Справа № 914/809/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10.06.2019 м. Івано-Франківськ Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., розглянувши матеріали за позовом фізичної особи-підприємця Савки Степана Ілліча ( АДРЕСА_1 ) про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Фітофарм-трейд" заборгованості та збитків за договором перевезення вантажу на загальну суму 49 071 грн 73 коп.,
в с т а н о в и в:
фізична особа-підприємець Савка Степан Ілліч звернувся до Господарського суду Львівської області із позовом про стягнення з ТОВ "Фітофарм-трейд" заборгованості та збитків за договором перевезення вантажу на загальну суму 49 071 грн 73 коп.
02 травня 2019 р., Господарський суд Львівської області постановив ухвалу про направлення зазначених позовних матеріалів за територіальною підсудністю до Господарського суду Івано-Франківської області.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Як визначено в п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 р. № 270, документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
За змістом п. 61 згаданих Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
З огляду на викладене, долучений до позовної заяви фіскальний чек від 22 квітня 2019 р. не є неналежним доказом направлення відповідачу копії позовної заяви із доданими до неї документами, оскільки такий документ підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку та надіслання відповідачу поштових відправлень, однак із його змісту неможливо встановити що саме було відправлено адресату.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з частинами 2, 4, 5 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до п. 5.27 "Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003", затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07 квітня 2003 р., відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Так, долучені до позовної заяви документи згаданим вимогам не відповідають, оскільки частина з них виготовлені із засвідчених копій таких документів.
Крім того, позовна заява, всупереч вимогам ст. 162 ГПК України, не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, у ній не зазначено також про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 91, 162, 164, 174, 234, 235 ГПК України, суд
у х в а л и в:
позовну заяву фізичної особи-підприємця Савки Степана Ілліча про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Фітофарм-трейд" заборгованості та збитків за договором перевезення вантажу на загальну суму 49 071 грн 73 коп. - залишити без руху.
Позивачу протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху подати суду:
- докази, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- належним чином засвідчені копії долучених до позовної заяви документів (копії пояснень водіїв ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ; рахунку-фактури № Ф 81/15-12 від 15 грудня 2017 р.) або оригінали зазначених документів;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Роз`яснити фізичній особі-підприємцю Савці Степану Іллічу положення частин 3, 4 ст. 174 ГПК України про те, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя І. В. Ткаченко
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2019 |
Оприлюднено | 12.06.2019 |
Номер документу | 82335953 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Ткаченко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні