Справа № 461/2089/16-к
Провадження № 1-кс/461/4456/19
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
24.05.2019 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в :
слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № 12015140050002496 від 16.07.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205-1, ч. 1 ст. 206-2, ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 366 КК України, погодженим прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області ОСОБА_4 про надання дозволу тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки), які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення у Львівській Філії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: належним чином завірених копій документів щодо надання телекомунікаційних послуг за адресою: АДРЕСА_3 ; роздруківки з`єднань за номером телефону, котрий функціонує за адресою: АДРЕСА_3 , із зазначенням інформації про: з`єднання, дата, час та тривалість з`єднання, із зазначенням відомостей про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання, зазначення кінцевого номера телефону (ПІБ особи, адресу), у період часу з 01.01.2014 до 26.04.2016.
Подане клопотання мотивує тим, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи та інформація котра перебуває у володінні володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення у Львівській Філії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_2 , сама по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення обставин кримінального провадження, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаної документації та інформації з можливістю їх вилучення.
Слідчий в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, наслідки неявки. Одночасно із поданим клопотанням, слідчий звернувся до суду із заявою про слухання справи без його участі; клопотання підтримав просив задовольнити.
Представник ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання для розгляду даного клопотання не з`явився, про місце та час повідомлявся належним чином, повідомлення про причини неприбуття до суду не надходили, проте його неявка, відповідно до положень ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що Слідчим управлінням ГУ Національної поліції у Львівській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за за №12015140050002496 від 16.07.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205-1, ч. 1 ст. 206-2, ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 366 КК України.
Як вбачається із матеріалів клопотання, в ході досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженні було проведено допит ОСОБА_5 , та остання вказала, що була співзасновником Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». ЇЇ частка в статутному капіталі становила 48 %. Іншою співвласницею була ОСОБА_6 (частка в статутному капіталі 52%). Також остання повідомила, що 04.04.2014 ОСОБА_6 склала неправдивий документ Протокол загальних зборів Засновників ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », згідно з яким потерпілу ОСОБА_5 було знято з посади директора та було виключено із числа засновників ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Вказаний протокол загальних зборів Засновників ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » були подані до ІНФОРМАЦІЯ_3 , та стали підставою дня внесення реєстратором змін директора вказаного товариства.
22.07.2015 було проведено державну реєстрацію змін до установчих документів ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та зареєстровано нову редакцію статуту ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в якій відсутні відомості про ОСОБА_7 . Вказаний протокол загальних зборів Засновників ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » були подані до ІНФОРМАЦІЯ_3 , та стали підставою дня внесення реєстратором змін директора вказаного товариства.
Під час додаткового допиту потерпіла ОСОБА_7 повідомила, що на Загальних зборах ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 17.01.2014 та 04.04.2014 її не було, приміщення за адресою: АДРЕСА_4 , було зачинене, та ключі від нього були тільки у неї.
Таким чином необхідно встановити коло осіб з якими спілкувалася ОСОБА_6 , в період з 01.01.2014 до моменту ліквідації ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме до 26.04.2016.
Встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
Слідчим доведено, що в ході досудового розслідування виникла необхідність отримання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення у Львівській Філії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме до: належним чином завірених копій документів щодо надавання телекомунікаційних послуг за адресою: АДРЕСА_3 ; роздруківки з`єднань за номером телефону (адреса: АДРЕСА_3 ) із зазначенням інформації про: з`єднання, дата, час та тривалість з`єднання, із зазначенням відомостей про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання, у період часу з 01.01.2014 до 26.04.2016.
Дослідження зазначеної документації має істотне значення для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні і полягає у тому, що дасть можливість дослідити інформацію, яка міститься у даних документах та доказову інформацію необхідну для розслідування вказаного провадження, а також можливість встановити осіб, котрі причетні до вказаного кримінального правопорушення.
Вилучення такої документації дасть можливість отримати важливі речові докази, постійний доступ до них з метою використання їх під час доказування, а також унеможливлення їх зміни, або знищення, в тому числі у зв`язку із збігом термінів зберігання вищезазначеної документації та інформації чи з інших причин.
Вилучення зазначеної документації можливе шляхом отримання тимчасового доступу до вказаних документів і інформації та отримання розпорядження суду на їх вилучення (здійснення виїмки).
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів..
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені документи можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість отримати речові докази та забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, а тому, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів слід задовольнити.
При цьому слідчий суддя надає дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів слідчому, який звернувся з даним клопотанням. Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 вправі самостійно доручати іншим слідчим, уповноваженим особам виконання даної ухвали, що не потребує додаткового зазначення про це в ухвалі суду.
Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
клопотання задовольнити.
Надати (забезпечити) слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ Національної поліції у Львівській області лейтенант поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки), які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення у Львівській Філії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:
належним чином завірених копій документів щодо надання телекомунікаційних послуг за адресою: АДРЕСА_3 ;
роздруківки з`єднань за номером телефону, котрий функціонує за адресою: АДРЕСА_3 , із зазначенням інформації про: з`єднання, дата, час та тривалість з`єднання, із зазначенням відомостей про ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання, зазначення кінцевого номера телефону (ПІБ особи, адресу), у період часу з 01.01.2014 до 26.04.2016.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ Національної поліції у Львівській області лейтенант поліції ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її постановлення.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 81979674 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні