Справа № 487/869/18
Провадження № 1-кс/487/5104/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.06.2019 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду Заводського району м. Миколаєва клопотання захисника ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 ,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчим суддею Заводського районного суду м. Миколаєва розглядається клопотання слідчого про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.
В судовому засіданні захисником ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 заявлено клопотання про усунення порушень Конвенції про захист прав людини та звільнення підозрюваного ОСОБА_6 зі скляного боксу під час розгляду клопотання слідчого. Клопотання обґрунтоване тим, що перебуваючи за гратами, підозрюваний позбавлений можливості реалізовувати свої процесуальні права, зокрема, працювати з документами та робити нотатки, оскільки в клітці відсутній стіл. Крім того, підозрюваний знаходиться на значній відстані від свого захисника, що унеможливлює отримання правової допомоги під час судових засідань. Підозрюваний в судовому засіданні клопотання захисника підтримав.
Прокурор в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що підозрюваному ОСОБА_6 обраний запобіжний захід у виді тримання під вартою, який передбачає тримання в залі судових засідань за певними інструкціями, і це не порушує права підозрюваного на отримання правової допомоги.
Заслухавши сторони, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 8 КПК України, кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права у кримінальному провадженню застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Згідно положень ст. 9 ч. 5 КПК України та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, кримінально-процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Слідчий суддя вважає, що з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, клопотання захисника ОСОБА_5 підлягає задоволенню, та під час проведення судового засідання з розгляду вищевказаного клопотання слідчого слід припинити утримання підозрюваного ОСОБА_6 у скляному боксі.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 20, 42 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання захисника ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 задовольнити.
Під час судового засіданні з розгляду клопотання слідчого про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування припинити утримання підозрюваного ОСОБА_6 у скляному боксі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82675465 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Карташева Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні