Справа № 277/1177/18
У Х В А Л А
"11" червня 2019 р. смт Ємільчине
Ємільчинський районний суд Житомирської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
розглянувши клопотання слідчого СВ Ємільчинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП України в Житомирській області ОСОБА_3 про проведення експертизи в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018061240000069 від 08.11.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України,
встановив:
10 червня 2019 року слідчий звернувся до суду з клопотанням про проведення судової експертизи з охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Клопотання мотивує тим, що СВ Ємільчинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП України в Житомирській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 42018061240000069 від 08.11.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України. Зокрема, в ході вивчення питання законності здійснення роздрібної торгівлі нафто- та газопродуктами автогазозаправними станціями (пунктами) встановлено, що на об`єктах продажу пального на території Ємільчинського району така діяльність здійснюється з порушенням правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою за відсутності відповідних дозволів, що створило загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків. Зокрема таким об`єктом продажу є автогазозаправний пункт за межами смт. Яблунець Ємільчинського району яка належить ФОП ОСОБА_4 .
Згідно інформації Ємільчинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області ФОП ОСОБА_4 (на земельній ділянці державної власності за межами смт Яблунець) погодження на розташування та початок робіт автозаправної станції на території району не надавались.
Відповідно до інформації Управління Держпраці в Житомирській області, ФОП ОСОБА_4 не зверталась до Управління з повідомленням про ідентифікацію об`єкта підвищеної небезпеки та не подавала документи на отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Згідно інформації ГУ ДФС у Житомирській області ФОП ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ) зареєстрована платником податку з реалізації пального в СЕАРП -03.02.2017 року. Згідно даних СЕАРП пункт продажу, АЗГС даного суб`єкта господарювання розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
В зв`язку із викладеним виникла необхідність в проведенні судової експертизи з охорони праці та безпеки життєдіяльності з метою доказування у вказаному кримінальному провадженні.
Слідчий в судове засідання не з`явився.
Оскільки слідчий в судове засідання не з`явився, у відповідності до положень ч. 3 ст.244КПК України вважаю за можливе розглянути клопотання про проведення експертизи у відсутності слідчого.
Оглянувши матеріали клопотання, приходжу до наступного.
З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 08.11.2018 року вбачається, що СВ Ємільчинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП України в Житомирській області здійснює досудове розслідування кримінального провадження № 42018061240000069 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України.
Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Оскільки клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 244 КПК України, подане у зв`язку з необхідністю доказування в кримінальному провадженні, а тому таке клопотання підлягає задоволенню, та враховуючи положення ч. 6 ст. 244 КПК України, проведення експертизи слід доручити експертам Київського НДІСЕ Міністерства юстиції України, з поставленням перед експертами запитання, з яким звернувся слідчий.
Керуючись ст.ст. 242-245, 532 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання слідчого СВ Ємільчинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП України в Житомирській області ОСОБА_3 про проведення експертизи в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018061240000069 від 08.11.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, - задовольнити.
Призначити в кримінальному провадженні № 42018061240000069 від 08.11.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, судову експертизу з охорони праці та безпеки життєдіяльності, яку доручити експертам Київського НДІСЕМіністерства юстиціїУкраїни (юридичнаадреса:03057,вул.Смоленська,6,м.Київ),на вирішення якої поставити запитання:
- Чи відповідає конструкція авто-газозаправочного пункту (далі АГЗП) ФОП ОСОБА_4 , що знаходиться за межами населеного пункту смт. Яблунець Ємільчинського району Житомирської області, та стан її обладнання і устаткування вимогам правил охорони праці та безпеки життєдіяльності?
- Чи належить об`єкт АГЗП, що знаходиться за межами населеного пункту смт. Яблунець Ємільчинського району Житомирської області до об`єктів з підвищеною небезпекою?
- Чи належить робота по діяльності АГЗП, що знаходиться за межами населеного пункту смт. Яблунець Ємільчинського району Житомирської області до робіт з підвищеною небезпекою?
- Чи дотримані правила безпеки під час виконання робіт на АГЗП, що знаходиться за межами населеного пункту смт. Яблунець Ємільчинського району Житомирської області?
- Якщо правила безпеки під час виконання робіт на АГЗП, що знаходиться за межами населеного пункту смт. Яблунець Ємільчинського району Житомирської області, порушені, чи може дане порушення створювати загрозу загибелі людей, настанню інших тяжких наслідків або заподіяння шкоди здоров`ю людей?
- Хто відповідальний за проведення робіт з підвищеною небезпекою та охорони праці на АГЗП? Чи дотримуються такі особи (особа) вимог законодавства із зазначених питань?
Попередити експертів Київського НДІСЕМіністерства юстиціїУкраїни про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від дачі висновку за ст.ст. 384, 385 КК України.
За необхідності, на вимогу експерта Київського НДІСЕМіністерства юстиціїУкраїни, надати матеріали кримінального провадження.
Висновок експертизи направити ініціатору клопотання слідчому СВ Ємільчинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_3 , або за його дорученням уповноваженій особі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Суддя /підпис/
Копія вірна:
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Ємільчинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82319314 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи |
Кримінальне
Ємільчинський районний суд Житомирської області
Заполовський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні