Ухвала
від 25.06.2019 по справі 552/1346/19
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ

Справа №552/1346/19

Провадження № 1-кс/552/2561/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.06.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м.Полтави ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання начальника третього відділу РКП СУ фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,-

ВСТАНОВИВ:

Начальник третього відділу РКП СУ фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області майор податкової міліції ОСОБА_3 звернувся з клопотанням, погодженим з прокурором про накладення арешту на майно.

Своє клопотання обґрунтовуючи тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області розслідується кримінальне провадження №32019170000000017 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.02.2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Укр Альфа Інвест» (код ЄДРПОУ 41356689) в період 2017-2018 років внаслідок відображення фінансово-господарських взаємовідносин із ТОВ «Авантгард+» (код ЄДРПОУ 41553681), що оформлялись лише документально та без реального руху товарно-матеріальних цінностей, ухилились від сплати податку на додану вартість на суму 2 550,0 тис. грн., що є великим розміром.

Крім цього, встановлено, що причетними до фактів умисного ухилення від сплати податків ТОВ «Укр Альфа Інвест» є службові особи пов`язаного суб`єкта господарської діяльності ТОВ «Велес насіння» (код ЄДРПОУ 38610099), за рахунок відображення фінансово-господарських взаємовідносин із яким ТОВ «Укр Альфа Інвест» формує власний податковий кредит з ПДВ, та які, в свою чергу, по власному бухгалтерському та податковому обліках відображають придбання ТМЦ від СГД, що мають ознаки «фіктивності»: ТОВ «Авантгард+» (код ЄДРПОУ 41553681), ТОВ «Мєркурій Плюс» (код ЄДРПОУ 41553456), ТОВ «Азоврибторг» (код ЄДРПОУ 40979376), ТОВ «Агроінвест-Н» (код ЄДРПОУ 40116002), ТОВ «ТД «Гранд Міраж» (код ЄДРПОУ 41717144), ТОВ «Еліт-Дніпро» (код ЄДРПОУ 42287428), ТОВ «ТД «Норма» (код ЄДРПОУ 40891098), ТОВ «Вента Лаб» (код ЄДРПОУ 39134086), ТОВ «Олга-Торг» (код ЄДРПОУ 35031638), ПП «Ідеал Драйв» (код ЄДРПОУ 41557843).

Так, будучи встановленим та допитаним директор та головний бухгалтер ТОВ «Авантгард+» (код ЄДРПОУ 41553681) ОСОБА_4 надав показання про те, що до реєстрації та фінансово-господарської діяльності ТОВ «Авантгард+» відношення не має, розрахункові рахунки в банківських установах не відкривав, документи для реєстрації підприємства в якості платника податків до податкового органу не подавав, довіреностей на вчинення таких дій нікому не надавав, на представлення своїх інтересів нікого не уповноважував, жодних фінансово-господарських документів не підписував та взаємовідносин з іншими підприємствами не мав.

Крім цього, будучи встановленим та допитаним директор та головний бухгалтер ТОВ «Мєркурій Плюс» (код ЄДРПОУ 41553456) ОСОБА_5 надав показання про те, що зареєстрував вказане підприємство за грошову винагороду без мети ведення фінансово-господарської діяльності.

Проведеним досудовимрозслідуванням встановлено,що фактичнимвласником ТОВ«Укр АльфаІнвест» тапов`язаного СГДТОВ «ВелесНасіння» є одна й та сама особа, яка офіційно не є службовою особою на жодному із вказаних СГД та при спілкуванні із підприємствами-контрагентами представляє їх інтереси, що підтверджується протоколами допитів в якості свідків службових осіб підприємств-контрагентів.

Будучи викликаним до СУФР ГУ ДФС у Полтавській області та допитаним в якості свідка попередній директор ТОВ «Укр Альфа Інвест» громадянин ОСОБА_6 від надання показань відмовився на підставі ст. 63 Конституції України.

Також встановлено, що 16.05.2019 року внесено зміни до реєстраційних даних ТОВ «Укр Альфа Інвест», зокрема, директором підприємства з чого часу значиться громадянин ОСОБА_7 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ), який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та одночасно є службовою особою на 612 підприємствах.

Крім того, аналізом податкової звітності встановлено, що ТОВ «Укр Альфа Інвест» відображає придбання однієї групи товарів, а реалізацію іншої, що свідчить про підміну номенклатури в податкових накладних та проведення безтоварних операцій з метою мінімізації податкових зобов`язань.

В ході проведеного досудового розслідування було встановлено, що директором ТОВ «Велес насіння» з 12.07.2018рокупризначено громадянина ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який будучи допитаним в якості свідка повідомив, що до дій, пов`язаних із реєстрацією та перереєстрацією підприємства відношення не має, таких дій в органах державної фіскальної служби не здійснював, документи для оформлення та реєстрації електронного цифрового підпису в податковому органі не подавав та такий підпис не отримував і не використовував, податкову звітність не надсилав та податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних від імені ТОВ «Велес Насіння» не реєстрував, грошовими коштами підприємства не розпоряджався, виготовленням печатки підприємства не займався, жодних грошових коштів чи іншого майна до статутного фонду підприємства не вносив, працівників в штат підприємства не приймав та будь-яких внутрішніх, в тому числі розпорядчих документів підприємства не виготовляв та не підписував, офісних, складських та інших приміщень, транспортних засобів та інших основних засобів, необхідних для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства не підшукував, не винаймав та не придбавав, фінансово-господарської діяльності підприємства не здійснював.

Крім цього, встановлено, що ТОВ «Укр Альфа Інвест» та ТОВ «Велес насіння» за адресами реєстрації не знаходяться, при цьому податкова звітність та реєстрація податкових накладних здійснюється невстановленими особами з одних ІР-адрес.

Отже, із наявних матеріалів кримінального провадження вбачаються достатні підстави вважати, що реквізити підприємств ТОВ «Укр Альфа Інвест» та ТОВ «Велес насіння» використовуються в протиправній діяльності, направленій на ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки шляхом безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ та валових витрат по податку на прибуток.

Згідно витягу з бази даних ДФС України в приміщенні ПАТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299, м. Дніпро, вул. Набережна. Перемоги, буд.50) ТОВ «Укр Альфа Інвест» (код ЄДРПОУ 41356689) відкрито рахунки № НОМЕР_2 (українська гривня), № НОМЕР_3 (українська гривня), № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня), № НОМЕР_6 (українська гривня), ТОВ «Велес насіння» (код ЄДРПОУ 38610099) відкрито рахунки № НОМЕР_7 (українська гривня), № НОМЕР_8 (українська гривня), № НОМЕР_9 (українська гривня), № НОМЕР_10 (українська гривня), № НОМЕР_11 (українська гривня), № НОМЕР_12 (українська гривня), НОМЕР_13 (українська гривня), № НОМЕР_14 (українська гривня), № НОМЕР_15 (українська гривня), № НОМЕР_16 (українська гривня).

Грошові кошти, які знаходяться розрахункових рахунках вказаних підприємств, являються об`єктами кримінально протиправних дій і можуть бути використані як докази обставин ухилення від сплати податків, привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також інших кримінальних правопорушень.

За нормами ст.170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, арешт май2на допускається з метою забезпечення збереження речових доказів та відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов).

Також, згідно ч.2 ст.170 КПК України 2. Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Крім цього, у відповідності ч.6 ст.170 КПК України, арешт майна може бути накладено на майно фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

У відповідності до ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

На підставі викладеного, а також з метою зупинення видаткових операцій за рахунками підприємств, які мають ознаки фіктивності, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, з метою запобігання подальшої злочинної діяльності з використанням банківських рахунків вище зазначеної транзитно-конвертаційної групи підприємств, визнання грошових коштів речовими доказами та їх збереження, конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, виникла необхідність в арешті грошових коштів, що знаходяться на вказаних рахунках.

Таким чином,для досягненняповноти,всебічності танеупередженості розслідуваннявказаного злочинута метою забезпечення збереження речових доказів та негативних наслідків у вигляді зняття з рахунків коштів, отриманих протиправним шляхом, знищення документів, що мають значення для встановлення істини у справі, переховування від слідства осіб, причетних до протиправної діяльності та іншого перешкоджання встановлення істини у справі, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст.175 КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Керуючисьст. 170,171 КПК України, -

УХВАЛИВ :

Клопотання начальника третього відділу РКП СУ фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про накладення арешту задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на розрахункових рахунках ТОВ «Укр Альфа Інвест» (код ЄДРПОУ 41356689) № НОМЕР_2 (українська гривня), № НОМЕР_3 (українська гривня), № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня), № НОМЕР_6 (українська гривня), ТОВ «Велес насіння» (код ЄДРПОУ 38610099) № НОМЕР_7 (українська гривня), № НОМЕР_8 (українська гривня), № НОМЕР_9 (українська гривня), № НОМЕР_10 (українська гривня), № НОМЕР_11 (українська гривня), № НОМЕР_12 (українська гривня), НОМЕР_13 (українська гривня), № НОМЕР_14 (українська гривня), № НОМЕР_15 (українська гривня), № НОМЕР_16 (українська гривня), які відкрито в ПАТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299, м. Дніпро, вул. Набережна. Перемоги, буд.50), на їх використання, а також заборону розпорядження ними, та зупинити проведення всіх видаткових операцій по вказаним рахункам, окрім операцій щодо розрахунків з Державним бюджетом та операцій по надходженню грошових коштів.

Арештовані кошти на вказаних рахунках передати на відповідальне зберігання службовим особам ПАТ КБ«Приватбанк» (МФО 305299).

Зобов`язати службових осіб ПАТ КБ«Приватбанк» (МФО 305299) невідкладно надати співробітнику СУФР ГУ ДФС у Полтавській області або уповноваженій особі, яка діє на підставі доручення, виписку банку про залишок коштів на арештованих рахунках на момент оголошення ухвали слідчого судді про накладення арешту та у подальшому письмово у 3-х денний термін повідомляти слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області за адресою: 36007, м. Полтава, вул. М. Бірюзова, 47 про факти надходження коштів на вищезазначені розрахункові рахунки за весь час існування арешту.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Полтавської області на протязі 5 днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення25.06.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу82661489
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —552/1346/19

Ухвала від 15.03.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Миронець О. К.

Ухвала від 22.08.2022

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Турченко Т. В.

Ухвала від 25.01.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Миронець О. К.

Ухвала від 06.03.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Турченко Т. В.

Ухвала від 03.03.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 28.02.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Шиян В. М.

Ухвала від 11.09.2019

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Костенко В. Г.

Ухвала від 29.08.2019

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Костенко В. Г.

Ухвала від 08.08.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Миронець О. К.

Ухвала від 06.08.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Миронець О. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні