Справа № 2-418/09
4-с/152/3/19
У Х В А Л А
28 травня 2019 року м. Шаргород
Суддя Шаргородського районного суду Вінницької області Войнаровський І.В., перевіривши на відповідність вимогам Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) скаргу ОСОБА_1 на рішення, дії або бездіяльність старшого державного виконавця Шаргородського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Красножон К.В. та клопотання про витребування доказів,
встановив :
27 травня 2019 року до Шаргородського районного суду надійшла зазначена скарга.
Скарга мотивована тим, що 06 травня 2019 року старшим державним виконавцем Шаргородського РВ ДВС ГТУЮ у Вінницькій області Красножон К.В. відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа (дублікату) № 2-418/09, виданого 22 квітня 2019 року Шаргородським районним судом про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частки заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з 09 липня 2009 року до їх повноліття.
Копію постанови про відкриття виконавчого провадження він отримав 16 травня 2019 року.
Вважає оскаржувану постанову незаконною та просить її скасувати в частині стягнення заборгованості по аліментах за період з 27 серпня 2009 року по 26 квітня 2019 року, оскільки в цей період він проживав спільно однією сім`єю разом з ОСОБА_2 та їхніми дітьми, виконував батьківські обов`язки щодо виховання та утримання дітей, тому підстав для стягнення з нього заборгованості за минулий період немає.
Крім того, ОСОБА_1 подав до суду клопотання про витребування доказів, у яких просить витребувати:
- з Шаргородського районного відділу ДВС ГТУЮ у Вінницькій області матеріали виконавчого провадження про виконання рішення суду за виконавчим листом (дублікатом) № 2-418/09, виданим 22 квітня 2019 року Шаргородським районним судом Вінницької області про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частки заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з 09 липня 2009 року до їх повноліття;
- з Шаргородського відділення поліції письмове пояснення ОСОБА_2 від 26 квітня 2019 року щодо вивезення особистих речей з квартири АДРЕСА_1 .
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Вивчивши скаргу, додані до неї матеріали, клопотання про витребування доказів, приходжу до наступного висновку.
Розгляд судом скарг сторін виконавчого провадження визначений розділом VІІ ЦПК України.
Відповідно до вимог розділу VІІ ЦПК України, суддя, отримавши скаргу, повинен перевірити, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтями 447, 448, 449 ЦПК України, зокрема: чи подана вона стороною виконавчого провадження; чи подана вона до належного суду; чи подана вона у строки звернення зі скаргою.
Так, ст. 447 ЦПК України встановлено, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції (ч. 1 ст. 448 ЦПК України).
Скаргу може бути подано до суду: а) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи; б) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчий дій (ч. 1 ст. 449 ЦПК України).
Нормами статей розділу VIІ ЦПК України законодавець не зазначив, які процесуальні дії має вчинити суддя, отримавши скаргу, пов`язану з виконанням судового рішення.
Виходячи з системного аналізу норм ЦПК України, при надходженні заяв, скарг, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах, суд має постановити ухвалу про прийняття заяви, скарги до провадження, відкриття провадження та призначення судового засідання.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суддя встановив, що справа підлягає розглядові в судах у порядку цивільного судочинства.
Підстав для відмови у відкритті провадження у справі, передбачених ст. 186 ЦПК України, не вбачається.
Спір підсудний Шаргородському районному суду, відповідно до ч. 1 ст. 448 ЦПК України.
Відповідно до ст. 447 ЦПК України, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржується (ч. 1 ст. 450 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Таким чином, вважаю за необхідне прийняти скаргу до провадження, відкрити провадження за вказаною скаргою та призначити судове засідання, в яке викликати державного виконавця, стягувача, боржника.
Крім того, суддя доходить висновку про задоволення клопотань боржника про витребування доказів.
Керуючись статтями 4, 19, 84, 122-127, 260, 261, 447, 448, 449 ЦПК України,
ухвалив:
Відкрити провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 на рішення, дії або бездіяльність старшого державного виконавця Шаргородського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Красножон К.В.
Призначити у справі відкрите судове засідання на 14 годину 30 хвилин 03 червня 2019 року в залі судових засідань Шаргородського районного суду, що знаходиться в м. Шаргород, вул. Героїв Майдану, 231.
В судове засідання викликати стягувача ОСОБА_2 , боржника ОСОБА_1 , старшого державного виконавця Шаргородського РВ ДВС Красножон К.В.
Клопотання боржника ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.
Витребувати:
- з Шаргородського районного відділу ДВС ГТУЮ у Вінницькій області матеріали виконавчого провадження про виконання рішення суду за виконавчим листом (дублікатом) № 2-418/09, виданим 22 квітня 2019 року Шаргородським районним судом Вінницької області про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частки заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з 09 липня 2009 року до їх повноліття;
- з Шаргородського відділення поліції письмове пояснення ОСОБА_2 від 26 квітня 2019 року щодо вивезення особистих речей з квартири АДРЕСА_1 .
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації щодо справи зі сторінки на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати учасникам справи.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає, заперечення щодо неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя І.В. Войнаровський
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2019 |
Оприлюднено | 29.05.2019 |
Номер документу | 82009053 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Войнаровський І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні