Справа № 914/809/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
11.07.2019 м. Івано-Франківськ Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., розглянувши матеріали за позовом фізичної особи-підприємця Савки Степана Ілліча ( АДРЕСА_1 ) про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Фітофарм-трейд" (76019, м. Івано-Франківськ, вул. Промислова, 2Б, кімн. 8-9) заборгованості та збитків за договором перевезення вантажу на загальну суму 49 071 грн 73 коп.,
в с т а н о в и в:
05 червня 2019 р., до Господарського суду Івано-Франківської області надійшли матеріали за позовом фізичної особи-підприємця Савки Степана Ілліча про стягнення з ТОВ "Фітофарм-трейд" заборгованості та збитків за договором перевезення вантажу на загальну суму 49 071 грн 73 коп.
10 червня 2019 р., суд постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху та зобов`язав позивача протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути виявлені недоліки.
02 липня 2019 р., до канцелярії суду надійшла заява позивача про усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 172 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно з частинами 1, 3 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 1 ст. 247 ГПК України, в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Як визначено в п. 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України, малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За змістом частин 1, 3, 5 ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи, що дана справа є малозначною, суд дійшов висновку про її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Крім того, в п. 4 прохальної частини позовної заяви позивач просить суд в порядку підготовки справи до розгляду витребувати матеріали справи № 914/829/18, в обґрунтування чого зазначає, що обставини, які були встановлені Господарським судом Львівської області в ході розгляду справи № 914/829/18 мають преюдиційне значення для вирішення даної справи.
Як визначено в частинах 2 - 4 ст. 80 ГПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Відповідно до частин 1 - 3 ст. 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу.
У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Отже, на підставі викладеного зазначене в п. 4 прохальної частини позовної заяви клопотання про витребування матеріалів справи № 914/829/18 не відповідає загаданим положенням процесуального закону.
Керуючись статтями 12, 80, 81, 234, 235, 247, 249, 251, 252 ГПК України, суд
у х в а л и в:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
3. У задоволенні клопотання позивача про витребування матеріалів справи № 914/829/18 - відмовити.
4. Розгляд справи по суті призначити на 25 липня 2019 р., об 11 год. 00 хв., у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області в м. Івано-Франківську по вул. Шевченка, 16, зал судових засідань № 9.
5. Відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали в передбаченому ст. 178 ГПК України порядку надіслати Господарському суду Івано-Франківської області відзив на позовну заяву і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, копію відзиву та доданих до нього документів також надіслати позивачу.
6. Позивачу подати відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення у п`ятиденний строк з моменту отримання позивачем відзиву, а відповідачем - відповіді на відзив відповідно.
7. Роз`яснити позивачу, що згідно з ч. 4 ст. 202 ГПК України у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
8. Роз`яснити відповідачу положення ч. 1 ст. 202 ГПК України про те, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
9. Довести до відома учасників справи, що копії письмових доказів, які подаються до суду, слід оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07 квітня 2003 р.
10. Звернути увагу учасників справи на можливість отримувати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на веб-сторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua/
11. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя І. В. Ткаченко
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2019 |
Оприлюднено | 14.07.2019 |
Номер документу | 82995671 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Ткаченко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні