Постанова
від 17.02.2010 по справі 12/168-09
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИ Й ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД



10002, м.Житомир, майдан Путят инський, 3/65 тел.(8-0412) 48-16-02

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" лютого 2010 р. Справа № 12/168-09

Житомирський апеляційний господарський суд у складі к олегії суддів:

головуючого судді

суддів:

при секретарі ,

за участю представників ст орін:

від позивача: Бойка В.М. - представника за довіреністю від 27.08.2007р.,

від відповідача: ОСОБА_2 - представника за довіреніст ю від 03.12.2009р.,

від третьої особи: не з'явив ся,

розглянувши апеляційну ск аргу Фізичної особи - підприє мця ОСОБА_3, АДРЕСА_1

на рішення господарського суду Вінницької області

від "17" грудня 2009 р. у справі № 12/168-09 ( суддя Кожухар М.С. )

за позовом Відкритого акці онерного товариства "Кредитп ромбанк", м.Київ

до Фізичної особи - підприєм ця ОСОБА_3, АДРЕСА_1

за участю третьої особи без самостійних вимог на предме т спору на стороні відповіда ча - Товариства з обмеженою ві дповідальністю "Фірма Альфа" , с.Вінницькі Хутори Вінницьк ого району Вінницької област і

про стягнення 173246,88грн. шляхом звернення стягнення на заст авлене майно

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського с уду Вінницької області від 17.1 2.2009р. у справі №12/168-09 позов Відкри того акціонерного товариств а "Кредитпромбанк", м.Київ до Ф ізичної особи - підприємця ОСОБА_3, АДРЕСА_1, за участ ю третьої особи без самостій них вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товари ства з обмеженою відповідаль ністю "Фірма Альфа", с.Вінницьк і Хутори Вінницького району Вінницької області про стягн ення 173246,88грн. шляхом звернення стягнення на заставлене май но задоволено.

Стягнуто з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 на кори сть Відкритого акціонерного товариства "Кредитпромбанк" - 173246,88грн. заборгованості за Кр едитним договором №22/10/09-КЛТ. а с аме: 150000грн. боргу з повернення кредиту, 13808,21 грн. відсотків, 9438,77г рн. пені - шляхом звернення стя гнення на майно - Технологічн ий комплекс з виробництва пр одуктів санітарії та гігієни торгової марки "Браво", який н алежить Суб'єкту підприємниц ької діяльності ОСОБА_3, т а знаходиться за адресою: А ДРЕСА_2 а саме:

1) Дільниця прийому гідрохло рида та приготування білизни - потужністю 180 тон в місяць, ви готовлена з металоконструкц ій конструкційної сталі, пок рашеної захисною емаллю, тру бопроводи з полімерних матер іалів, до складу лінії входят ь:

1. Транспортні ємкості для г іпохлорида натрія в кількост і 20 штук, ємкістю 1 куб.м., єврост андарт;

2. Насос перекачки гіпохлори да натрію ХОТ 50/50. Матеріал робо чого корпусу - тітан, двигун-4,2 к Вт. Перекачувана здатність - 24 куб/год., тиск 0,5 Мпа.

3. Насос марки КЦ 40/75, який підв ищує тиск води. Матеріал - чугу н. Двигун потужністю 2,5 кВт. Пер екачувала здатність 36 куб м/ г од., тиск - 0,75 Мпа.;

4. Насос для змішування розч ину (енжекціонний турболізат ор), матеріал тітан, пропускна здатність 14 куб/год;

5. Дві ємкості для зберіганн я гіпохлорида натрію і його в одного розчину. Об'єм 54 м/куб., м атеріал сталь, футірована ре зиною.

6. Три буферні полімерні ємкості об'ємом 4 м/куб., 1 м/куб, 1 м/куб.

7. Два насоси для перекачки в одного розчину гіпохлориду н атрію марки МН-6, матеріал -пол імер, двигун 1,2 кВт., перекачува на здатність - 6 куб/год.

Дільниці розливу і пакуван ня відбілювала:

1. Робоче місце розфасовки і закупорки готових виробів ( д ва фільтри - 25мк. два вузли нали ву, одна установка закупорки пляшок, дві вентиляційні сис теми потужністю 90м куб/год).

2. Робоче місце групового па кування готових виробів (роб очий стіл комплектації, паку вальна машина, термоусадочна піч).

2) Дільниця виготовллення рі дкого миючого засобу для скл а - потужністю 23 тони в місяць д о складу якої входять :

1. Ручний насос перекачки ви даткових матеріалів, виготов лений з нержавіючої сталі;

2. Полімерний насос марки НМ -6, перекачувана здатність 6 м к уб год.:

З. Три ємності об'ємом 1 куб . м. для дозрівання купажу, мат еріал - полімер:

4. Два фільтри 25л Юмк.;

5. Вузол наливу;

б. Термоусадочний фен марки СНОІ1154;

7. Установка вентиляційна по тужністю 90м куб год:

3) Дільниця виготовлення рід кого миючого засобу для митт я посуду - потужністю 20 тон в мі сяць виготовлена з конструкц ійної сталі, полімерні трубо проводи, до складу якої входя ть:

1. Чотири полімерні ємкості з мішалками для проведення р еакції нейтралізації і освіт лення розчинів, матеріал - чуг ун, потужність двигуна -1кВт;

2. Компресор потужністю 0,5 м к уб/хв. Робочий тиск - 0,6 Мпа;

З. Два реактори для приготув ання готової продукції з обі грівом марки ТРИ 400, об'ємом 400л., мішалка якірна, двигун 2,2 кВт, р обоча температура до 220 градус ів С, тиск до 0,1 Мпа.;

4. Чотири витратні буферні п олімерні ємкості об'ємом 1 м ку б., робочий тиск 0,15 Мпа.;

5. Робоче місце розливу і зак упорки готової продукції ( тр ьохпозиційна розливна устан овка, установка закупорки пл яшок, термоусадочна піч).

5) Дільниця розливу і пакува ння відбілювача

1. Готовий розчин відбілювал а по трубопроводу передаєтьс я в цех розливу:

- два фільтри 25 мк;

- два вузли наливу;

- одна установка закупорки п ляшок;

- дві вентиляційні системи п отужністю 90 м куб/год;

- два столи.

2. Далі готова продукція пос тупає в цех групового пакува ння:

- робочий стіл комплектації ;

- садочна піч; піддони для ро зміщення готової продукції.

6) Дільниця виготовлення, ро зливу та пакування шампуні

1. Дільниця потужністю 30 т в м ісяць виготовлена з конструк тивної та нержавіючої сталь сталі, металеві трубопроводи , до складу якої входить:

- реактор марки ТРМ 1600:

- ємність буферна об'ємом 1,6 м куб.;

- трубопровід з нержавіючої сталі для подачі готового пр одукту в цех розливу;

- ємність підготовки води дл я приготування розчину об'єм ом 0,8 м куб.;

- полімерна ємність для приг отування соляного раствору о б'ємом 0,2 м куб.

2. Готовий розчин перекачуєт ься по трубопроводу в цех роз ливу та пакування:

- вузол наливу;

- установка закупорки пляшо к;

- термоусадочна піч;

- піддони для розміщення гот ової продукції.

3. Стягнуто з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 на кор исть Відкритого акціонерног о товариства "Кредитпромбанк " - 1723,47грн. витрат на сплату держ мита та 236грн. витрат на оплату за інформаційно-технічне за безпечення судового процесу .

Не погоджуючись з прийняти м рішенням, ФОП ОСОБА_3 зве рнулась до Житомирського апе ляційного господарського су ду з апеляційною скаргою, в як ій просить скасувати рішення суду першої інстанції та при йняти нове рішення про відмо ву в позові, посилаючись на по рушення судом норм матеріаль ного та процесуального права .

Апеляційна скарга мотивов ана, зокрема, наступним:

- на адресу відповідача не б уло направлено копію апеляці йної скарги;

- всупереч ст.87 ГПК України, в ідповідач не був належним чи ном повідомлений про розгляд даної справи;

- зазначений в договорі заст ави перелік майна є цілісним майновим комплексом підприє мства і є нерухомістю;

- як вважає скаржник, догові р застави №22/10/302/09-ЗЛТ від 27.03.2009р. є н ікчемним, оскільки сторонами не дотримано вимог закону пр о нотаріальне посвідчення вк азаного договору;

- крім того, на думку скаржни ка, договір застави №22/10/302/09-ЗЛТ в ід 27.03.2009р. слід вважати неукладе ним, оскільки сторонами не бу ло досягнуто згоди щодо усіх істотних умов договору - розм іру процентів за користуванн я кредитом, відтак загальног о розміру зобов'язання, забез печеного заставою.

В судовому засіданні пред ставник відповідача підтрим ав доводи та вимоги апеляцій ної скарги, вважає, що рішення суду першої інстанції прийн яте з порушенням норм матері ального та процесуального п рава, просить рішення господ арського суду Вінницької об ласті від 17.12.2009р. скасувати та п рийняти нове рішення про від мову в позові.

Представник позивача прот и доводів та вимог апеляційн ої скарги заперечив, вважає, щ о рішення господарського суд у Вінницької області від 17.12.2009р . є законним та обгрунтованим , просить залишити його без зм ін, а апеляційну скаргу - без з адоволення.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явивс я.

Зважаючи на те, що про дату, ч ас та місце розгляду апеляці йної скарги третя особа була повідомлена належним чином, а також враховуючи положенн я ст.101 ГПК України про межі пер егляду справ в апеляційній і нстанції, колегія суддів вва жає, що нез'явлення представн ика третьої особи в судове за сідання не перешкоджає розгл яду апеляційної скарги по су ті.

Заслухавши пояснення пред ставників позивача та відпов ідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши правильн ість застосування місцевим г осподарським судом норм мате ріального й процесуального п рава, обговоривши доводи апе ляційної скарги, суд вважає, щ о відсутні підстави для її за доволення з огляду на таке.

ВАТ "Кредитпромбанк" зверну вся до суду з позовом до Фізи чної особи - підприємця ОСО БА_3 про стягнення 173246,88грн. шля хом звернення стягнення на з аставлене майно.

Ухвалою суду від 28.10.2009р. госпо дарським судом Вінницької об ласті порушено провадження у даній справі з залученням до участі у справі в якості трет ьої особи на стороні відпові дача - ТОВ "Фірма Альфа".

Як вбачається з матеріалів справи, 27.03.2009р. між ВАТ "Кредитпр омбанк" (позивач) та ТОВ "Фірма Альфа" (третя особа) укладено Кредитний договір №22/10/09-КЛТ.

Відповідно до п.1.1. Кредитног о договору, предметом догово ру є: надання кредитів (транші в) позичальнику в межах загал ьної суми 150000 гривень зі встано вленням графіку погашення тр аншової кредитної лінії - щ омісячно рівними частинами, починаючи з наступного місяц я відкриття траншової кредит ної лінії, не пізніше останнь ого робочого дня, включно, кож ного календарного місяця, по гашати заборгованість за над аним кредитом в сумі не менші й ніж 12500,00грн.; процедура та умо ви повернення позичальником (ТОВ "Фірма Альфа") отриманих к редитів, нарахування і сплат и процентів за отриманими кр едитами; а також взаємні прав а та обов' язки сторін, що вин икнуть при наданні банком кр едитів.

Зобов' язання банку щодо н адання кредитів та зобов' яз ання позичальника щодо повер нення кредитів, сплати проце нтів, а також інші права та обо в' язки сторін, передбачені цим договором, виникають з мо менту укладення сторонами до даткових угод про надання кр едитів, які є невід' ємними ч астинами цього договору, в су мах, зазначених в таких додат кових угодах (п.1.2. договору).

Згідно п.2.1. договору, банк на дає позичальнику кредити, на умовах забезпеченості, ціль ового використання строково сті, повернення та платності наданих грошових коштів. Кре дити надаються на наступні ц ілі: для виробництва товарів побутової хімії (п.2.2. договору ).

Підставою для надання кред итів за цим договором є додат кові угоди, що укладаються ті льки за взаємною згодою стор ін, після надання банку письм ової заявки позичальника, в я кій вказується сума кредиту, конкретна ціль кредитування з посиланням на договір (конт ракт, угоду, додаток, рахунок-ф актуру) (п.2.3. договору).

Пунктом 2.5. договору встанов лені комісії, які позичальни к сплачує банку.

Так, відповідно до п.2.5.1. дого вору, позичальник сплачує ко місію за відкриття траншової кредитної лінії у сумі 375,00грн. Комісія сплачується у строк , встановлений у п.3.4.4. цього дог овору.

Згідно п. 2.5.2. договору, позича льник сплачує комісію за роз гляд кредитної заявки у розм ірі 500грн., в т.ч. 83,33грн. ПДВ. Коміс ія сплачується протягом семи робочих днів з дати підписан ня цього договору на рахунок банку №37399030028210.

У разі несвоєчасного погаш ення заборгованості за креди тами та процентами за корист ування ними та комісією, вста новленою у п.2.5. цього договору . Позичальник доручає банку з дійснити договірне списання грошових коштів зі своїх пот очних, депозитних (вкладних) р ахунків у банку у сумі простр оченого боргу за цим договор ом та додатковими угодами, як а відображена на відповідних рахунках банку, та штрафними санкціями за цим договором (п .2.10. договору).

Пунктом 3 договору сторони в изначили свої права та обов' язки.

У відповідності до п. 3.1.6. дого вору, у разі недотримання поз ичальником умов цього догово ру та додаткових угод, а також у разі погіршення фінансово го стану позичальника, банк м ає право вимагати достроково го повернення кредитів, спла ти нарахованих процентів за користування ними, комісії, в ідшкодування збитків, заподі яних банку внаслідок невикон ання або неналежного виконан ня позичальником умов цього договору, а у разі невиконанн я позичальником цих вимог зв ернути стягнення на предмет застави згідно з договорами застави №22/10/301/09 - ЗЛТ від 27.03.2009р., № 22/10/302/09 - ЗЛТ від 27.03.2009р. (звернутис я до поручителя з вимогою щод о виконання зобов' язань за позичальника згідно з догово рами поруки №22/10/П 01/09 - ПЛТ від 27. 03.2009р. та №22/10/П 02/09 - ПЛТ від 27.03.2009р. За наявності обставин, визначе них п.3.1.6. цього договору, банк р екомендованим листом надсил ає на адресу позичальника, за значену в розділі 8 цього дого вору, письмове повідомлення - вимогу, де зазначає термін для дострокового повернення кредитів та сплати нарахова них процентів за користуванн я ними, комісії. У разі невикон ання позичальником вимоги ба нку щодо дострокового поверн ення сум кредитів, нарахован их процентів та комісії, що мі ститься в письмовому повідом ленні-вимозі банку, в термін, в изначений таким письмовим по відомленням-вимогою, остаточ ний термін повернення кредит ів, визначений п. 3.4.5. цього дого вору змінюється. Таким термі ном буде вважатись термін, ви значений банком у письмовому повідомленні-вимозі, при нас танні якого позичальник має виконати вимогу банку щодо д острокового повернення кред итів, сплати процентів та ком ісії. При цьому сторони досяг ли згоди, що така зміна остато чного терміну повернення кре дитів, визначеного п.3.4.5. цього договору, яка є наслідком нас тання обставин, визначених п .3.1.6. цього договору, настає без укладення між сторонами буд ь-яких додаткових угод до цьо го договору.

Позичальник зобов' язаний : відповідно до п. 3.4.4. договору с платити банку комісію за від криття траншової кредитної л інії за цим договором у розмі рі, встановленому у п. 2.5. цього договору, протягом семи робо чих днів з дати підписання ць ого договору на рахунок банк у №357880302.02.980.01.282. У разі несвоєчасно ї сплати комісії, з наступног о дня за датою, яка визначена ц им пунктом, розраховується п еня, що передбачена пунктом 3.4 .9. цього договору, на суму прос троченого платежу; відповідн о до п. 3.4.5. договору повністю по гасити заборгованість за кре дитами у терміни, визначені в ідповідними додатковими уго дами, але у будь-якому випадку не пізніше 26.03.2010р. зі своїх пото чних рахунків на рахунки бан ку, що вказані у додаткових уг одах. У разі несвоєчасного по вернення кредитів, з наступн ого дня за датою, яка визначен а цим пунктом, розраховуєтьс я пеня, що передбачена пункто м 3.4.9. цього договору, на суму пр остроченого платежу.

Відповідно до п.3.4.9. договору у разі несвоєчасного погаше ння заборгованості за кредит ами та/або процентами та/або к омісією, встановленою у п.2.5. ць ого договору, сплатити банку пеню за кожний день простроч ки в розмірі подвійної облік ової ставки НБУ, яка діяла в пе ріод наявності простроченої заборгованості за кредитами та/або процентами та/або комі сією.

Усі вимоги банку до позичал ьника, що виникнуть у майбутн ьому за цим договором та дода тковими угодами, укладеними в рамках цього договору, забе зпечуються заставою майна та майнових прав, що належать по зичальнику та третім особам, за укладеними договорами за стави (п.4.1. договору).

Відповідно до п. 4.2. договору, основним забезпеченням пове рнення кредитів, сплати проц ентів, комісії та пені є заста ва згідно з договорами заста ви №22/10/301/09- ЗЛТ 27.03.2009р., №22/10/302/09- ЗЛТ ві д 27.03.2009р., поручительство згідно з договорами поруки №22/10/П 01/09- ПЛТ від 27.03.2009р. та № 22/10/П 02/09- ПЛТ ві д 27.03.2009р.

Цей договір набуває чиннос ті з дня його підписання і діє до повного погашення позича льником кредитів, процентів за користування ними, комісі ї, а при наявності прострочен ої заборгованості - і пені з а несвоєчасне погашення кред итів та сплату процентів (п.5.1. д оговору).

27.03.2009р. сторони підписали дод аткову угоду №1 до Кредитного договору №22/10/09-КЛТ від 27.03.2009р., від повідно до якої банк надав по зичальнику кредит в сумі 150000 гр ивень для виробництва товарі в побутової хімії, під 30% річни х, терміном погашення не пізн іше 26.03.2010р.

В забезпечення виконання з обов' язань по вищевказаном у Кредитному договору 27.03.2009р. мі ж ВАТ "Кредитпромбанк" (позива ч) та майновим поручителем фі зичною особою-підприємцем ОСОБА_3 (відповідач) укладен ий договір застави №22/10/302/09-ЗЛТ, в ідповідно до умов якого заст аводавець передає у забезпеч ення зобов' язань боржника з а Кредитним договором, а заст аводержатель приймає у заста ву майно (п.1.1. договору застави ).

Відповідно до п.1.2. договору з астави, у разі набуття застав одержателем підстав для звер нення стягнення на майно, у ві дповідності до положень розд ілу 4 цього договору, заставод ержатель справі звернути стя гнення на майно з метою задов олення вимог, що підлягають з адоволенню у відповідності д о положень розділу 4 цього дог овору, на умовах передбачени х цим договором.

Цей договір набуває чиннос ті з моменту його підписання та діє до повного виконання б оржником зобов' язань перед заставодержателем за Кредит ним договором (п.2.1. договору за стави).

Згідно п.4.1. договору застави , за рахунок майна заставодер жатель має право задовольнит и свої вимоги в повному обсяз і, який визначається на момен т фактичного задоволення раз ом із сумою кредиту, проценті в, штрафними санкціями та від шкодування збитків, які вини кли у зв' язку із про строчко ю виконання боржником зобов' язань за Кредитним договором , витратами пов' язаними із з верненням стягнення на майно , витратами пов' язаними з ут риманням та збереженням майн а, витратами на страхування м айна, та інші витрати, обумовл ені виконанням умов цього до говору.

Заставодержатель набуває права звернення стягнення на майно у випадку порушення бо ржником умов Кредитного дого вору, або порушення заставод авцем умов цього договору (п.4. 2. договору застави).

Згідно договору застави ві дповідач передав в заставу п озивачу рухоме майно, а саме:

Технологічний комплекс з в иробництва продуктів саніта рії та гігієни торгової марк и "Браво", балансова вартість 5 80297,00гривень, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та нал ежить Відповідачу на праві в ласності, що підтверджується відповідною довідкою видано ю, Відповідачем 12.03.2009 року за №4, з гідно наступного переліку:

1) Дільниця прийому гідрохло рида та приготування білизни - потужністю 180 тон в місяць, ви готовлена з металоконструкц ій конструкційної сталі, пок рашеної захистною емаллю, тр убопроводи з полімерних мате ріалів, до складу лінії входя ть:

1.Транспортні ємкості для гіпохлорида натрія в кіл ькості 20 штук, ємкістю 1 ку б. м., євростандарт;

2.Насос перекачки гіпохлори да натрію ХОТ 50/50. Матеріал робо чого корпусу - тітан, двигун-4,2 к Вт. Перекачувана здатність - 24 куб/год., тиск 0,5 Мпа.

3.Насос марки КЦ 40/75, який підви щує тиск води. Матеріал - чугун . Двигун потужністю 2,5 кВт. Пере качувала здатність 36 куб м/ го д., тиск - 0,75 Мпа.;

4.Насос для змішування ро зчину (енжекціонний турбол ізатор), матеріал тітан, пр опускна здатність 14 куб/год;

5.Дві ємкості для зберігання гіпохлорида натрію і його во дного розчину. Об'єм 54 м/куб., ма теріал сталь, футірована рез иною.

6.Три буферні полімерні ємко сті об'ємом 4 м/куб., 1 м/куб, 1 м/куб .

7.Два насоси для перекачки в одного розчину гіпохлориду н атрію марки МН-6, матеріал -пол імер, двигун 1,2 кВт., перекачува на здатність - 6 куб/год.

Дільниці розливу і пакуван ня відбілювала:

1.Робоче місце розфасовки і закупорки готових виробів ( д ва фільтри - 25мк. два вузли нали ву, одна установка закупорки пляшок, дві вентиляційні сис теми потужністю 90м куб/год).

2.Робоче місце групового пак ування готових виробів (роб очий стіл комплектації, паку вальна машина, термоусадочна піч).

2)Дільниця виготовллення рі дкого миючого засобу для скл а - потужністю 23 тони в місяць д о

складу якої входять :

1.Ручний насос перекачки вид аткових матеріалів, виготовл ений з нержавіючої сталі;

2.Полімерний насос марки НМ- 6, перекачувана здатність 6 м к уб год.:

3.Три ємності об'ємом 1 куб. м. д ля дозрівання купажу, матері ал - полімер:

4.Два фільтри 25л Юмк.;

5.Вузол наливу;

6.Термоусадочний фен марки С НОІ1154;

7.Установка вентиляційна по тужністю 90м куб год:

3)Дільниця виготовлення рід кого миючого засобу для митт я посуду - потужністю 20 тон в мі сяць

виготовлена з констр укційної сталі, полімерні тр убопроводи, до складу якої вх одять:

1.Чотири полімерні ємкості з мішалками для проведення ре акції нейтралізації і освітл ення розчинів, матеріал - чугу н, потужність двигуна -1кВт;

2.Компресор потужністю 0,5 м ку б/хв. Робочий тиск - 0,6 Мпа;

3.Два реактори для приготува ння готової продукції з обіг рівом марки ТРН 400, об'ємом 400л., м ішалка якірна, двигун 2,2 кВт, ро боча температура до 220 градусі в С, тиск до 0,1 Мпа.;

4.Чотири витратні буферні по лімерні ємкості об'ємом 1 м куб ., робочий тиск 0,15 Мпа.;

5.Робоче місце розливу і зак упорки готової продукції ( тр ьохпозиційна розливна устан овка, установка закупорки пл яшок, термоусадочна піч).

5)Дільниця розливу і пакуван ня відбілювача

1.Готовий розчин відбілювал а по трубопроводу передаєтьс я в цех розливу:

- два фільтри 25 мк;

- два вузли наливу;

- одна установка закупорки п ляшок;

- дві вентиляційні системи п отужністю 90 м куб/год;

- два столи.

2.Далі готова продукція пост упає в цех групового пакуван ня:

- робочий стіл комплектації ;

- садочна піч; піддони для ро зміщення готової продукції.

6)Дільниця виготовлення, роз ливу та пакування шампуні

1. Дільниця потужністю 30 т в м ісяць виготовлена з конструк тивної та нержавіючої сталь сталі, металеві трубопроводи , до складу якої входить:

- реактор марки ТРМ 1600:

- ємність буферна об'ємом 1,6 м куб.;

- трубопровід з нержавіючої сталі для подачі готового пр одукту в цех розливу;

- ємність підготовки води дл я приготування розчину об'єм ом 0,8 м куб.;

- полімерна ємність для приг отування соляного раствору о б'ємом 0,2 м куб.

2. Готовий розчин перекачуєт ься по трубопроводу в цех роз ливу та пакування:

- вузол наливу;

- установка закупорки пляшо к;

- термоусадочна піч;

- піддони для розміщення гот ової продукції.

09.06.2009р., у відповідності до п.3.1.6 . Кредитного договору, позива ч направив позичальнику (ТОВ "Фірма Альфа") лист-вимогу №3565/2.0 2ВН-б.б-03ВН від 09.06.2009р., в якій вимаг ав достроково повернути отри мані кредитні кошти, сплатит и нараховані проценти за йог о користування, комісію та шт рафні санкції, в термін до 10 ли пня 2009р., яка залишена останнім без відповіді та без задовол ення.

Таким чином, позивач, відпов ідно до п.3.1.6. Кредитного догово ру, встановив остаточний тер мін повернення кредитів (тра ншів) за Кредитним договором - 10 липня 2009р.

В зв' язку з невиконанням п озичальником умов Кредитног о договору та на підставі п.4.2. д оговору застави, позивач 09.06.2009р . листом-вимогою №3567/2.02ВН-б.б-03ВН з вернувся до відповідача - ФОП ОСОБА_3, як майнового пору чителя, з вимогою повернути в сю суму отриманого позичальн иком кредиту та сплатити нар аховані проценти за його кор истування до 10.07.2009р. Вищевказан а вимога відповідачем викона на не була.

Таким чином, заборгованіст ь відповідача перед позиваче м за Кредитним договором №22/10/09 -КЛТ від 27.03.2009р. становить 173246,88грн ., в тому рахунку: 150000грн. заборго ваності з повернення кредиту , 13808,21грн. відсотків та 9438,77грн. пен і.

Згідно ст.11 Цивільного коде ксу України, цивільні права т а обов'язки виникають із дій о сіб, що передбачені актами ци вільного законодавства, а та кож із дій осіб, що не передбач ені цими актами, але за аналог ією породжують цивільні прав а та обов'язки. Підставами вин икнення цивільних прав та об ов'язків, зокрема, є договори т а інші правочини.

Згідно статті 173 Господарсь кого кодексу України, господ арським визнається зобов'яза ння, що виникає між суб'єктом г осподарювання та іншим учасн иком (учасниками) відносин у с фері господарювання з підста в, передбачених цим Кодексом , в силу якого один суб'єкт (зоб ов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинит и певну дію господарського ч и управлінсько-господарсько го характеру на користь іншо го суб'єкта (виконати роботу, п ередати майно, сплатити грош і, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а і нший суб'єкт (управнена сторо на, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'яза ної сторони виконання її обо в'язку.

Відповідно до ст.174 Господар ського кодексу України, госп одарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господар ського договору та інших уго д, передбачених законом, а так ож з угод, не передбачених зак оном, але таких, які йому не су перечать.

Згідно з ч.1,7 ст.193 Господарськ ого кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учас ники господарських відносин повинні виконувати господар ські зобов'язання належним ч ином відповідно до закону, ін ших правових актів, договору , а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'я зання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ста вляться. До виконання господ арських договорів застосову ються відповідні положення Ц ивільного кодексу України з урахуванням особливостей, пе редбачених цим Кодексом.

Стаття 509 ЦК України встанов лює, що зобов'язанням є правов ідношення, в якому одна сторо на (боржник) зобов'язана вчини ти на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передат и майно, виконати роботу, на дати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певн ої дії, а кредитор має право ви магати від боржника виконанн я його обов'язку.

Відповідно до ст.ст.525,526 ЦК Укр аїни, зобов'язання має викону ватися належним чином відпов ідно до умов договору та вимо г Цивільного кодексу, інших а ктів цивільного законодавст ва, а за відсутності таких умо в та вимог - відповідно до звич аїв ділового обороту або ін ших вимог, що звичайно ставля ться. Одностороння відмова в ід виконання зобов'язання не допускається.

Відповідно до ст.1054 ЦК Україн и, за кредитним договором бан к або інша фінансова установ а (кредитодавець) зобов'язуєт ься надати грошові кошти (кре дит) позичальникові у розмір і та на умовах, встановлених д оговором, а позичальник зобо в'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно зі статтею 572 ЦК Украї ни, в силу застави кредитор (за ставодержатель) має право у р азі невиконання боржником (з аставодавцем) зобов'язання, з абезпеченого заставою, одерж ати задоволення за рахунок з аставленого майна переважно перед іншими кредиторами ць ого боржника, якщо інше не вст ановлено законом (право заст ави).

Заставодавцем може бути бо ржник або третя особа (майнов ий поручитель). Заставодавце м може бути власник речі або о соба, якій належить майнове п раво, а також особа, якій власн ик речі або особа, якій належи ть майнове право, передали рі ч або майнове право з правом ї х застави (ст. 582 ЦК України).

Відповідно до статті 553 ЦК Ук раїни, за договором поруки по ручитель поручається перед к редитором боржника за викона ння ним свого обов'язку. Поруч итель відповідає перед креди тором за порушення зобов'яза ння боржником. Порукою може з абезпечуватися виконання зо бов'язання частково або у пов ному обсязі.

У разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручител ь відповідають перед кредито ром як солідарні боржники, як що договором поруки не встан овлено додаткову (субсидіарн у) відповідальність поручите ля. Поручитель відповідає пе ред кредитором у тому ж обсяз і, що і боржник, включаючи спла ту основного боргу, проценті в, неустойки, відшкодування з битків, якщо інше не встановл ено договором поруки (стаття 554 ЦК України).

Згідно зі ст.589 ЦК України, у р азі невиконання зобов'язання , забезпеченого заставою, за ставодержатель набуває прав о звернення стягнення на пре дмет застави. За рахунок пред мета застави заставодержате ль має право задовольнити в п овному обсязі свою вимогу, що визначена на момент фактичн ого задоволення, включаючи с плату процентів, неустойки, в ідшкодування збитків, завдан их порушенням зобов'язання, н еобхідних витрат на утриманн я заставленого майна, а також витрат, понесених у зв'язку із пред'явленням вимоги, якщо ін ше не встановлено договором.

Статтею 590 ЦК України, зокрем а, встановлено, що звернення с тягнення на предмет застави здійснюється за рішенням суд у, якщо інше не встановлено до говором або законом. Заставо держатель набуває право звер нення стягнення на предмет з астави в разі, коли зобов'язан ня не буде виконано у встанов лений строк (термін), якщо інше не встановлено договором аб о законом. У разі часткового в иконання боржником зобов'яза ння, забезпеченого заставою, право звернення на предмет з астави зберігається в первіс ному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.20 Закону України "Про заставу", якщо пр едмет одного договору застав и складають дві або більше ре чей (два чи більше прав), стягн ення може бути звернено на вс і ці речі (права) або на будь-як у з речей (на будь-яке з прав) за вибором заставодержателя. Я кщо заставодержатель зверне стягнення на одну річ (право), він зберігає право наступно го стягнення на інші речі (пра ва), що складають предмет заст ави.

Таким чином, проаналізував ши наведені норми законодавс тва в сукупності з обставина ми справи, колегія суддів вва жає, що господарський суд Він ницької області, давши зібра ним у справі доказам належну правову оцінку, прийшов до пр авомірного висновку про задо волення позову.

Посилання відповідача на н ікчемність договору застави судовою колегією не приймає ться до уваги, оскільки ним не доведено належними доказами того що предметом застави є о б"єкти нерухомості.

В заставу передано техноло гічний комплекс, розташовани й в орендованому приміщенні, що не є тотожним поняттю єдин ий майновий комплекс, як поми лково вважає відповідач.

Твердження скаржника в апе ляційній скарзі про не напра влення на його адресу копії п озовної заяви спростовуєтьс я наявним в матеріалах справ и повідомленням про вручення поштового відправлення, під писаного 17.06.2009р. (а.с.31).

Що стосується посилань ска ржника на порушення господа рським судом ст.87 ГПК України у зв'язку з неналежним чином п овідомлення про час та місце розгляду справи відповідача , то колегія суддів вважає за н еобхідне зазначити наступне .

Згідно ч.2 ст.104 ГПК України, по рушення або неправильне заст осування норм процесуальног о права може бути підставою д ля скасування або зміни ріше ння лише за умови, якщо це пор ушення призвело до прийнят тя неправильного рішення.

Ухвалою господарського су ду Вінницької області від 28.10.20 09р. порушено провадження у спр аві №12/168-09 та призначено розгля д справи на 17.11.2009р., ухвалою від 25 .11.2009р. розгляд справи призначе но на 17.12.2009р.

Наказом Голови Вищого го сподарського суду України від 10.12.2002 року N75 затверджено " Інструкцію з діловодства в господарських судах Україн и" (із змінами та доповненням и, внесеними наказами ВГСУ ві д 17.11.2003р. N57, від 25.10.2004р. N64), яка вст ановлює єдину систему орга нізації діловодства, порядок роботи з процесуальними док ументами, і носить обов'язков ий характер при веденні діловодства в системі госп одарських судів України (пун кт 1.1 Інструкції).

Розділом третім цієї Інстр укції встановлений порядок п роходження судових докумен тів та формування справ.

Згідно підпункту 3.5.11. "Інстр укції з діловодства в господ арських судах України" перши й, належним чином підписани й, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, п останови) залишається у спра ві.

Сторонам справи та у відпо відних випадках - іншим учасн икам процесу, установам, орг анізаціям, надсилається реш та належним чином завірених примірників процесуальних д окументів.

На звороті у лівому нижньом у куті першого примірника пр оцесуального документа, яки й залишається у справі, прост авляється відповідний штам п суду з відміткою про відпра вку документа, що містить: ви хідний реєстраційний номер , загальну кількість відпра влених примірників докумен та, дату відправки, підпис пр ацівника, яким вона здійснен а.

Підпунктом 3.5.1 п. 3.5 визначено , що ухвала про порушення про вадження у справі і призна чення її до розгляду надсила ється службою діловодства в день її прийняття всім учасн икам процесу з повідомлення м про вручення. Повідомлення з відміткою про вручення ухв али адресатові залучаються до матеріалів справи. Фа кт неодержання ухвали адрес атом засвідчується поштовим повідомленням встановленог о зразка, яке разом з неотрима ною ухвалою та конвертом опе ративно передається службо ю діловодства судді для озна йомлення та залучення до мат еріалів справи.

В матеріалах справи є наявн им повідомлення про вручення поштового відправлення, під писане уповноважним предста вником відповідача 03.12.2009р.(а.с.63).

Враховуючи той факт, що ухв али про порушення провадженн я у справі та призначення суд ового засідання були направл ені сторонам у відповіднос ті до вимог "Інструкції з діл оводства в господарських суд ах України" рекомендованою кореспонденцією, а скаржник не надав апеляційній інстанц ії доказів неодержання зазн ачених ухвал, зокрема, довідк и з пошти, доводи Фізичної осо би - підприємця ОСОБА_3 про неналежне його повідомлення про час слухання справи не за слуговують на увагу.

Інші доводи апеляційної ск арги спростовуються вищенав еденим та не є підставою для с касування оскарженого рішен ня.

Таким чином, колегія суддів апеляційного господарськог о суду вважає, що рішення госп одарського суду Вінницької о бласті від 17.12.2009р. є законним та обґрунтованим, таким, що відп овідає нормам чинного законо давства, отже, підстав для йог о скасування та задоволення апеляційної скарги не вбачає ться.

Враховуючи наведене, апеля ційна скарга Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 не під лягає задоволенню, а рішення господарського суду Вінниць кої області від 17.12.2009р. у справі №12/168-09 має бути залишено без змі н.

Керуючись ст.ст. 101,103,105 Господ арського процесуального код ексу України, Житомирський а пеляційний господарський су д

ПОСТА НОВИВ:

1. Рішення господарського суду Вінницької області від 17 грудня 2009 року у справі №12/168-09 з алишити без змін, а апеляційн у скаргу Фізичної особи - підп риємця ОСОБА_3 - без задово лення.

2. Справу №12/168-09 повернути до го сподарського суду Вінницько ї області.

Головуючий суддя

судді:

Віддрук. 5прим.

1 - до справи

2,3 - сторонам

4 - третій особі

5 - в наряд

СудЖитомирський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення17.02.2010
Оприлюднено20.12.2010
Номер документу8269875
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —12/168-09

Ухвала від 24.10.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Кожухар М.С.

Ухвала від 10.10.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Кожухар М.С.

Ухвала від 21.09.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Кожухар М.С.

Ухвала від 17.08.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Кожухар М.С.

Ухвала від 29.06.2010

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Кожухар М.С.

Ухвала від 17.06.2010

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Кожухар М.С.

Рішення від 17.12.2009

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Кожухар М.С.

Постанова від 17.02.2010

Господарське

Житомирський апеляційний господарський суд

Будішевська Л.О.

Ухвала від 25.11.2009

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Кожухар М.С.

Ухвала від 16.11.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Жукова Любов Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні