УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 серпня 2019 року м. Миколаїв
Суддя-доповідач Миколаївського апеляційного суду ОСОБА_1 , розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 24.04.2019 року.
ВСТАНОВИВ:
06 серпня 2019 року до Миколаївського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_2 на ухвалу слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 24.04.2019 року, якою відмовлено в задоволенні її клопотання про скасування арешту майна.
Перевіривши апеляційну скаргу, приходжу до наступного.
06.11.2018 року ухвалою слідчого судді накладено арешт на належні ОСОБА_2 та ОСОБА_2 на праві спільної власності транспортні засоби: автомобіль « Mersedes GLE» та автомобіль «Rav 4».
24 квітня 2019 року слідчим суддею постановлено ухвалу, якою відмовлено в задоволенні клопотання ОСОБА_2 про часткове скасування арешту накладеного на автомобілі, які є сумісною власністю її та ОСОБА_2 , оскільки слідчий суддя прийшов до висновку, що в судовому засіданні не було доведено, що в подальшому застосуванні даного арешту майна відпала потреба або арешт накладено необгрунтовано.
Відповідно до ч. 4 ст. 399 КПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Статтею 309 КПК України встановлений вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку під час досудового розслідування.
Провадження № 11-сс/812/549/19 Головуючий у суді першої інстанції: ОСОБА_3
Категорія: ч.4 ст. 399 КПК України Доповідач апеляційного суду: ОСОБА_1 .
Відповідно до п.9 ч.1 ст. 309 КПК України під час досудового розслідування можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про арешт майна, або відмову в ньому, тобто судові рішення, які були постановлені в порядку ст. 173 КПК України.
При цьому можливості оскарження ухвал слідчого судді, які прийняти в порядку ст.174 КПК України, зокрема про скасування арешту майна кримінальний процесуальний закон не передбачає.
За положеннями ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування в установленому порядку КПК порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Виходячи з наведеного, арешт майна передбачає встановлення певного обмеження прав особи щодо вільного володіння майном, на яке накладається арешт, повне або часткове скасування арешту, у свою чергу, повністю або в певній частині поновлює права особи щодо відчуження, розпорядження або користування майном.
Саме тому, при формулюванні в ст. 309 КПК України переліку ухвал слідчого судді, які підлягають апеляційному оскарженню, законодавець відніс до їх числа ухвали про арешт майна або відмову у ньому, оскільки це питання стосується необхідності обмеження прав володільця майна, але не зазначив у цьому переліку ухвали про скасування арешту майна, адже таке рішення означає повне або часткове скасування вже накладених обмежень.
Таким чином, в аспекті положень ст.309 КПК України ухвала слідчого судді про повне або часткове скасування арешту майна, або відмову в цьому постановлена за правилами ст. 174 КПК України, не підлягає апеляційному оскарженню.
Враховуючи наведене, апеляційна скарга ОСОБА_2 на ухвалу слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 24.04.2019 року, якою відмовлено в задоволенні її клопотання про скасування арешту майна, є неприйнятною і, у відповідності до вимог ч. 4 ст. 399 КПК України, по ній слід відмовити у відкритті провадження, оскільки вона подана на таке судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Керуючись ст. 399, 426, 532 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 24.04.2019 року, якою відмовлено в задоволенні її клопотання про скасування арешту майна.
Копію ухвали невідкладно надіслати апелянту разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного суду протягом трьох місяців.
Суддя Миколаївського
апеляційногосуду ОСОБА_1
Суд | Миколаївський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83535318 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Миколаївський апеляційний суд
Міняйло М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні