, тобто певна форма захисту права, свободи чи інтересу, застосувати яку просить позивач від суду.
У частині першій статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Таким чином, передумовою застосування судом будь-яких способів захисту прав є встановлення їх порушень.
Також, в силу приписів пункту 5 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Однак, позивачами не зазначено в адміністративному позові виклад обставин, якими позивачі обґрунтовують свої вимоги та докази, що підтверджують вказані обставини, зокрема, але не виключно, що тарифи на житлово-комунальні послуги, які визначені оскаржуваним рішенням встановлені безпосередньо позивачам.
Крім того, позивачами не додано до позову доказів того, що вони є уповноваженими представниками мешканців гуртожитку та можуть здійснювати представництво в судах їх інтереси.
Разом з тим, позивачами не надано документи, що підтверджують право власності та/або право користування на квартири, які вказані у позовній заяві як помешкання заявників.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду:
- письмових пояснень із зазначенням викладу обставин, якими позивачі обґрунтовують свої вимоги та докази, що підтверджують вказані обставини, зокрема, але не виключно що тарифи на житлово-комунальні послуги, які визначені оскаржуваним рішенням встановлені безпосередньо позивачам;
- докази на підтвердження того, що позивачі є уповноваженими представниками мешканців гуртожитку та можуть здійснювати представництво в суді їх інтересів;
- належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують право власності та/або право користування на квартири, які вказані у позовній заяві як помешкання заявників;
- обґрунтування порушення прав, свобод та інтересів позивачів оспорюваним рішенням із зазначенням змісту таких прав.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Боярської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, - залишити без руху.
Встановити позивачам десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачам, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .
Суддя Панова Г. В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2019 |
Оприлюднено | 26.05.2019 |
Номер документу | 81946181 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Панова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні