Справа № 591/203/19
Провадження № 1-кс/591/2496/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2019 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу управління СБ України в Сумській області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК України -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням, в якому просить обрати щодо підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 153680 грн. з метою запобігання ризикам та забезпечення належної поведінки підозрюваного.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав з мотивів, викладених в ньому.
Підозрюваний, захисник проти задоволення клопотання заперечували, просили обрати ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Заслухавши думки сторін, дослідивши матеріали клопотання та докази подані сторонами, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
В провадженні слідчого відділу управління СБ України в Сумській області знаходиться об`єднане кримінальне провадження №22018200000000136 від 19.11.2018 року, за підозрою громадянки України ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України та громадянина України ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.27 ч.3 ст.369 КК України.
Досудовим розслідуванням досліджуються обставини підбурювання ОСОБА_5 керівництва ПП «Прайд» до надання неправомірної вигоди начальнику відділу перевірок у сфері торгівлі, послуг та інших галузей економіки управління аудиту ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_7 та отримання останньою вказаної неправомірної вигоди за вчинення в інтересах того, хто надає таку вигоду, певної дії з використанням наданого їй службового становища, а саме за зменшення суми донарахувань та штрафних санкцій, за результатами планової виїзної документальної перевірки приватного підприємства «Прайд».
Наказом начальника Головного управління ДФС у Сумській області від 31 січня 2018 року ОСОБА_7 з 02 лютого 2018 року призначено на посаду начальника відділу перевірок у сфері торгівлі, послуг та інших галузей економіки управління аудиту ГУ ДФС у Сумській області.
У ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_7 , обіймаючи посаду начальника відділу перевірок у сфері торгівлі, послуг та інших галузей економіки управління аудиту ГУ ДФС у Сумській області, наприкінці листопада 2018 року, перебуваючи на території м. Суми, при невстановлених досудовим слідством обставинах, переслідуючи корисливу мету, вступила у попередню злочинну змову з ОСОБА_5 , направлену на отримання неправомірної вигоди від керівництва ПП «Прайд» за зменшення суми донарахувань та штрафних санкцій, які будуть застосовані до вказаного підприємства за результатами проведення планової виїзної документальної перевірки в грудні 2018 року. При цьому ОСОБА_5 , являючись колишнім директором ПП «Прайд», був обізнаний про порушення податкового законодавства зазначеного підприємства.
Наказом ГУ ДФС у Сумській області № 2002 від 21.11.2018 на ПП «Прайд» призначено документальну планову виїзну перевірку з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавств, строком на 10 робочих днів, починаючи з 04.12.2018. Наказом ГУ ДФС у Сумській області № 2172 від 17.12.2018 термін проведення перевірки продовжено на 5 робочих днів, починаючи з 18.12.2018.
03 січня 2019 року о 10 годині 57 хвилин, ОСОБА_7 , перебуваючи в приміщенні офісу ПП «Прайд», за адресою: м. Суми, Г. Кондратьєва, 25, вручила фінансовому директору вказаного підприємства ОСОБА_8 Акт № /18-28-14-02/21121206/ від 02.01.19 про результати проведеної документальної планової виїзної перевірки ПП «Прайд» з питань дотримання податкового, валютного законодавства та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.15 по 30.09.18, на загальну суму порушень - 334 270, 28 гривень. При цьому ОСОБА_7 зазначила, що під час перевірки на підприємстві встановлено досить суттєві порушення, які вона в Акті, на виконання своїх попередніх домовленостей із ОСОБА_5 , умисно не відобразила, не зазначивши у тому ж числі залишки товару на суму понад три мільйона гривень, кредиторську заборгованість та фінансові кредити на великі суми.
04 січня 2019 року ОСОБА_5 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, підбурюючи на передачу неправомірної вигоди, повідомив під час телефонної розмови фінансовому директору ПП «Прайд» ОСОБА_8 , що сума неправомірної вигоди, яку він погодив з ОСОБА_7 за зменшення суми донарахувань та штрафних санкцій під час складення Акту проведеної податкової перевірки, становить 90000 гривень.
08 січня 2019 року, ОСОБА_5 , діючи умисно, з метою підтвердження перед ОСОБА_8 правдивості намірів щодо необхідності надання неправомірної вигоди ОСОБА_7 , під час особистої зустрічі, що відбулася біля готелю «Рейкарц» по вул. Воскресенська у м. Суми, спільно ОСОБА_7 , підтвердили ОСОБА_8 необхідність надання ОСОБА_7 неправомірної вигоди в сумі 90 000 гривень за залишення в Акті податкової перевірки раніше обумовленої суми донарахувань та штрафних санкцій.
В подальшому, діючи умисно та з корисливим мотивом, 11.01.2019 приблизно о 15 годині 35 хвилин, під час особистої зустрічі в офісі ПП «Прайд», за адресою: м. Суми, вул. Г.Кондратьєва, 25, ОСОБА_7 вручила ОСОБА_8 податкові повідомлення-рішення за результатами проведеної документальної планової виїзної перевірки ПП «Прайд». Одразу після цього, ОСОБА_7 повідомила ОСОБА_8 , що він має передати їй раніше обумовлену суму неправомірної вигоди в розмірі 90 000 гривень, попередньо помістивши їх у прозорий канцелярський файл. Надалі, перебуваючи на сходах, поблизу офісного приміщення ПП «Прайд», ОСОБА_7 отримала від ОСОБА_8 зазначену суму неправомірної вигоди та поклала її до власної сумки.
12 січня 2019 року ОСОБА_7 обґрунтовано повідомлено про підозру у проханні надання та одержанні неправомірної вигоди, службовою особою, яка займає відповідальне становище, вчинене за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
13 травня 2019 року ОСОБА_5 обґрунтовано повідомлено про підозру у підбурюванні фінансового директора ПП «Прайд» ОСОБА_8 до надання неправомірної вигоди ОСОБА_7 - службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, певної дії з використанням наданого їй службового становища, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.27 ч.3 ст.369 КК України.
Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу відносно підозрюваного, суд враховує вимоги п.п.3 і 4 ст.5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.
Згідно зі змістом ст.ст. 131-132 КПК України запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.
Згідно ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків.
Враховуючи вищенаведені обставини, доведеність обставин, регламентованих п.1, п.2 ч.1 ст.194 КПК України, суд вважає за необхідне застосувати до підозрюваного запобіжний захід у виді особистого зобов`язання, який є достатнім для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного.
Особисте зобов`язання полягає у покладені на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені ст. 194 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 176-178, 182, 184, 193-197 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов`язки:
1) прибувати за першим викликом до слідчого в особливо важливих справах Управління СБ України в Сумській області ОСОБА_6 , прокурора або суду, для проведення слідчих чи процесуальних дій;
2) не відлучатися із м. Суми, без дозволу слідчого в ОВС СВ УСБУ в Сумській області ОСОБА_6 , прокурора або суду;
3) повідомляти слідчого в ОВС СВ УСБУ в Сумській області ОСОБА_6 , прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або місця роботи;
4) утримуватись від спілкування з підозрюваною ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , свідком ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , свідком ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , свідком ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5
5) здати на зберігання до слідчого відділу УСБУ в Сумській області паспорт для виїзду закордон або інші документи, що дають право на виїзд та в`їзд в Україну.
Роз`яснити ОСОБА_5 , що в разі невиконання покладеного на нього обов`язку, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.
Контроль завиконанням ухвалипокласти на слідчого в особливо важливих справах Управління СБ України в Сумській області ОСОБА_6 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_11 -Когер
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82052756 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Мальована-Когер В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні