Справа № 646/2302/19
№ провадження 1-кс/646/3669/2019
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.06.19року м.Харків
Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 5 ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019221070000032 від 07.02.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 197-1 КК України,
В С Т А Н О В И В :
В провадження слідчого судді Червонозаводського районного суду надійшло зазначене клопотання, в обґрунтування якого зазначено, що харківською місцевою прокуратурою №5 здійснюється процесуальне керівництво за досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №42019221070000032 від 07.02.2019 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 197-1КК України.
Моніторингом сайту « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та інформації яка містилась у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, встановлено ряд земельних ділянок які використовуються суб`єктами підприємницької діяльності та якими обмежено доступ до даних земельних ділянок та використовуються без отримання правовстановлюючого документу, чим імовірно вчиняють злочин передбачений ч.1 ст.197-1 КК України.
Так, під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 код і.н.н. НОМЕР_1 використовується земельна ділянка, орієнтовною площею 0,8683 га, по АДРЕСА_1 за відсутності дозвільних документів, що підтверджують право власності, користування або оренди на дану земельну ділянку.
Проведеним оглядом встановлено, що дана земельна ділянка огороджена, має єдиний вхід-ворота та на ній розташовані базові станції стільникового зв`язку мобільних операторів, що свідчить про комерційне використання земельної ділянки.
Відповідно до інформації наданої ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 зазначена земельна ділянка використовується без отримання правовстановлюючого документа та ІНФОРМАЦІЯ_4 рішення на дану земельну ділянку не готувались та не приймались.
Відповідно реєстру прав власності на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 розташований житловий будинок із надвірними будівлями літ «А-1» загальною площею 215 кв.м. які на праві приватної власності належать ОСОБА_4 код і.н.н. НОМЕР_1 .
Самовільне зайняття земельної ділянки - це фактичне заволодіння (чи заволодіння і користування) земельною ділянкою або її частиною, вчинене в особистих інтересах або інтересах інших осіб тим, кому ця ділянка у встановленому порядку не надавалась у володіння і користування (постійне, оренда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) або не передавалась у власність, або за відсутності вчинення правочину щодо такої земельної ділянки (чи щодо об`єкта, розташованого на земельній ділянці). Безпосереднім об`єктом злочину, передбаченого ч. 1 ст. 197-1, є право власності на землю (право володіння і користування землею).
Предметом злочину виступає конкретна земельна ділянка, під якою треба розуміти частину земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами. Юридичними ознаками земельної ділянки як об`єкта права власності та як предмета розглядуваного злочину визнаються: 1) її виокремлення в аспекті землевпорядкування за місцем розташування та розміром площі у складі однієї з категорій земельного фонду країни; 2) визначення правового титулу належності земельної ділянки конкретній особі та закріплення прав останньої щодо неї. Право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на: 1) поверхневий (ґрунтовий) шар; 2) водні об`єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній знаходяться; 3) простір, що знаходиться над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд.
Зайняття земельної ділянки як злочин може полягати у різноманітних діях, у тому числі в експлуатації земельної ділянки у значенні вилучення її корисних властивостей. Йдеться, зокрема, про: огородження ділянки; виставлення охорони, яка перешкоджає власнику земельної ділянки чи землекористувачеві здійснювати свої права на землю; вирощування сільськогосподарських культур; видобування корисних копалин; розміщення товарів, техніки і будівельних матеріалів. Для самовільного зайняття земельної ділянки достатньо заволодіння нею без законних на те підстав, тобто винний може фактично її не використовувати.
Самовільне зайняття земельної ділянки є злочином із матеріальним складом, який вважається закінченим з того моменту, коли особа фактично заволоділа земельною ділянкою або розпочала її протиправну експлуатацію (освоєння), завдавши цим власнику земельної ділянки або її законному володільцю значної шкоди (про поняття значної шкоди див. примітку до ст. 1971).
Відповідно до Постанови КМУ №963 від 25.07.2007 «Про затвердження Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу» для визначення розміру встановлений відповідний розрахунок який складається з площі самовільно зайнятої земельної ділянки, середньорічного доходу, який можна отримати від використання земель за цільовим призначенням, коефіцієнту функціонального використання земель та коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель.
Відповідно дост.376ЦК Українивстановлено,що житловийбудинок,будівля,споруда,інше нерухомемайно вважаютьсясамочинним будівництвом,якщо вонизбудовані абобудуються наземельній ділянці,що небула відведенадля цієїмети,або безвідповідного документа,який даєправо виконуватибудівельні роботичи належнозатвердженого проекту,або зістотними порушеннямибудівельних нормі правил. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та її обтяжень за адресою: АДРЕСА_1 зареєстрований житловий будинок Літ А-1 із надвірними будівлями та спорудами.
Проведення державної реєстрації проводилось державним реєстратором ОСОБА_5 , КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Солоницівської селищної ради Харківської області код ЄДПРОУ НОМЕР_2 ,що зареєстрованеза адресою: АДРЕСА_2 .
До теперішнього часу не встановлено, що у ОСОБА_4 є законні підстави для реєстрації права власності на вказані будівлі, та проведеним оглядом фактично встановлено, що за вказаною адресою знаходяться нежитлові комерційні будівлі.
Прокурор зазначив, що на теперішній час у органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, з можливістю їх вилучення у КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Солоницівської селищної ради Харківської області код ЄДПРОУ НОМЕР_2 , що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 .
Прокурор в судове засідання не прибув, надано заяву про розгляд клопотання за його відсутністю просив задовольнити клопотання.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, прийшов до наступного.
Відповідно достатті 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх(здійснити їх виїмку).
Згідно витягу з кримінального провадження № 42019221070000032 до ЄРДР були внесені відомості за ч. 1ст. 197-1 КК України.
Іншими засобами отримати вказану інформацію неможливо.
Таким чином,слідчий суддявважає,що прокуроромдоведено наявністьпотреби утимчасовому доступідо речейта документів,а саме до оригіналів документів, що перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Солоницівської селищної ради Харківської області код ЄДПРОУ НОМЕР_2 , що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 .
За таких обставин слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Виходячи з викладеного, керуючись статтями131-132,159-164 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора-задовольнити.
Надати прокурору Харківської місцевої прокуратури №5 юристу 1 класу ОСОБА_3 , прокурору Харківської місцевої прокуратури №5 юристу 1 класу ОСОБА_6 , першому заступнику керівника Харківської місцевої прокуратури №5 ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ Основ`янського ВП ГУНП в Харківській області майору поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ Основ`янського ВП ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, що перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Солоницівської селищної ради Харківської області код ЄДПРОУ НОМЕР_2 , що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , а саме справи по проведенню державної реєстрації права власності на житловий будинок із надвірними будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , яка проведена 08.04.2019 державним реєстратором ОСОБА_5 із усіма наданими на реєстрацію додатками.
Строк дії ухвали один місяць.
У разі невиконання ухвали слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на поступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82627681 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Єжов В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні