Рішення
від 22.05.2019 по справі 761/36059/15-ц
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/36059/15

Провадження № 2/761/102/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді - Піхур О.В.,

за участю:

секретаря судового засідання - Чугаєвої І.В.,

представника позивача - ОСОБА_1 ,

представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 ,

розглянувши у судовому засіданні в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва цивільну справу за позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Файнес.юа , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , Товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕХ ПОСТ ПРІНТ , Товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕХ ППХ про захист честі, гідності та ділової репутації та стягнення моральної шкоди, -

в с т а н о в и в:

У грудні 2015 року до Шевченківського районного суду м. Києва подано позов ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю Файнес.юа , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , Товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕХ ПОСТ ПРІНТ , Товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕХ ППХ про захист честі, гідності та ділової репутації та стягнення моральної шкоди

Ухвалою судді від 03.12.2015 року було відкрито провадження у справі.

Провадження у даній справі було відкрито в порядку Цивільного процесуального кодексу України, що діяв до 15 грудня 2017 року.

У зв`язку з набранням чинності з 15 грудня 2017 року Закону України Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України , згідно Перехідних положень цього Кодексу, справи провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Таким чином розгляд даної цивільної справи здійснюється за правилами Цивільного процесуального кодексу України, які діють з 15 грудня 2017 року.

Ухвалою від 15.01.2018 року справу було призначено в підготовче судове засідання в порядку загального позовного провадження з повідомленням учасників справи.

Ухвалою від 23 жовтня 2018 року було закрито підготовче судове провадження, та призначено справу до судового розгляду по суті в загальному позовному провадженні.

Позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що ОСОБА_2 та ОСОБА_4 в мережі Інтернет розповсюдили недостовірну інформацію стосовно позивача в якій його було названо аферистом та шахраєм. У зв`язку з неправомірним поширенням відповідачами широкому колу осіб недостовірної негативної інформації відносно позивача, останній знаходиться у стані постійного нервового напруження та стресу. В результаті чого, у нього різко знизилась працездатність, що, в свою чергу, негативно впливає на виконання його посадових обов`язків та на повагу робочого колективу до нього, а також стало причиною порушення функції сну.

Крім того, подібними діями відповідачі охарактеризували позивача, як злочинця, як особу, що з легкістю порушує закон та не має високих моральних цінностей. Поширення недостовірної інформації суттєво знизило ділову репутацію позивача, так як через безпідставне публічне звинувачення його в шахрайстві можливі майбутні партнери можуть відмовитися від укладання ділових відносин з позивачем в зв`язку з ознайомленням ними з недостовірною інформацією. При цьому особливі моральні страждання позивачу спричиняє усвідомлення факту, що відповідачі навмисно бажали досягнення саме таких негативних наслідків шляхом обмовлення позивача. В зв`язку з цим позивач просить: Визнати недостовірною інформацію що розміщена відповідачами в мережі Інтернет; зобов`язати відповідачів спростувати недостовірну інформацію щодо позивача у такий же спосіб, у який вона була поширена, а саме опублікувати в мережі Інтернет на веб-сайтах, зобов`язати відповідачів видалити недостовірну інформацію, стягнути солідарно з ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , Товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕХ ПОСТ ПРІНТ та Товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕХ ППХ 160 000,00 грн. моральної шкоди.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав повністю.

Представник відповідача Чеховського О. І. проти позову заперечив.

Суд повно та всебічно дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Як стверджує позивач, стосовно нього афільовані з ТОВ ЧЕХ ПОСТ ПРІНТ , ТОВ ЧЕХ ППХ особи ОСОБА_2 та ОСОБА_4 в мережі Інтернет розповсюдили недостовірну інформацію, названо його аферистом та шахраєм (мовою оригіналу):

ОСОБА_6 , будучи директором ООО ДОН ПАК (код ЕГРПОУ 33691483, юридический адрес: 03045, г. Киев, улица Новопироговская, дом 50), заключил с типографией (код ЕГРПОУ 38391655) договор на выполнение полиграфических работ.

Типография со своей сторони договорные обязательства по выполнению полиграфических работ выполнила. В свою очередь ОСОБА_6 как директор ООО ДОН ПАК обязался оплатить выполненные работы.

Вследствие невыполнения договорных обязательств ООО ДОН ПАК в лице мошенника Кациман Александра Трофимовича перед типографией образовался долг в размере 42 293, 64 грн. (сорок две тысячи двести девяносто три грн., 64 коп.). Признавая образовавшийся долг, 000 ДОН ПАК по состоянию на сегодняшний день выполненные работы так и не оплатило.

Сегодня ОСОБА_6 уже не является директором 000 ДОН ПАК , а свою мошенническую деятельность осуществляет под другим именем - 000 Триада 2003 (код ЕГРПОУ 32302926), являясь и учредителем и директором данной компании.

Хотим предостеречь всех, кто столкнется с этим мошенником - ОСОБА_6, 000 ДОН ПАК , а также с 000 ТРИАДА 2003 , прежде, чем иметь дело с таким аферистом, хорошо подумайте: стоит ли оно того?!

В случае, если Вам известна информация о местонахождении либо средствах связи с ОСОБА_6, 000 ДОН ПАК , а также с 000 ТРИАДА 2003 , просим связаться с директором типографии Натальей (тел. НОМЕР_1 ) .

Згадана вище недостовірна інформація, що принижує честь, гідність та ділову репутацію позивача, розміщена в мережі Інтернет за наступними адресами:

ІНФОРМАЦІЯ_3; ІНФОРМАЦІЯ_4; ІНФОРМАЦІЯ_5; ІНФОРМАЦІЯ_6 ; ІНФОРМАЦІЯ_7 ; ІНФОРМАЦІЯ_8 ; ІНФОРМАЦІЯ_9; ІНФОРМАЦІЯ_10; ІНФОРМАЦІЯ_11; ІНФОРМАЦІЯ_12; ІНФОРМАЦІЯ_13; ІНФОРМАЦІЯ_14; ІНФОРМАЦІЯ_1 ; АДРЕСА_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_2; ІНФОРМАЦІЯ_15 ; ІНФОРМАЦІЯ_16 ; ІНФОРМАЦІЯ_17; ІНФОРМАЦІЯ_18; ІНФОРМАЦІЯ_19; ІНФОРМАЦІЯ_20 ; ІНФОРМАЦІЯ_21

Як зазначає позивач, згадана інформація є недостовірною, аргументує це тим, що на день звернення з цією позовною заявою відсутні будь-які вироки суду, за якими позивача було б визнано винуватим у вчиненні шахрайських дій.

В п. 12. Постанови № 1 Пленуму ВСУ вказано, що належним відповідачем у разі поширення оспорюваної інформації в мережі Інтернет є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник веб-сайту.

Якщо автор поширеної інформації невідомий або його особу та/чи місце проживання (місцезнаходження) неможливо встановити, а також коли інформація є анонімною і доступ до сайту - вільним, належним відповідачем є власник веб-сайту, на якому розміщено зазначений інформаційний матеріал, оскільки саме він створив технологічну можливість та умови для поширення недостовірної інформації.

На підставі ч. 1 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Захист особистого немайнового права може здійснюватися також іншим способом відповідно до змісту цього права, способу його порушення та наслідків, що їх спричинило це порушення (ч. 2 ст. 275 ЦК України).

В той же час, ст. 277 ЦК України передбачає спеціальний спосіб захисту особистих немайнових прав: спростування недостовірної інформації.

Спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію. Спростування недостовірної інформації здійснюється незалежно від вини особи, яка її поширила.

Спростування недостовірної інформації здійснюється у такий же спосіб, у який вона була поширена.

Відповідно до частини четвертої статті 32 Конституції України кожному гарантується судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім`ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації.

Згідно зі статтею 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) і частин другої та третьої статті 34 Конституції України кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів. Здійснення цих свобод, оскільки воно пов`язане з обов`язками і відповідальністю, може підлягати таким формальностям, умовам, обмеженням або санкціям, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві, зокрема, для захисту репутації чи прав інших осіб.

Згідно із частиною першою статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

У статті 201 ЦК України передбачено, що особистими немайновими благами, які охороняються цивільним законодавством, є, зокрема, честь, гідність і ділова репутація.

Відповідно до статті 297 ЦК України кожен має право на повагу до його гідності та честі. Гідність та честь фізичної особи є недоторканними. Фізична особа має право звернутися до суду з позовом про захист її гідності та честі.

Згідно зі статтею 299 ЦК України фізична особа має право на недоторканність своєї ділової репутації. Фізична особа може звернутися до суду з позовом про захист своєї ділової репутації.

Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї та (або) членів її сім`ї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації (частина перша статті 277 ЦК України).

Згідност.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно дост.77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про відсутність доказів, які б доводили, що саме відповідачі розмістили інформацію на вказаних сайтах, а тому у задоволені позовних вимог про визнання недостовірною та спростування інформації необхідно відмовити, у зв`язку з чим не підлягають задоволенню похідні від первісних вимоги про відшкодування моральної шкоди та стягнення судових витрат.

Керуючись: Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод , Конституцією України, ст.ст. 16, 201, 277, 297, 299 ,ст.ст. 76, 77, 81, 263-265 ЦПК України

в и р і ш и в:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю Файнес.юа , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , Товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕХ ПОСТ ПРІНТ , Товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕХ ППХ про захист честі, гідності та ділової репутації та стягнення моральної шкоди - відмовити.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції від 03.10.2017 року) : до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, а саме, відповідно до ч.1 ст. 296 ЦПК України : апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Дата складання повного рішення 05.06.2019 року.

Суддя

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.05.2019
Оприлюднено09.06.2019
Номер документу82275595
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/36059/15-ц

Рішення від 22.05.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Піхур О. В.

Рішення від 22.05.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Піхур О. В.

Ухвала від 23.10.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Піхур О. В.

Ухвала від 15.01.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Піхур О. В.

Ухвала від 13.12.2017

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Білич Ірина Михайлівна

Ухвала від 11.10.2017

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Білич Ірина Михайлівна

Ухвала від 21.06.2017

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Семенюк Тетяна Анатоліївна

Ухвала від 21.03.2017

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Семенюк Тетяна Анатоліївна

Ухвала від 29.11.2016

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 19.10.2016

Цивільне

Апеляційний суд міста Києва

Поліщук Наталія Валеріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні