ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
УХВАЛА
"19" червня 2019 р. Справа № 902/643/17
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Гудак А.В.
судді Петухов М.Г.
судді Олексюк Г.Є.
секретар судового засідання Драчук В.М.
за участю представників сторін:
позивача: Бахін О.В. сільський голова, Шевчук О.В. адвокат
відповідача: Бевза В.І. адвокат
третьої особи на стороні відповідача: Максимчук А.І. адвокат
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Північно-західного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Оратівської сільської ради на рішення Господарського суду Вінницької області від 25.06.18 у справі № 902/643/17 (суддя Нешик О.С., м.Вінниця, повний текст складено 06.07.2018)
за позовом Оратівської сільської ради Оратівського району Вінницької області, с.Оратів Оратівського району Вінницької області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Воїнське ХПП", м.Київ
за участю третьої особи , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1
про визнання договору оренди землі недійсним, стягнення збитків (упущеної вигоди) в розмірі 85550,49 грн.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 14.05.2019 прийнято справу № 902/643/17 до провадження колегією суддів у складі: головуючий суддя Гудак А.В., суддя Петухов М.Г., суддя Олексюк Г.Є. та розгляд апеляційної скарги призначено на 19 червня 2019 року.
Сільський голова Оратівської сільської ради та адвокат в судовому засіданні 19.06.2019, яке відбулось в режимі відеоконференції, підтримали доводи апеляційної скарги та надали відповідні пояснення на обґрунтування своєї позиції.
Адвокат відповідача в судовому засідання 19.06.2019 яке відбулось в режимі відеоконференції, заперечив вимоги викладені в апеляційній скарзі та навів відповідні пояснення.
Адвокат третьої особи в судовому засіданні 19.06.2019 яке відбулось в режимі відеоконференції, підтримав позицію яка викладена в поясненнях, які надійшли до апеляційного суду 12.06.2019.
Відповідно до приписів статті 74 ГПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Заслухавши пояснення адвокатів учасників справи, колегія суддів дійшла висновку про відкладення розгляду та витребування у учасників справи та відділу Держгеокадастру в Оратівському районі Вінницької області наступних документів: у відповідача - витяг з реєстру речових прав щодо реєстрації права власності на об`єкт нерухомості вагової літ."А" відповідно до договору купівлі-продажу нежитлової будівлі від 13.10.2015; у третій особи - витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо реєстрації права власності будівель та споруд комплексу, які знаходяться на земельній ділянці кадастровий номер 0523183300 :01:001:0088, яка передана в оренду відповідачу згідно договору оренди землі від 22.10.2015; у відділу Держгеокадастру в Оратівському районі Вінницької області - відомості за ким зареєстроване право власності чи користування (оренда) земельною ділянкою площею 0,8779 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, кадастровий номер 0523183300 :01:001:0088 станом на 2014 рік, 22.10.2015 року та на даний час.
Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що у відповідності до ч. 1 ст. 273 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції розглядається протягом шістдесяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі. Матеріалами справи встановлено, що строк розгляду апеляційної скарги Оратівської сільської ради на рішення Господарського суду Вінницької області від 25.06.18 у справі № 902/643/17 з дня прийняття до провадження даної справи колегією суддів: головуючий суддя Гудак А.В., суддя Петухов М.Г., суддя Олексюк Г.Є. закінчується 14.07.2019.
У відповідності до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку. Критерії оцінювання розумності строку справи є спільними для всіх категорій справ (цивільних, господарських, адміністративних чи кримінальних). Це складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (справа Кучерук проти України) (заява 2570/04 рішення Страсбург 06.09.2007).
Згідно ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" усім суб`єктам правовідносин гарантується захист їх прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону.
Згідно п. 31 Рішення Європейського суду з прав людини від 1 лютого 2007 року у справі "Макаренко проти України" суд нагадує, що "розумний" строк проваджень має визначатись відповідно до обставин справи та наступних критеріїв: складність справи, поведінка заявника і компетентних органів та інтерес, який мав заявник у цьому спорі.
Згідно прецедентної практики Європейського суду з прав людини однією із складових справедливого судового розгляду в розумінні пункту 1 статті 6 є право на змагальне провадження; кожна сторона має знати про всі докази чи подання, які представленні або зроблені в цілях впливу на думку суду і коментувати їх (п. п. 23,31 та 33 рішення у справі "Лобо Мачадо проти Португалії" від 20.02.1996, п. 24 рішення у справі "Нідерост-Губер проти Швейцарії" від 18.02.1997, п. 42 рішення у справі "Кєроярві проти Фінляндії").
Статтею 7 Господарського процесуального кодексу України визначено, що правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин.
Також колегія суддів враховує, що за приписами статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: 1) керує ходом судового процесу; 2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; 3) роз`яснює у разі необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Частиною 2 статті 281 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що процедурні питання, пов`язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.
Приймаючи до уваги наведене та положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, предмет спору і його значення для сторін, колегія суддів для забезпечення можливості реалізації сторонами процесуальних засобів захисту своїх прав, дотримання засад рівності всіх учасників процесу перед законом і судом, змагальності в судочинстві, з метою всебічного, повного і об`єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи, оцінки та дослідження доказів, дійшла висновку, що розумним для розгляду даної справи є саме строк, що має забезпечити як реалізацію процесуальних прав сторін по справі, так і повний, всебічний, об`єктивний розгляд справи та правильне вирішення господарського спору, з урахуванням ст.ст. 7, 13 Господарського процесуального кодексу України.
З урахуванням вищевикладеного, з метою об`єктивного повного та всебічного розгляду апеляційної скарги, дотримання рівності сторін та змагальності процесу, колегія суддів дійшла висновку, що розгляд апеляційної скарги Оратівської сільської ради на рішення Господарського суду Вінницької області від 25.06.2018 у справі № 902/643/17 потрібно відкласти.
На підставі викладеного, керуючись ч. 4 ст.74, ст.ст. 197, 234, 235, 270 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Розгляд апеляційної скарги Оратівської сільської ради на рішення Господарського суду Вінницької області від 25.06.2018 у справі № 902/643/17 відкласти на "07" серпня 2019 р. об 10:30 год. у приміщенні Північно-західного апеляційного господарського суду за адресою: 33001 м. Рівне вул. Яворницького, 59 у залі судових засідань № 6.
2. Доручити Північному апеляційному господарському суду (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літера А) забезпечити проведення судового засідання у справі №902/643/17, яке відбудеться 07.08.2019 об 10:30 год. , в режимі відеоконференції в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за участю уповноважених представників ТОВ "Воїнське ХПП".
3. Доручити Господарському суду Вінницької області (21018, м. Вінниця, вулиця Пирогова, 29) забезпечити проведення судового засідання у справі №902/643/17, яке відбудеться 07.08.2019 об 10:30 год. , в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Вінницької області за участю уповноважених представників Оратівської сільської ради Оратівського району Вінницької області.
4. Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "Воїнське ХПП" - витяг з реєстру речових прав щодо реєстрації права власності на об`єкт нерухомості вагової літ."А" відповідно до договору купівлі-продажу нежитлової будівлі від 13.10.2015 - дані документи надати суду до 21.07.2019.
5. Витребувати у третій особи ОСОБА_1 - витяг з реєстру речових прав реєстрації права власності будівель та споруд комплексу, які знаходяться на земельній ділянці кадастровий номер 0523183300 :01:001:0088, яка передана в оренду відповідачу згідно договору оренди землі від 22.10.2015; - дані документи надати суду до 21.07.2019.
6. Витребувати у Відділу Держгеокадастру в Оратівському районі Вінницької області - відомості за ким зарестровано право власності чи користування ( оренда) земельною ділянкою площею 0,8779 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, кадастровий номер 0523183300 :01:001:0088 станом на 2014 рік, 22.10.2015 року та на даний час - дані документи надати суду до 21.07.2019.
7. Копію ухвали надіслати: Північному апеляційному господарському суду (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літера А), Господарському суду Вінницької області (21018, м. Вінниця, вулиця Пирогова, 29), Відділу Держгеокадастру в Оратівському районі Вінницької області (22600, Вінницька обл., Оратівський район, селище міського типу Оратів, ВУЛ. ГЕРОЇВ МАЙДАНУ, будинок 86) та учасникам справи.
Головуючий суддя Гудак А.В.
Суддя Петухов М.Г.
Суддя Олексюк Г.Є.
Суд | Північно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2019 |
Оприлюднено | 21.06.2019 |
Номер документу | 82496989 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північно-західний апеляційний господарський суд
Гудак А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні